Aplikacje szkolne szpiegują w służbie korporacji

Opublikowano: 09.05.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1026

Według badań przeprowadzonych przez organizację non-profit Me2B Alliance, około 60 procent aplikacji szkolnych wysyła dane uczniów do różnych stron trzecich bez wiedzy lub zgody uczniów lub rodziców.

Okazało się, że aplikacje szkół publicznych wysyłały dane uczniów do stron trzecich w 67% przypadków, podczas gdy aplikacje używane przez szkoły prywatne wysyłały dane w 57%. W międzyczasie 18 procent aplikacji dla szkół publicznych wysyłało dane organizacjom „wysokiego ryzyka” — czyli takim, które udostępniają dane potencjalnie setkom lub tysiącom podmiotów.

Organizacja podała, że zbadała losową próbkę 73 aplikacji z 38 różnych szkół w 14 stanach w całych Stanach Zjednoczonych i objęła ponad pół miliona osób, w tym uczniów, ich rodziny i nauczycieli. Metodologia audytu obejmowała głównie badanie przepływu danych z aplikacji do zewnętrznych stron trzecich.

Me2B Alliance dodał, że „istnieje niedopuszczalna ilość danych uczniów udostępnianych stronom trzecim — w szczególności reklamodawcom i platformom analitycznym — w aplikacjach szkolnych” i podkreślił, że aplikacje szkolne nie powinny zawierać kanałów danych dla stron trzecich.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,88 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o