Izrael zamknął granice ze Strefą Gazy

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 146

Konflikt między Izraelem a Palestyńczykami znów się zaognia. Podczas gdy władze najpierw całkowicie zamknęły meczet Al-Aksa a potem otworzyły go jedynie dla nielicznych osób, ze Strefy Gazy wystrzelono pocisk, który spadł na Izrael.

Wszyscy wiedzą jak ostro reaguje państwo żydowskie na wszelkie naruszenia granic i bezpieczeństwa. Dziennik “Haaretz” powiadomił, że w piątek na Izrael upadł pocisk, który nie wyrządził żadnych szkód ani obrażeń. Jednak władze postanowiły zareagować i w niedzielę ogłoszono zamknięcie granic z palestyńską enklawą.

Sytuacje tego typu zawsze są bardzo niebezpieczne, tym bardziej gdy dopiero co zakończył się krwawy konflikt. W trakcie niedawnej wojny zginęło ponad 2 tysiące osób, z czego ponad 95% to Palestyńczycy. Mimo czasu jaki już upłynął od ostatnich działań zbrojnych, w dalszym ciągu nie przeprowadzono żadnych rozmów pokojowych, które mogłyby zaprowadzić jakieś konkretne zmiany.

Niestety wszelkie negocjacje z góry są skazane na niepowodzenie – Izrael chce aby organizacje zbrojne, działające na terenie Strefy Gazy oddały swoją broń, natomiast Palestyńczycy domagają się zniesienia wszystkich granic, odbudowania wszystkich zniszczeń i utworzenia ich własnego, niezależnego państwa. Żadna ze stron nie zgadza się na postawione warunki.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o