“Koko euro spoko” to plagiat?

Opublikowano: 05.05.2012 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 639

W przeboju polskiej reprezentacji na Euro 2012 dopatrzono się podobieństwa do utworu “Kogut” Wojciecha Kilara, który od lat wykonuje Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Dyrektor “Śląska” Zbigniew Cierniak zapowiedział, że sprawdzi, czy nie doszło do naruszenia praw autorskich.

Piosenka “Koko euro spoko” zespołu Jarzębina od początku wzbudzała ogromne emocje. Teraz doszło jeszcze podejrzenie o plagiat. Zdaniem wielu internautów piosenka to kopia utworu “Kogut”, skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Piosenkę tę od lat wykonuje słynny Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”.

Zamieszanie z “Koko suro spoko” to kolejny dowód na to, że im bliżej mistrzostw Europy, tym więcej wpadek i zamieszania. Wciąż bowiem nie wiadomo, jaki jest stan przygotowań do mistrzostw, jeśli chodzi o infrastrukturę – choć Joanna Mucha przyznała, że Euro kosztowało nas… 80 mld zł. Nie gasną też spory o bojkot mistrzostw na Ukrainie, spowodowane represjami Kijowa wobec Julii Tymoszenko.

Opracowanie: wg
Na podstawie: Fakt, katowice.gazeta.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. davidoski 05.05.2012 11:08

  Przestańcie oglądać telewizję to nie będziecie mieć problemów z tymi bzdurami, które tam wymyślają. Gdyby tu o tym nie napisano, w ogóle sprawa tej durnej piosenki nie zaistniałaby w mojej świadomości.

 2. erazm55 05.05.2012 11:50

  Kilar pisząc utwór “Kogut” pewnie też inspirował się muzyką ludową.

 3. Yogipower 05.05.2012 14:39

  Według mnie to są dwie różne piosenki.

 4. shuang 05.05.2012 16:34

  No to nie “czy” się zawali tylko “kiedy”? Ach jaka to będzie “piękna katastrofa”. Sam cymes.

 5. Rozbi 05.05.2012 19:40

  I oto jesteśmy świadkami jak nasz kraj bankrutuje.
  Euro w Grecji – bankructwo.
  Euro hiszpania i portugalia – bankructwo.
  Europ polska i ukrain – bankructwo.

  kosztowało nas to majątek i co z tego mamy ??
  Orliki?
  Mamy na pewno – brak autostrad i infrastruktury transportowej
  Mamy na pewno – brak pieniędzy na utrzymanie “stadionów” takich jak Orliki itp itd.

  80mld to nic – jestem pewien że utrzymanie tych molochów będzie nas kosztować kolejne 80mld przezk olejne 5-6 lat.

  I skąd na to pieniądze wziąć?

  Spójrz w swoją kieszeń – spójrz na PIT który ostatnio wysłałeś , spójrz na paragon w sklepie i na pozycje kwota PTU – a dowiesz się skąd biorą się pieniądze na utrzymanie czegoś z czego TY NIE KORZYSTASZ !!!!

 6. Yogipower 05.05.2012 20:34

  Rozbi Unia nam nic nie dała, my tylko dopłacamy do tego syfu. Do eurokołchozu jak narazie tylko dopłacamy.

 7. heniek_666 05.05.2012 20:55

  Niestety obie piosenki są prawie takie same różnią się tylko aranżem, ale linia melodyczna i harmonia są niemal identyczne.

 8. shuang 05.05.2012 21:48

  @Yogipower: ale z jaką radością!

 9. Yogipower 05.05.2012 21:55

  @shuang Na szczęście już to długo nie pociągnie. Szkoda że za nami będzie się ciągnoł dług (zaciągany przez debili).

 10. shuang 05.05.2012 22:18

  @Yogipower: mówiąc o nich debile obrażasz mimo wszystko nas. Oni nie są debile. To są niezwykle inteligentni ludzie (inna sprawa do czego służy im ich inteligencja). Możesz być na nich wściekły ale ich nie lekceważ bo też na to liczą. Zresztą ci “nasi” przywódcy robią za chłopców na posyłki u ważniejszych. Chociaż na swój sposób trzeba być debilem by zło uważać za dobro, prawdę za kłamstwo.

 11. shuang 05.05.2012 22:39

  Ps.
  Ale przyszło mi do głowy mówienie o nich “debile” jest dla nas bezpieczniejsze bo jeżeli nie “debile” to pozostaje tylko “teoria spiskowa dziejów” a może raczej “praktyka…”, jako zaplanowany i realizowany spisek. Czyż nie jest to przerażające? A taki był “wesoły temat”…

 12. szkot 06.05.2012 07:15

  Jaką drogą by nie było ale zaistniał lekko strawny utwór, aż szkoda iż zawodowi muzycy nie sięgają do skarbca ludowego dla prostych melodii. Ich dziełka były ciężkawe. W Polsce często nie cierpi się kultury ludowej, szkoda że te panie nie ubrały się inaczej np w dresy. Byłoby mniej kąśliwych komentarzy.Ale utwór już się przyjmuje, przeróbek mnóstwo. Kaczki pójdą na bok, na kury i koguty przejdziemy

 13. bolobolo 07.05.2012 10:55

  Przecież Pan Kilar wykorzystał melodię ludową. Idąc tokiem rozumowania Pana Cierniaka, jeżeli napiszę nowe słowa do piosenki “Wlazł kotek na płotek…” i opublikuję jej wykonanie, to staję się automatycznie właścicielem melodii. Przecież to absurd i bezsens!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.