Kibice wygwizdali piłkarzy za Black Lives Matter

Opublikowano: 07.12.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1557

Fani Millwall Londyn wygwizdali piłkarzy przed meczem Derby County. Wszystko przez ich wczorajsze klęczenie w ramach solidarności z ruchem Black Lives Matter. W obronie kibiców krytykowanych przez media i zawodowych „antyrasistów” stanął rządowy sekretarz George Eustice. Uznał on wspomniany ruch za narzędzie polityczne nie służące wcale promowaniu równości rasowej.

Cyrk rozpoczęty po śmierci amerykańskiego przestępcy i narkomana George’a Floyda dosięgnął też futbol. Od początku sezonu w wielu państwach, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, zawodnicy klęczą na jedno kolano w ramach solidarności z ruchem Black Lives Matter. Oczywiście szczególne nasilenie podobnych zachowań widać w krajach Europy Zachodniej.

Nie inaczej jest w Wielkiej Brytanii. Wczoraj po raz pierwszy kibice wyrazili jednak dezaprobatę dla postawy piłkarzy. Wygwizdani zostali więc zawodnicy drugoligowych klubów Millwall Londyn i Derby County, którzy również postanowili wykonać wspomniany gest.

Zachowanie fanów Millwall spotkało się oczywiście z krytyką politycznie poprawnych mediów. Zachowanie kibiców starał się jednak zrozumieć rządowy sekretarz do spraw środowiska, George Eustice z Partii Konserwatywnej. Odmówił on potępienia fanów, ponieważ w jego opinii „Black Lives Matter” jest tak naprawdę ruchem politycznym, mającym inne cele niż ogólnie pojmowaną równość rasową.

Nie zmienia to jednak faktu, że klub z Londynu znalazł się w ogniu krytyki angielskiej federacji piłkarskiej oraz zarządu ligi. Obie instytucje potępiły zachowanie kibiców, podkreślając swoje przywiązanie do „walki z rasizmem”. Jednocześnie pochwaliły one postawę piłkarzy, solidaryzujących się z rzekomo prześladowanymi mniejszościami rasowymi.

Same władze Millwall wyraziły ubolewanie z powodu wczorajszych wydarzeń. Zdaniem włodarzy przez kilka miesięcy przygotowywano się na powrót kibiców na trybuny, ale fakt ten został przyćmiony przez wygwizdanie piłkarzy. Dodatkowo klub ma kontynuować podejmowane od paru lat działania o charakterze „antyrasistowskim”.

Na podstawie: Theguardian.com, Millwallfc.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cami
Użytkownik
Cami

czorny przestepca i narkoman – jednostka aspoleczna i w spoleczenstwie zbedna, powinna byc eliminowana z automatu jako zbedny zabieracz tlenu istotom zyjqcym na tej planecie, jak widac, ja widze dla takich dwa rozwiazania: eutanazja lub oboz pracy