Kalifornia rozważa zakaza sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi

Opublikowano: 06.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 371

Stan Kalifornia rozważa wprowadzenie ustawy dotyczącej zakazu sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi. Inicjatywa ta, wpierana przez California Air Resources Board (stowarzyszenie, które ma na celu dbać o czystość powietrza w Kalifornii), ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co w rezultacie może wpływać na zmiany klimatu.

W wywiadzie dla “Bloomberg”, Mary Nichols, przewodnicząca organizacji California Air Resources Board, potwierdziła te plotki. Powiedziała, że Chiny rozważają podobne zaostrzenia przepisów, więc w Stanach Zjednoczonych to również jedynie kwestia czasu.

Kalifornia podjęła projekt, który ma na celu zmniejszyć ilości dwutlenku węgla w atmosferze o 80% do roku 2050. Aby to osiągnąć, w całym stanie powinno się wymienić tradycyjne silniki samochodowe na ekologiczne alternatywy przed rokiem 2040. Póki co nie istnieje żaden zakaz dotyczący standardowych samochodów, dlatego władze Kalifornii rozważają wprowadzenie nowej ustawy.

Po drogach Kalifornii jeździ obecnie ponad 300 tys. elektrycznych samochodów. Jeżeli ustawa miałaby zostać wprowadzona, przemysł samochodowy musiałby przejść ogromną rewolucję i zapewnić ogromne ilości ekologicznych samochodów. Czy tak duże przedsięwzięcie jest możliwe do zrealizowania?

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o