Kolejny policjant aresztowany za zabójstwo prezydenta Haiti

Opublikowano: 31.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 950

Czwarty funkcjonariusz haitańskiej policji William Moise został aresztowany w ramach śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Jovenela Moise’a – poinformowała Narodowa Policja Haiti.

„Oni (aresztowani agenci) towarzyszyli uzbrojonym najemnikom w momencie popełniania przestępstwa” – powiedziała rzeczniczka policji Marie Michelle Verrier, nie podając innych szczegółów ich udziału w wydarzeniach z 7 lipca.

W tej sprawie aresztowano już trzech policjantów: Bonnie Gregory, Clipsona Charlesa i Jean Eddie Charles. Verrier dodała, że dziewięć kolejnych osób zostało zatrzymanych, a ich domy przeszukane przez FBI.

Haitańska policja przeprowadziła 46 przesłuchań w sprawie zabójstwa prezydenta Jovenela Moise’a i aresztowała 27 osób, w tym 18 Kolumbijczyków oskarżonych o udział w napaści z użyciem broni. Poszukiwanych jest sześć osób, m.in. „uzbrojony i niebezpieczny” były senator, były sędzia i biznesmen.

W trakcie trwającego nieco ponad trzy tygodnie śledztwa haitańskie władze nie ujawniły swoich hipotez dotyczących sponsorów zabójstwa ani finansowania tej operacji. Wiadomo, że uczestniczyły w nim dwie firmy z siedzibą w Miami na Florydzie w USA.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o