KOD brał pieniądze za występy polityków na demonstracji?

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 566

Z kasy Komitetu Obrony Demokracji zniknęły pieniądze i dokumenty ze zbiórek publicznych – informuje Onet.pl. Informatorzy portalu twierdzą też, że PO i SLD płaciły za udział swoich przedstawicieli w demonstracji KOD.

Finansowych skandali w Komitecie Obrony Demokracji ciąg dalszy. Onet.pl informuje, że z kasy KOD zniknęły pieniądze zbierane do puszek. Według portalu w sejfie brakuje 19 protokołów, a na koncie stowarzyszenia 9500 zł.

Onet.pl podaje też, że w KOD trwa spór o zapłatę dla firmy AW Events, która miała organizować manifestację w dniu 11 listopada. Według działaczy KOD, na których powołuje się portal, nie wiadomo dokładnie, za jakie usługi płacono. Wspomniani aktywiści zarzucają też, że stawki były wyższe niż rynkowe.

Według Onet.pl faktury wystawione przez AW Events były opłacane też przez Platformę Obywatelską (30 tys. zł) i SLD (15 tys. zł). Informatorzy portalu podają, że była to cena za możliwość pojawienia się polityków tych partii na scenie podczas demonstracji KOD.

Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD, w rozmowie z “Onetem” zaznacza, że partia płaciła firmie AW Events z Piotrkowa Trybunalskiego za własne obchody 11 listopada, a nie za manifestację KOD.

Z kolei Jan Grabiec, rzecznik PO, przyznaje, że Platforma współfinansowała wydarzenie KOD: „Nigdy się z tym nie kryliśmy, braliśmy czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez KOD. Czy musieliśmy płacić za to, żeby nasi liderzy występowali publicznie? Proszę nie żartować, to nonsens.”

Źródło: Trybuna.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.