Japońscy naukowcy wydrukowali delikates mięsny w 3D

Opublikowano: 28.08.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1503

Naukowcy z Uniwersytetu w Osace wykorzystują druk 3D do hodowli sztucznego mięsa, które odpowiada jakości mięsa wagyu (rasa krów). Wagyu wykorzystywane jest do produkcji wysokiej jakości i drogich produktów mięsnych.

Sztuczny produkt wyhodowano z dwóch rodzajów bydlęcych komórek macierzystych wagyu. Komórki inkubowano, a następnie przekształcano w tkankę mięśniową i tłuszczową oraz zasilano naczyniami. Procedury te zostały wykonane przy użyciu specjalnej technologii druku 3D, która pozwala na produkcję szczegółowych, skomplikowanych konstrukcji.

„Rozwój naszej technologii pozwoli nam nie tylko odtwarzać złożone produkty mięsne, takie jak mięso wagyu, ale także modyfikować je w celu poprawy jakości, na przykład w celu wpłynięcia na zawartość tłuszczu czy skład mięśni” – powiedział Michiya Matsusaki, jeden z twórcy sztucznego mięsa 3D.

W rezultacie naukowcy stworzyli trójwymiarowe kawałki mięsa o wymiarach 5×10 milimetrów, których właściwości w dużej mierze odpowiadały oryginalnemu mięsu wagyu. Naukowcy zauważyli, że ich technologia może zapewnić w pełni kontrolowany proces hodowli sztucznego mięsa, które nie będzie gorszej jakości od naturalnego przysmaku, a także nie wymaga uboju krów.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 28.08.2021 17:26

    Jeżeli hoduje komórki przez miesiące aż osiągną 5milimetrow do 10 to jak to można nazwać drukowaniem? Niech mi wydrukują kurczaka ,czekał by. 3 lata a smakował jak bezsmakowa żelowa masa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.