Katolicki uniwersytet przedstawił Floyda jako Jezusa

Opublikowano: 24.11.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1803

Katolicki Uniwersytet Ameryki w Waszyngtonie umieścił w dwóch miejscach swojego kampusu obraz Maryi Dziewicy trzymającej postać George’a Floyda jako uosobienia Jezusa Chrystusa. Władze uczelni chcą w ten sposób przedstawić wołanie o sprawiedliwość ze strony wszystkich skrzywdzonych osób. Sami studenci uważają jednak obraz za bluźnierstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=70-6T0HYmng

Kontrowersyjny obraz zatytułowany „Mama”, którego autorem jest Kelly Latimore, został zawieszony jak na razie w dwóch miejscach kampusu waszyngtońskiej uczelni. Przedstawia on więc Maryję Dziewicę trzymającą w swoich rękach wspomnianego Floyda. „Dzieło” w jednoznaczny sposób nawiązuje do motywu Maryi pochylającej się nad ciałem Jezusa zdjętego z krzyża.

Przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Ameryki nie ukrywają nawet, że przedstawienie czarnoskórego przestępcy jako Jezusa Chrystusa jest celowe. Opis zamieszczony pod obrazami informuje o postaci Matki Boskiej Bolesnej, mającej symbolizować „zwierciadło sprawiedliwości” oraz „wołanie wszystkich, którzy doznali smutku utraty bliskiej osoby z powodu przemocy i niesprawiedliwości”.

Obraz nie spodobał się jednak studentom cytowanym przez amerykańskie media. Uważają oni porównanie Floyda do Jezusa za bluźnierstwo i obrazę wiary katolickiej. Jednocześnie nie są oni jednak zdziwieni postawą władz uczelni. Od dłuższego czasu Katolicki Uniwersytet Ameryki ma bowiem stale się liberalizować i sekularyzować.

Na dodatek studenci waszyngtońskiej uczelni nie mogą zrobić niczego z podobnymi pomysłami jej władz. Wszystko za sprawą obaw dotyczących oskarżenia o rasizm z powodu krytyki postaci samego Floyda.

Na podstawie: Washingtonexaminer.com, Dailysignal.com.
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 01.12.2021 17:07

    mogę sobie mieć rozmaite zdanie nt zarówno historycznego, jak i mitycznego (ewangelicznego) Jezusa, ale porównywanie do tak istotnej kulturowo postaci zwykłego bandziorka i dilera, czy kim on tam był to totalny obrzydzenie wzbudzający odpał 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.