Kolejne lockdowny opóźniły rozwój wielu brytyjskich dzieci

Opublikowano: 20.04.2022 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 816

Eksperci alarmują, że kolejne dwa lata pandemii i kolejno wprowadzane lockdowny opóźniły rozwój u wielu dzieci. Tzw. syndrom pandemii objawia się na różne sposoby, ale nie ulega wątpliwości, że rodzice i nauczyciele będą teraz musieli się przyłożyć, żeby nadgonić stracony czas.

Dzieci w wieku przedszkolnym zostały w sposób szczególny doświadczone przez pandemię koronawirusa. Kolejno wprowadzane na Wyspach lockdowny sprawiły, że wielu najmłodszych mieszkańców zostało zamkniętych w domach oraz pozbawionych szerokich kontaktów z innymi członkami rodziny i dziećmi w ich wieku. Wreszcie wiele dzieci zostało w trakcie lockdownów skazanych na ustawiczne oglądanie bajek, co spowolniło albo zniekształciło rozwój ich mowy, a także ograniczyło kreatywność.

Syndrom pandemii objawia się rożnie w różnych grupach wiekowych. U najmłodszych na przykład eksperci zauważają problemy z „reagowaniem na podstawową mimikę twarzy”. Najmłodsze dzieci, nieprzyzwyczajone do oglądania różnorodnych twarzy niepokoją się, widząc obecnie nieznane sobie twarze albo nie potrafią odczytać wyrazów twarzy, ponieważ zbyt często w trakcie pandemii widywały swoich bliskich w maseczkach. Nieco starsze dzieci mają problem nie tylko z mówieniem (brakuje im wówczas pewności siebie), ale i z artykułowaniem bardziej złożonych myśli. Wszystko to dlatego, że przegapiły cenny czas, w którym dorośli najczęściej opowiadają im różnorodne historie czy z nimi śpiewają. Natomiast u dzieci, które oglądały w trakcie lockdownów zbyt dużo bajek, zaobserwowano tendencję do imitacji postaci z kreskówek, przejmowanie ich akcentów, sposobu wysławiania się czy piszczenie. Wreszcie wiele starszych dzieci nie nauczyło się samodzielnie korzystać z toalety, siąkać nosa lub ubierać się, co oznacza, że mogą one mieć problem z pójściem do szkoły.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: KuzinaNatali (pl.DepositPhotos.com)
Źródło: PolishExpress.co.uk

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.