Jak więzienne kraty wpływają na osadzonych?

Opublikowano: 11.01.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 52

W nowych brytyjskich więzieniach nie będzie krat na drzwiach, dlatego że „zbytnio kojarzą się z karą” – pisze “The Daily Telegraph”. Do takiego wniosku doszli autorzy badania poświęconego przewartościowaniu więziennej architektury w celu zwiększenia szans na rehabilitację przestępców poprzez „normalizację ich bytu”. Badanie przeprowadzono z pieniędzy państwowych i zajęło trzy lata.

Jak informuje gazeta, teraz w Uniwersytecie w Bath odbywa się drugie badanie, które ma ustalić, czy nazywanie „więźniów” „ludźmi”, a „celi” „pokojami” usprawni rehabilitację.

W największym brytyjskim więzieniu Berwyn trwa natomiast eksperyment, który ma na celu stworzenie „domowej” atmosfery poprzez nazywanie więziennych bloków „wspólnotami”, a celi „poczekalniami”. Ponadto więźniom wydawane są komputery, a w więziennych pomieszczeniach dostępne są herbata i kanapki.

„Chodzi o to, żeby zrozumieć, co można zrobić, żeby więzienia nadawały się do rehabilitacji przestępców. Należy się do nich odnosić z zaufaniem i szacunkiem. Należy zachęcać ich do inwestowania w siebie i swoją przyszłość. Znaczenie takiego badania niełatwo donieść do społeczeństwa i ministrów” — powiedziała kurator badania, profesor Yvonne Jewkes z Uniwersytetu w Bath. Jej słowa cytuje The Daily Telegraph.

Zdaniem Jewkes konieczna jest „normalizacja” warunków więziennych. Na przykład należy uwolnić się od pionowych i poziomych krat w oknach, dlatego że one symbolizują karę. Jewkes proponuje ponadto zwiększyć powierzchnię cel i ułatwić dostęp do przestrzeni zewnętrznej. Przedstawiciele rządu przekazali, że zapoznają się z wynikami jej drugiego badania.

Gazeta pisze, że jeśli eksperyment się uda, model zostanie wdrożony w innych więzieniach. Jak podaje “The Daily Telegraph” w czasie zatrudniania personelu więziennego największą uwagę zwraca się na doświadczenie, a nie wartości kandydatów.

Na podstawie: “The Daily Telegraph”
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tithan1
Użytkownik
tithan1

Pytanie czy jest kogo tam resocjalizować? Zwiedziłem niedawno kilkanaście angielskich więzień podczas dostaw mrożonek do kuchni. 80% mięsa na fakturze pochodziło z uboju rytualnego halal. Dość wymowne kto tam przesiaduje. A sami pensjonariusze średnia wieku 27 lat. Ludzi więzi się przez lata za byle co, a elity kradną mordują na niewyobrażalną skalę i są ponad prawem.