Już dziś 57% pracowników wszczepiłoby sobie chipy

Opublikowano: 02.10.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1936

Wkrótce nasze społeczeństwo i siła robocza może żyć w świecie opisanym w science fiction posiadając wszczepione mikroczipy w celu zwiększenia wydajności. Według niedawnego badania przeprowadzonego rzez Citrix dwie trzecie pracowników w Stanach Zjednoczonych i Europie obawia się, że do 2035 r. „Ludzie z wszczepionymi do ciał chipami będą mieli nieuczciwą przewagę na rynku pracy”.

W Szwecji i Stanach Zjednoczonych ludzie już zaczęli umieszczać mikroczipy w swoich ciałach, a znane osobistości, takie jak Elon Musk, inwestują w technologię sztucznej inteligencji (AI). Zwolennicy twierdzą, że wszczepienie tej technologii do organizmu tworzy szybsze środowisko pracy, zwiększa wydajność pracowników i zwiększa wygodę.

Jednocześnie rośnie analiza etycznych aspektów tych inicjatyw, dotykając nie tylko ekonomicznego aspektu ale również naruszenia prywatności i godności osoby ludzkiej.

Badanie Citrix wykazało, że 57 procent pracowników wszczepiłoby sobie chipy, gdyby były bezpieczne i poprawiały wydajność. CNN poinformowało, że w 2018 roku „tysiące ludzi w Szwecji… wszczepiło do rąk mikroczipy, które mogą pewnego dnia zastąpić klucze i karty”. Elon Musk, magnat biznesowy i dyrektor generalny SpaceX, „niedawno pokazał działający implant mózgowy dla świń wykonany przez firmę Neuralink”, która jest kolejną firmą założoną przez Muska w celu opracowania interfejsów mózg-komputer. Wyszczególniony również przez CNN, startup z San Francisco o nazwie Synchron, częściowo finansowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, rozpoczął testy „bezprzewodowego implantu, który może stymulować układ nerwowy z wnętrza naczynia krwionośnego”.

Chociaż te idee mogą wydawać się wygodne dla dzisiejszego szybko rozwijającego się materialistycznego społeczeństwa, to pojawia się kilka problemów etycznych. Jak pokazuje ankieta Citrix, istnieje podział między tym, co pracodawca lub lider biznesu chce osiągnąć dzięki tej sztucznej inteligencji a obawami i wątpliwościami pracowników. W rzeczywistości, chociaż „siedemdziesiąt siedem procent liderów biznesu uważa, że ​​działające pod skórą chipy i czujniki poprawią wydajność i produktywność pracowników do 2035 r.”, to rawie połowa ankietowanych pracowników – 43% – ma negatywną opinię o mikroczipach. Jak podkreśla raport, to negatywne podejście wynika z ekonomicznej niesprawiedliwości wynikającej z wszczepianych mikroczipów, ponieważ ludzie bez zwiększenia wydajności mogą być traktowani niesprawiedliwie w porównaniu do tych, którzy „pracują” szybciej lub lepiej dzięki sztucznej inteligencji.

Niektórzy wskazywali na zagrożenia dla bezpieczeństwa i prywatności jakie stwarzają mikroczipy, że dzięki tej technologii ludzie utracą autonomię stając się cyfrowymi niewolnikami właścicieli firm produkujących mikrochipy. Wiele z tych firm jest zarządzanych przez rządy, korporacje, sieci i wielkie firmy technologiczne, które już dziś zajmują się uciszaniem głosów konserwatystów, obrońców życia i rodziny za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. majkel 02.10.2020 10:38

  Taaaa, chyba 0,1 % pragnie mieć chipa. Nigdy nie uwierzę, że populacja powyżej 1 % chce mieć chipa

 2. MasaKalambura 02.10.2020 13:20

  A jednak.
  Juz 2000 lat temu ktoś zobaczył, że wszyscy i mały i wielki, będą sobie wszczepiać w rękę i w czoło znamię, bez którego nie będzie można kupić ani sprzedać.

 3. realista 02.10.2020 15:12

  naciąganko, naciąganko… .. .

 4. MakSym 02.10.2020 16:52

  Czyli jak zwykle – potwierdza się, że ok. 60% populacji funkcjonuje na poziomie biorobota.

 5. MasaKalambura 03.10.2020 10:48
 6. realista 03.10.2020 12:20

  NACIĄGANKO… .. .

 7. MasaKalambura 03.10.2020 13:02

  ta

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.