KE zorganizowała imprezę online za 387 000 euro dla 5 osób

Opublikowano: 01.12.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2973

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na imprezie zorganizowanej przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej w przestrzeni Metaverse, aby zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się UE — podał Vince Chadwick z portalu devex.com.

Chadwick napisał na „Twitterze”, że po „początkowym rozczarowaniu rozmowami z pięcioma innymi ludźmi, którzy się pojawili”, którzy szybko opuścili wydarzenie, został jedynym gościem imprezy.

Najwyraźniej tylko kilka z 44 osób, które polubiły oficjalny zwiastun, było na tyle zaintrygowanych tańczącymi do muzyki house na tropikalnej wyspie awatarami, by faktycznie dołączyć do imprezy.

Departament pomocy zagranicznej Komisji wydał łącznie 387 000 euro na rozwój platformy Metaverse, aby promować swoją inicjatywę Global Gateway, donosi Devex. W ramach tej inicjatywy Komisja Europejska zamierza przeznaczyć 300 miliardów euro do 2027 roku na budowę nowej infrastruktury w krajach rozwijających się.

Rzecznik Komisji powiedział Devex, że celem promocyjnego wpisu było „zwiększenie świadomości tego, co UE robi na arenie światowej” wśród osób w wieku 18-35 lat znalezionych „głównie na TikToku i Instagramie”, które są „neutralne wobec UE” i „nie są zazwyczaj narażone na takie informacje”.

Można odnieść wrażenie, że „zwiększenie świadomości tego, co UE robi”, w tym wypadku może się dla Unii Europejskiej odbić negatywnie.

Autorstwo: Michał Waligóra
Autorstwo: Politico.com, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

18

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 01.12.2022 21:26

    Oto miś na miarę Unii Europejskiej. 370 tysiaków poszło pewnie na dyrektora i jego sekretarkę a pozostałe 17 na wynajęcie zespołu złożonego z białoruskich emigrantów, którzy im tę wyspę z awatarami zakodowali w ciągu tygodnia. I tak się kręci lody na “zachodzie”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.