Kanadyjscy szpiedzy skarżą się na dyskryminację

Opublikowano: 02.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 889

Nowi szefowie biura Toronto CSIS mówią, że chcą zatrudnić bardziej zróżnicowaną grupę szpiegów. Krytycy twierdzą, że brak różnorodności w CSIS utrudnia zbieranie danych wywiadowczych.

Kiedy Katherine Hannah i Zahra Musaji po raz pierwszy rozpoczęły pracę w Kanadyjskiej Agencji Bezpieczeństwa i Wywiadu w 1999 roku, powiedziano im wtedy, że kobiety nie pracują w walce z terroryzmem w CSIS – że powinny pracować w kadrach.

Dwie dekady później Hannah została pierwszą kobietą w historii agencji, która przejęła biuro regionalne w Toronto — największe biuro CSIS gromadzące informacje wywiadowcze. Musaji jest teraz pierwszą osobą kolorową, która posiada tytuł zastępcy dyrektora generalnego Toronto.

Kierują jednostką, która prowadziła niektóre z najbardziej udanych operacji CSIS. Biuro CSIS w Toronto było przedmiotem pozwu cywilnego o wartości 35 milionów dolarów wniesionego przez pracowników muzułmańskich, czarnoskórych i gejów w 2017 roku w związku z roszczeniami o dyskryminację.

Hannah i Musaji (których zdjęć nie można opublikować, ponieważ wciąż są aktywne w operacjach) rozmawiali z CBC News jak powiedziały ich głównym wyzwaniem jest dywersyfikacja miejsca pracy. Centrala CSIS poinformowała, że w zeszłym roku zaczęła opracowywać strategię różnorodności i integracji, aby rozwiązać ten problem.

Na podstawie: CBC
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o