Kolejne silne trzęsienie ziemi w pobliżu Yellowstone

Opublikowano: 14.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Gdy 31 marca 2014 roku w Yellowstone doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8 w skali Richtera, wielu komentatorów zainteresowało się tym najsilniejszym od 30 lat wstrząsem sejsmicznym. Okazuje się, że w okolicy kaldery superwulkanu wystąpił kolejny silny wstrząs.

Tym razem trzęsienie ziemi nie było zlokalizowane na terenie Parku Narodowego, ale wystąpiło w stanie Idaho niecałe 250 kilometrów od granic Parku. Był to wstrząs o sile 4,9 stopnia, więc porównywalny do tego sprzed dwóch tygodni.

Wstrząs wystąpił dzisiaj w nocy czasu polskiego i zlokalizowano go w okolicy miejscowości Challis w Idaho. Zjawisko zostało zarejestrowane przez wszystkie sejsmografy zainstalowane w obrębie Yellowstone.

Trzęsło na tyle silnie, że w domach ludzi w pobliżu epicentrum spadały obrazy i przedmioty znajdujące się na półkach. Amerykański instytut USGS nie komentuje tego czy ta aktywność ma jakiś związek z wielkim gorącym punktem zwieńczonym potężną kalderą wulkaniczną.

W Stanach Zjednoczonych budzi się powoli społeczna wiedza na temat zagrożeń jakie niesie za sobą superwulkan w Yellowstone. Po wspomnianym silnym trzęsieniu z 31 marca naukowcy uspokajali, że nie grozi nam w najbliższym czasie erupcja tej kaldery, ale jest bardzo dużo dowodów przeczących tej optymistycznej prognozie.

Jednym z nich może być kolejne znaczące trzęsienie ziemi w okolicy tego potencjalnie niebezpiecznego wulkanu. Wczorajsze zjawisko może być kolejnym dowodem na zachodzące tam właśnie procesy po ucieczkach zwierząt (wielu uważa je za zwykłe wiosenne migracje zwierząt – przypis WM) i wzroście temperatury Jeziora Yellowstone.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
23
Użytkownik
23

250 km to bardzo duzo

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Mam już jakieś 130 kilo mąki, książki Gretkowskiej i filmy typu Kevin sam z żywymi trupami no i oczywiście surwiwal ekłipment. Brakuje mi tylko plakatu z Dodą.

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

A ja mam na to wyj..ane.

hashi
Użytkownik
hashi

Tez mam wywalone męczą już mnie te wszystkie miasteczka przetrwania, ciągłe straszenie zagładą albo finansjera i globalnym resetem systemu.

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Trzymając ludziska w strachu (zwłaszcza prymitywnych mieszkańców USA) można nieźle się bawić i całkiem sporo zarobić.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ