Japonia reaktywowała piechotę morską

Opublikowano: 10.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 782

Japońskie wojsko zdecydowało się na powołanie nowej jednostki piechoty morskiej, która miałaby odpowiedzieć na ewentualny atak ze strony Chińskiej Republiki Ludowej, a ponadto wzmacnia rozbudowywaną od dłuższego czasu marynarkę wojenną Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym samym Japończycy po raz pierwszy od czasów II wojny światowej sformowali podobny oddział, chociaż powojenna konstytucja tego państwa zabrania mu prowadzenia wojny i rozwoju potencjału militarnego.

Elitarna brygada desantowa zainaugurowała swoją działalność w bazie wojskowej niedaleko miasta Sasebo, znajdującego się na wyspie Kiusiu w zachodniej części kraju. W inauguracyjnej ceremonii wzięło udział blisko półtora tysiąca żołnierzy, którzy przeprowadzili jednocześnie pokazowe ćwiczenia, a ich założeniem było zaprezentowanie symulacji odbicia odległej wyspy z rąk zagranicznego agresora. Japońskie władze zakładają, że ich jednostka będzie stale rozwijana i w niedalekiej przyszłości będzie równać się swoim poziomem do U.S. Marines.

Nowa wojskowa jednostka Kraju Kwitnącej Wiśni nieprzypadkowo stacjonuje na wspomnianej wyspie – jest ona bowiem najdalej wysuniętym japońskim terytorium w kierunku zachodnim, a więc byłaby najprawdopodobniej pierwszym celem ewentualnego ataku ze strony Chińskiej Republiki Ludowej, zaś właśnie reagowanie na posunięcia Chińczyków jest głównym przyświecającym jej celem.

Japonia oficjalnie nie posiada wojska, ale Siły Samoobrony Japonii, tym niemniej już od dłuższego czasu wbrew pacyfistycznej konstytucji rozwija swój potencjał militarny. Marynarka Wojenna kraju jest więc stale rozwijana, dlatego dysponuje już najnowocześniejszymi śmigłowcami, transporterami oraz amfibiami.

Na podstawie: Bankier.pl, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.