Kolejne ofiary w Gazie

Opublikowano: 13.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 309

Sześciu Palestyńczyków zginęło w popołudniowym izraelskim nalocie na Gazę. Tym samym liczba ofiar trwającej od 8 lipca operacji „Obronny Brzeg” po stronie palestyńskiej wzrosła do 127. ONZ alarmuje, że trzy czwarte zabitych to cywile.

12 lipca w ostatnich godzinach izraelskie myśliwce zbombardowały m.in. meczet, ośrodek dla niepełnosprawnych i domy mieszkalne. Z kolei Hamas miał wystrzelić w kierunku Izraela co najmniej 36 rakiet, z których większość spadła na tereny niezabudowane.

Tymczasem Egipt potwierdził, że prowadzi negocjacje w sprawie zawieszenia broni. Mają w nich brać udział przedstawiciele obu zwaśnionych stron, egipski minister spraw zagranicznych oraz wysłannik Bliskowschodniego Kwartetu Tony Blair. Według arabskich mediów jest już nawet gotowy projekt porozumienia, ale Hamas kategorycznie go odrzucił.

Od początku operacji „Obronny Brzeg” Palestyńczycy wystrzelili w stronę Izraela ponad 520 pocisków i rakiet własnej roboty, które niemal nigdy nie trafiają w cel, natomiast izraelska armia przeprowadziła 1100 nalotów.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. davidoski 13.07.2014 12:02

    Izrael strzela z armaty do komarów i twierdzi, że to najskuteczniejsza metoda walki z ukąszeniami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.