Kanadyjczycy nie będą zamykani w obozach internowania na kwarantannę

Opublikowano: 21.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1242

Uwaga! Władze Kanady w poniższej wiadomości nie zdementowały „przecieków polityków”, że obozy izolowania mają służyć do więzienia osób, które odmówią warunkom Wielkiego Resetu i szczepieniom. Mówią tylko, że nie obozy internowania nie będą służyć izolowaniu chorych na COVID-19. Możliwe, że dementi jest dezinformacją za pomocą półprawd. Sprawie należy wnikliwie się przyglądać.

Kanadyjczycy nie będą zamykani w obozach internowania na kwarantannę z powodu COVID-19, zapewniła we wtorek rzecznik minister zdrowia Patty Hajdu – mając na uwadze kampanię dezinformacyjną, która krąży w mediach społecznościowych od tygodni. „Twierdzenie, że rząd federalny przygotowuje się do przymusowego internowania Kanadyjczyków, jest całkowicie fałszywe” – powiedział rzecznik.

„Rząd federalny ogłosił finansowanie dobrowolnych miejsc kwarantanny dla niektórych bezdomnych w kraju i zaplanował rozszerzenie zdolności do samoizolacji o podróżnych zagranicznych bez odpowiednich miejsc do przeprowadzenia jej, ale Kanadyjczycy nie będą zmuszeni do opuszczania swoich domów w celu izolacji w obozach – nie, nie budujemy obozów internowania” – zapewnił rzecznik. „Taka dezinformacja ma na celu oszukanie Kanadyjczyków i wywołanie strachu i zamieszania. Zachęcamy Kanadyjczyków do podwójnego sprawdzania źródeł przed udostępnieniem, aby uniknąć szerzenia dezinformacji” – dodał

Niezależny poseł z Ontario, Randy Hillier, przeciwnik maskowania, który porównuje obecną pandemię do groźnego sezonu grypowego , ostrzegał swoich wyborców ze wschodniego Ontario, że rząd federalny przygotowuje się do ustanowienia „obozów” dla pacjentów z COVID-19. Podczas niedawnej wymiany zdań w Queen’s Park, Hillier naciskał na prowincjonalny rząd postępowo-konserwatywny, aby wyszczególnił, co wie o rzekomym planie zatrzymania ludzi przez Ottawę. „Gdzie zostaną zbudowane te obozy, ile osób zostanie zatrzymanych i z jakiego powodu, z jakich powodów można ludzi przetrzymywać w tych obozach izolacyjnych?” – pytał zanim wyłączono mu mikrofon.

CBC News otrzymało dziesiątki e-maili od ludzi, którzy obawiają się, że rząd federalny może wkrótce zmusić ich do pobytu w obozie, ponieważ COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

Premier Justin Trudeau powiedział we wtorek, że podczas niedawnego wirtualnego spotkania musiał osobiście zapewnić młodą kobietę, że jego rząd nie usunie ludzi z ich domów, aby umieścić ich w obiektach internowania. Powiedział jej, że powinna zwrócić się do urzędników zdrowia publicznego w celu uzyskania dokładnych informacji na temat pandemii. Trudeau stwierdził, że nikczemni zagraniczni gracze i Kanadyjczycy z „ekstremiści” są zdeterminowani, aby „osłabić zaufanie ludzi do naszych instytucji i naszej demokracji” poprzez rozpowszechnianie fałszywych teorii w Internecie. „Musimy trzymać się razem i stawić opór ludziom, którzy sieją chaos w naszych społecznościach i naszej demokracji” – dodał.

Rząd federalny wprowadził obowiązkową politykę kwarantanny dla większości powracających podróżnych zagranicznych. Kanadyjczycy muszą izolować się przez 14 dni po powrocie z zagranicy w miejscu, w którym mogą być w większości sami (rząd mówi, że podróżni nie powinni poddawać kwarantannie w „wspólnotowym środowisku mieszkalnym”, w gospodarstwie domowym z wielodzietnymi rodzinami lub wieloma osobami lub w małym mieszkaniu).

Podobnie jak agencje zdrowia publicznego w Australii i Indiach, Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC) utworzyła miejsca kwarantanny w całym kraju, aby pomieścić podróżnych, którzy nie mają dostępu do bezpiecznych miejsc kwarantanny. Obecnie istnieją takie obiekty w dziewięciu kanadyjskich miastach – w większości są to hotele – które mogą pomieścić do 1600 podróżnych.

Dr Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Kanadzie, powiedziała, że ​​zwalczanie fałszywych informacji rozpowszechnianych przez niektórych wybranych przedstawicieli i fałszywe strony z wiadomościami jeszcze bardziej utrudniają pracę urzędników służby zdrowia.

Na podstawie: CBCNews
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rici
Użytkownik
rici

Sluchajac tego Trudeau, to przypomina mi sie propaganda wczesnego socjalizmu ze za nasze braki, niedogodnosci, odpowiedzialni sa imperialisci i kulaki i inne elementy antysocjalistyczne.