Izrael zamknął granice ze Strefą Gazy

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 347

Konflikt między Izraelem a Palestyńczykami znów się zaognia. Podczas gdy władze najpierw całkowicie zamknęły meczet Al-Aksa a potem otworzyły go jedynie dla nielicznych osób, ze Strefy Gazy wystrzelono pocisk, który spadł na Izrael.

Wszyscy wiedzą jak ostro reaguje państwo żydowskie na wszelkie naruszenia granic i bezpieczeństwa. Dziennik “Haaretz” powiadomił, że w piątek na Izrael upadł pocisk, który nie wyrządził żadnych szkód ani obrażeń. Jednak władze postanowiły zareagować i w niedzielę ogłoszono zamknięcie granic z palestyńską enklawą.

Sytuacje tego typu zawsze są bardzo niebezpieczne, tym bardziej gdy dopiero co zakończył się krwawy konflikt. W trakcie niedawnej wojny zginęło ponad 2 tysiące osób, z czego ponad 95% to Palestyńczycy. Mimo czasu jaki już upłynął od ostatnich działań zbrojnych, w dalszym ciągu nie przeprowadzono żadnych rozmów pokojowych, które mogłyby zaprowadzić jakieś konkretne zmiany.

Niestety wszelkie negocjacje z góry są skazane na niepowodzenie – Izrael chce aby organizacje zbrojne, działające na terenie Strefy Gazy oddały swoją broń, natomiast Palestyńczycy domagają się zniesienia wszystkich granic, odbudowania wszystkich zniszczeń i utworzenia ich własnego, niezależnego państwa. Żadna ze stron nie zgadza się na postawione warunki.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.