Izraelski minister chce aneksji Zachodniego Brzegu

Opublikowano: 15.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 318

Minister edukacji Izraela i lider radykalnej partii religijnej Żydowski Dom, wezwał władze kraju do aneksji terytoriów Zachodniego Brzegu Jordanu. Naftali Bennett uważa, że dotychczasowa polityka wobec Palestyńczyków nie przynosi rezultatów, stąd Izrael musi zaznaczyć swoją obecność na terytoriach palestyńskich.

Szef radykalnej partii syjonistów czyli Żydowskiego Domu powiedział w czwartek, że Izraelczycy muszą „oddać swoje życia”, aby móc anektować okupowane przez siebie terytoria Zachodniego Brzegu Jordanu. Zdaniem Bennetta, częścią „żydowskiego snu” są tereny miasta Samaria oraz górzystej krainy Judei, które obecnie znajdują się na większości swojego obszaru w gestii władz Autonomii Palestyńskiej. Minister edukacji w rządzie Benjamina Netanjahu uważa, że aneksja tych części Zachodniego Brzegu powinna zostać dokonana z powodu fiaska dialogu z Palestyńczykami.

Dzień wcześniej plany rozbudowy nielegalnych żydowskich osiedli potępiły Stany Zjednoczone. Uważają one bowiem, że podobne działania wprowadzają stan wieczystej okupacji, nadwyrężają relacje Izraela z przychylnymi mu państwami, a także stawiają pytanie, czy to państwo jest w ogóle zainteresowane zaprowadzeniem pokoju w regionie.

Szacuje się, iż od 1967 r. na terenach Zachodniego Brzegu i Wschodniej Jerozolimy osiedliło się blisko pół miliona Izraelczyków, zamieszkujących obecnie ponad 230 osiedli.

Na podstawie: PressTv.ir
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o