Kolejny masowy grób dzieci przy katolickiej szkole w Kanadzie

Opublikowano: 02.07.2021 | Kategorie: Historia, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1581

Odkryto kolejny masowy grób dzieci rdzennych mieszkańców Kanady. Szczątki 182 dzieci odkopano na terenie katolickiej szkoły St. Eugene’s Mission School w Cranebrook w prowincji Kolumbia Brytyjska.

https://www.youtube.com/watch?v=F8pOMwcAtes

Szkołę zamknięto w połowie lat 1970. Później budynek został przekształcony w ośrodek wypoczynkowy i kasyno z przyległym polem golfowym. Masowy grób 182 dzieci rdzennych Kanadyjczyków znajdował się zaledwie 200 m dalej.

Mieszkańcy tego regionu Kolumbii Brytyjskiej podkreślają wspólnie, że do uczęszczania do katolickiej szkoły w Cranbrook zmuszona mogła być nawet setka dzieci autochtonów z Kanady.

W ostatnich miesiącach odnaleziono już kilka masowych grobów dzieci rdzennych mieszkańców Kanady. Wszystkie na terenach należących niegdyś do katolickich szkół. Jako pierwsze odkryto szczątki 215 dzieci w Kamloops, także w Kolumbii Brytyjskiej.

Kanadyjski system edukacji zezwalał na zabieranie z rodzin dzieci rdzennych mieszkańców tego kraju i umieszczanie ich w szkołach katolickich. Najmłodsi żyli często w koszmarnych warunkach, w nieogrzewanych zimą budynkach, bez odpowiedniego zaplecza sanitarnego.

Ponadto dzieci nie mogły używać swoich rodzimych języków. Były poddawane fizycznej, emocjonalnej i seksualnej przemocy, a gdy zmarły, ich rodziny nie otrzymywały żadnych informacji.

Autorstwo: gn, wch
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. NORB 02.07.2021 10:36

  Kiedy ludzie pojmą, że religie służą do zniewalania i nie mają nic wspólnego z wiarą, duchem i naturalnym prawem, który każdy w sobie nosi, znanym jako sumienie. Oczywiście nikt nie poniesie żadnej odpowiedzialności za to co się stało a najwyżej papa z Watykanu powie – przepraszamy, to smutne i tyle by było. To się dzieje wszędzie i wtedy i dzisiaj i będzie się działo dopóty, dopóki nie przepędzimy ich z naszych krajów i z naszego życia.

 2. Stanlley 02.07.2021 10:59

  A tu mamy analogiczną – tylko świeżą – sytuację z GB , pytanie – czy ktoś nad tymi bezmózgimi/sadystami/mordercami w białych kitlach będzie się pastwił tak jak nad KK się pastwią ?

  https://wolnemedia.net/brytyjski-szpital-zaniedbaniami-zabil-dziesiatki-dzieci/

 3. Fenix 02.07.2021 11:34

  Hańba władzy sprawowanej za ich ukrywane zbrodnie. Spaczona władza religiantów .

 4. Matylda 03.07.2021 08:24

  @fenix – To siłowe „cywilizowanie” było wspólnym działaniem rządu i sekty wypracowanym przez milenia. Z jednej ze szkół sama wielka królowa zabrała kilkoro dzieci i nie wiadomo, co się z nimi stało, pewnie je zjadła. Biedne dzieci nazywano przymiotnikami zamiast imion, typu kulawy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.