Kanclerz Austrii podał się do dymisji

Opublikowano: 10.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1197

Sebastian Kurz ogłosił w sobotę rezygnację z funkcji kanclerza Austrii w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem prokuratury antykorupcyjnej.

Na nowego kanclerza zaproponował Alexandra Schallenberga, obecnego ministra spraw zagranicznych. Sebastian Kurz stał na czele rządu Austrii od 2017 roku, a od 2020 roku jego Austriacka Partia Ludowa (ÖVP) tworzy koalicję rządzącą z Zielonymi.

Kanclerz ogłosił swoją rezygnację, ponieważ opozycja planowała we wtorek złożyć wobec niego wotum nieufności. „Mój kraj jest dla mnie ważniejszy niż ja sam. (…) nie chodzi o mnie, chodzi o Austrię, o was wszystkich” – podkreślił Kurz.

„To, co jest teraz potrzebne, to stabilne relacje, więc aby rozwiązać patową sytuację, uniknąć chaosu i zapewnić stabilność, chcę ustąpić. Poprosiłem Partię Ludową, kontynuowała pracę. Jako przewodniczący partii zaproponowałem prezydentowi federalnemu Alexandrowi Schallenbergowi kandydaturę na nowego szefa rządu” – powiedział polityk.

Dodał, że stawiane mu zarzuty są nieprawdziwe i zamierza to udowodnić.

Na początku tego tygodnia prokuratura potwierdziła, że ​​wszczęła śledztwo w sprawie Kurza i dziewięciu innych polityków, oskarżając ich o korupcję i manipulację medialną. Według prokuratury Ministerstwo Finansów wykorzystywało środki publiczne do manipulowania sondażami na korzyść Partii Ludowej w latach 2016-2018.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 3,50 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.