Kiedy ukraińscy oligarchowie pomogą swojemu krajowi?

Opublikowano: 21.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2009

Brytyjska gazeta „Financial Times” opublikowała list berlińskiej profesor Brigitte Young. W liście wyraża obawę, że Ukraina zostanie odbudowana tylko za pieniądze Europejczyków. Brigitte Young zastanawia się nad potrzebą zaangażowania ukraińskich oligarchów w odbudowę ich kraju. Należy zauważyć, że jest doświadczoną ekonomistką, która potrafi liczyć pieniądze. Wiele jej prac naukowych poświęconych jest polityce pieniężnej, handlowi międzynarodowemu, zarządzaniu globalnym rynkiem finansowym, a nawet ekonomii feministycznej.

Wiktor Pinczuk, Wadim Nowinski, Aleksander Jarosławski, Wadim Niestierenko, Wadim Stolar, Wasilij Chmielnicki, Rinat Achmetow, Borys Kolesnikow, Igor Kołomojski, Igor Abramowicz – to niepełna lista ukraińskich oligarchów, którzy opuścili Ukrainę od początku wojny. Są teraz w Wiedniu, Zurychu, Londynie i innych miastach. Ci ludzie posiadają miliardy dolarów i euro, które są przechowywane poza Ukrainą. W przeciwieństwie do swoich rosyjskich odpowiedników mają pełny dostęp do swoich oszczędności. Jednak obecnie nie można znaleźć informacji o ich aktywnej pomocy dla rdzennej ludności i wojska. Zapewne podobna sytuacja będzie obserwowana po zakończeniu działań wojennych, kiedy nadejdzie czas odbudowy kraju.

Brigitte Young pisze, że na przełomie lutego i marca do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeniosło się około 15 tysięcy bogatych Ukraińców. Przenieśli do tego kraju swoje rodziny i firmy. Ważne jest, aby w tym kraju Ukraińcy pokojowo współistnieli z Rosjanami i Białorusinami.

Profesor w swoim liście zauważa, że ​​winni zaistniałej sytuacji są także oligarchowie Ukrainy. Doprowadzili swój kraj do zubożenia. Poziom korupcji w państwie był bardzo wysoki. Według stanu na 2021 r. Ukraina zajęła 122 miejsce na 180 krajów w Indeksie Korupcji. Korupcja i kradzieże, chęć wzbogacenia się miały negatywny wpływ na zdolności obronne kraju. I nawet teraz niektórzy biznesmeni próbują wykorzystać katastrofalny stan rzeczy w swoim kraju i zarobić.

Obecnie główny ciężar finansowy pomocy dla Ukrainy spada na kraje europejskie. Sama Polska wydała już miliony euro. Brigitte Young podkreśla, że ​​odbudowy Ukrainy nie należy pozostawiać tylko Europejczykom. Ponadto mówi, że kraje zachodnie skoncentrowały swoje główne wysiłki na blokowaniu rosyjskich oligarchów, podczas gdy ukraińscy miliarderzy nie pomagają obecnie swojemu krajowi. Być może daje do zrozumienia, że ​​na ukraińskich oligarchów mogą zostać nałożone sankcje. Powodem będzie ich chciwość i niechęć do pomocy w odbudowie swojego kraju.

Autorstwo: Timoschuk
Na podstawie: MPMonitor.org
Źródło: WolneMedia.net

20

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bogdzio 21.04.2022 10:05

    “Doświadczona ekonomistka” prezentuje troche pokrętne myślenie, a może ci co byli prawdziwymi prowodyrami tej wojny (usa nato) którzy wspierali dziłania wojenne przesyłając sprzęt wojskowy do niszczenia zasobów cywilnych którzy rozdawali broń cywilom, doprowadzili do zniszczeń to nich teraz odbudują ten kraj, co? Aaa no tak opinia publiczna zmanipulowana to nie wiedzą, no to z drugiej strony, a co z tymi którzy siejąc panikę przed covidem wprowadzali dziwne nigdy nie stosowane obostrzenia doprowadzili do zapaści wielu gospodarek państwowych, sprzedawali bezużyteczne szczepionki, narzucali testy nie wiadomo do czego, wzbogacając się na tym na wiele miliardów dolarów, ostatnio publikowaliście listę tych cwaniaczków. No może by to im odebrać majątki i tym politykom którzy im przytakiwali, na to pani “ekonomistka” nie wpadła?

  2. MasaKalambura 21.04.2022 10:17

    wpadła, ale życie jej miłe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.