KillNet, Anonymous Sudan i REvil grożą totalnym cyberatakiem

Opublikowano: 20.06.2023 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3402

W zeszłą środę w sieci pojawiło się wideo, które wydaje się być preludium do wielkiego, totalnego cyberataku, o którym mówi się od tak dawna. W materiale zamieszczonym w sieci trzy grupy hakerów – KillNet, Anonymous Sudan i REvil – zobowiązały się do zniszczenia całej sieci komputerowej europejskiego systemu bankowego.

https://www.youtube.com/watch?v=syGD_KT-6W4

Wiadomość przekazywana została na wideo przez klasyczną już maskę Guya Fawkesa używaną przez Anonymous oraz dwie inne zamaskowane osoby reprezentujące pozostałe dwie grupy hakerów.

„Jesteśmy Anonymous Sudan. Dziś jesteśmy zagrożeniem dla wszystkich europejskich banków. Europejskie banki będą wkrótce świadkami największego cyberataku w nowożytnej historii świata. Przygotujcie się. Ponieważ kiedy zaatakujemy, będzie już za późno na naprawienie szkód” – oznajmia pierwszy fragment wideo. „Wiele europejskich banków zostanie namierzonych i bezlitośnie zaatakowanych”.

„Świat oszalał. Powodem tego są pieniądze” – mówi zamaskowana postać w drugim segmencie, powiązana, zgodnie z napisem, z grupą REvil. „Jeśli Bóg rządzi Rosją, to kto rządzi Europą? Właśnie! System bankowy! Nie ma pieniędzy, nie ma problemów! REvil jest wystarczająco zaznajomiony z europejską infrastrukturą finansową. Do zobaczenia wkrótce”.

„To nie będzie atak DDoS. Zabawa się skończyła. Wzywamy wszystkie aktywne grupy do zaangażowania się w destrukcyjne działania przeciwko europejskiemu systemowi bankowemu. Żadnych pieniędzy, żadnej broni, żadnego reżimu w Kijowie. To jest formuła na śmierć nazizmu i zadziała” – mówi zamaskowana postać, która ma reprezentować grupę KillNet. „W ciągu 48 godzin unieruchomimy to globalne towarzystwo. Nic was nie uratuje i to nie jest ostrzeżenie. Ja tylko informuję. Nigdy wcześniej nie widzieliście takich problemów. Jesteśmy KillNet”.

Oglądając wideo, należałoby zatem założyć, że hakerzy są nastawieni „prorosyjsko”, ponieważ ich przesłanie wzywa narody do zaprzestania przekazywania pieniędzy i broni Ukrainie, nawiązując do nazistowskiej postaci w Kijowie. Oczywiście, niemożliwe jest zweryfikowanie źródła i jego intencji. Przypisywanie całej winy „rosyjskim hakerom”, jak dobrze wiadomo, jest sportem uprawianym przez zachodnie instytucje i gazety od prawie dekady. Filmik krążył w sieci rosyjskiej, a następnie został opublikowany na „Twitterze” przez niezależnego dziennikarza Iana Milesa Cheonga.

Następnego dnia pojawiły się informacje, że kilka amerykańskich agencji rządowych zostało zaatakowanych cybernetycznie. Pełen zakres ataku pozostał niejasny, podczas gdy Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury badała naruszenie. „To jest to” – skomentował Cheong.

Incydent ten jest tylko jednym z wielu niedawnych cyberataków wymierzonych w różne amerykańskie uniwersytety i rządy stanowe, które zostały przypisane innej rosyjskiej grupie hakerów o nazwie CLOP.

Kilka tygodni temu chińska grupa hakerów o nazwie Volt Typhoon miała zaatakować infrastrukturę elektroniczną amerykańskich sił zbrojnych na Pacyfiku.

We wtorek wyłączony został globalny gigant przetwarzania w chmurze, Amazon Web Services (AWS), dział centrów danych i usług IT konglomeratu Jeffa Bezosa.

Imponująca liczba dużych międzynarodowych firm (McDonald’s, Nike, Autodesk) oraz światowej rangi mass mediów (NBC, Associated Press, także „Washington Post”, który jest własnością Bezosa) korzysta z AWS. Mało tego: na przestrzeni lat AWS zdobył również lukratywne kontrakty dla CIA i Pentagonu. Mainstream poinformował o „problemie technicznym”.

Gazety przypominają wypowiedzi Miedwiediewa: „Biorąc pod uwagę udowodniony współudział krajów zachodnich w wysadzeniu North Streamu, to nic nas nie hamuje – także z etycznego punktu widzenia – przed zniszczeniem komunikacji przewodowej na dnie oceanu naszych wrogów” – powiedział były prezydent Rosji kilka dni temu na „Telegramie”.

W maju szef wywiadu NATO, David Cattler, ostrzegał przed rosnącym ryzykiem takiego scenariusza. „Istnieją silne obawy, że Rosja może zaatakować kable podmorskie i inną krytyczną infrastrukturę, próbując zakłócić życie Zachodu, aby uzyskać przewagę nad tymi krajami, które zapewniają bezpieczeństwo Ukrainie” – powiedział dziennikarzom szef wywiadu atlantyckiego, kuriozalnie pomijając kwestię Nord Stream wśród powodów możliwego odwetu.

Wiemy, że cała architektura materialna Internetu jest w rzeczywistości dość krucha. Istnieje około 400 podmorskich kabli w oceanach, które przenoszą ponad 95 procent ruchu internetowego. Cattler dołączył do tego wartość finansową: „Łącznie, każdego dnia przenoszą one transakcje finansowe o szacunkowej wartości 10 miliardów dolarów, więc te kable są naprawdę fundamentem gospodarczym”.

W przypadku wyeliminowania kabli, satelity Muska niewiele mogą zdziałać – ponieważ istnieje broń ASAT, czyli broń antysatelitarna, a Rosjanie i Chińczycy od dawna narzekają na konstelacje Starlink i opracowują programy ich ostatecznego zniszczenia.

Źródło zagraniczne: Renovatio21.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Stanlley 20.06.2023 12:28

  trzeba nauczyć się czytać między wierszami i wyławiać istotne szczegóły.

  LinkedIn sie wycofał z Chin. Takie firmy posiadają potężną wiedzę o rozwoju, kierunkach i kondycji firm technologicznych. Można ich nazywać takimi zakamuflowanymi szpiegami… Dlaczego się wycofali? Konkurencję chińską mieli… oddali rynek, oddali możliwość drenowania rynku ze specjalistów, potężne źródło wywiadowcze… Dlaczego? Może mimo tych korzyści trend ściągania z zachodu specjalistów do Chin był tak silny że biznes zdecydował o zamknięciu kolejnej furtki? Coś niedobrego się dzieje i to z zachodnią gospodarką. Wygląda na to że jest o wiele gorzej niż nam się mówi…

 2. Szwęda 20.06.2023 12:31

  Zachodnia gospodarka? Toż to od dawna półżywy trup i w końcu jak to gruchnie z dnia na dzień i miliardy ludzi zostanie z pustymi rękami w nocnikach.
  Coś fest wariuje – zobaczcie te tam szumanowskie rezonanse, powariowane.

 3. replikant3d 20.06.2023 18:19

  Układ słoneczny i Ziemia przechodzą do wyższych ,,cząstotliwości,, czwartej gęstości. Dlatego wszystko wariuje. Rezonans Schumana dostraja się do nowej amplitudy dlatego ,,wariuje,,. Niestety efektem ubocznym tej zmiany jest amok u niektórych ludzi. Własnie jesteśmy świadkami tych efektów. Poczytajcie ,,Kosmiczne Ujawnienie,, wszystko jest dokładnie wyjaśnione i opisane. Chaos dopiero się rozkręca.

 4. sanchop 21.06.2023 00:02

  Czyli amerykańscy hakerzy czasowo podszywający się pod rosyjskich hakerow(pamiętajmy co robili w rosyjskiej tv na początku udanej ofensywy ukraińskiej) zrobią jakiś dobry numer z zamykaniem kont w bankach, i ludzie zdenerwowani chwycą za te czołgi amerykańskie ze złomowiska w nevadzie abramsy i ruszą głodni na Moskwę, zatrzymując się na Polsce w której będzie wojna domowa wiecznie niedopieszczonych Ukraińców z mniejszością polską, czyż nie tak będzie?🤣

 5. Murphy 21.06.2023 09:26

  Jakiś czas temu były wielkie ćwiczenia Cyber Polygon 2020. Teraz pewnie to co przećwiczyli chcą w życie wprowadzić. To było 3 lata temu, więc pewnie nikt nie pamięta. 😉

  https://wolnemedia.net/pandemia-cybernetyczna-wywola-wiekszy-kryzys-od-covid-19/

 6. hashi 21.06.2023 10:22

  Czyli zrealizują plan Schwaba global cyber atak by przyspieszyć reset finansowy. On to wszystko przewidział i opisał, czyli to jego ludzie zrobią atak. Klasyczna gotówka z kont wyparuje i wprowadzą CBDC. To wole na ten czas trzymać krypto.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.