Izrael zagroził inwazją na Strefę Gazy

Opublikowano: 04.02.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 223

W ostatnim czasie dochodziło do pojedynczych ataków rakietowych na Izrael ze Strefy Gazy. Choć nie wywołały one żadnych zniszczeń jak również nikt nie ucierpiał, państwo żydowskie odpowiadało na każdy atak kontratakiem. Teraz władze Izraela ostrzegają, że jeśli ataki rakietowe nadal będą trwały to kraj uderzy na Strefę Gazy i zniszczy organizację Hamas, uważaną przez większość krajów za terrorystyczną.

Sekretarz Stanu USA John Kerry naciska na Izrael i na przeprowadzenie rozmów pokojowych z Palestyną. Stwierdził, że jeśli negocjacje nie dojdą do skutku i konflikt się nie zakończy to państwo żydowskie zostanie zbojkotowane. W tym samym czasie Izrael jest ostro krytykowany ze strony ONZ za zniszczenie 36 domów w Dolinie Jordanu, które pozbawiło dachu nad głową 66 osób, w tym 36 dzieci. Spowodowało to liczne protesty Palestyńczyków. Krytyka dotyczy również budowy kolejnych żydowskich osiedli.

Minister wywiadu i służb bezpieczeństwa Izraela Yuval Steinitz oświadczył, że wszystkim stronom zależy na tym aby zakończyć konflikt ale Izrael nie może negocjować z Palestyną z “przyłożoną bronią do głowy”. Steinitz mówiąc te słowa miał na myśli groźbę bojkotu. Powiedział również, że jeśli ataki rakietowe ze Strefy Gazy nie ustaną to kraj zaatakuje teren, wyeliminuje organizację Hamas uznawaną przez Izrael, USA i Unię Europejską za terrorystyczną oraz pozwoli Autonomii Palestyńskiej przejąć kontrolę nad strefą.

Autor: Dominik
Na podstawie: RT.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RayX
Użytkownik
RayX

“że wszystkim stronom zależy na tym aby zakończyć konflikt ale Izrael nie może negocjować z Palestyną z „przyłożoną bronią do głowy”” – bezczelne sk…syny. Kto komu wciska lufe w usta…?!