Izrael wprowadza przymusowe znakowanie zaszczepionych

Opublikowano: 21.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2137

Tzw. „paszporty szczepionkowe” przestały obowiązywać na terenie Izraela 1 czerwca. Od tego czasu rząd Izraela prawdopodobnie szukał metody na oznakowanie zaszczepionych.

Rząd Izraela ogłosił w zeszłym tygodniu „Happy Badge” („Szczęśliwą Odznakę”), nowy system mający na celu zmniejszenie liczby zakażeń podczas dużych, zamkniętych imprez. System wchodzi w życie w dzisiaj.

Oto szczegóły planu:

1. Tylko ci, którzy są zaszczepieni, wyleczeni lub mogą przedstawić negatywny test COVID-19 wykonany w ciągu 72 godzin, mogą wejść na imprezę. Nie ma ograniczeń co do udziału osób spełniających te kryteria.

2. Wszyscy uczestnicy imprezy muszą nosić maski, z wyjątkiem sytuacji, gdy wykonują czynności, które mogłyby to utrudnić, takie jak jedzenie lub picie.

3. Tylko imprezy, które spełniają określone kryteria, wymagają posiadania “Szczęśliwej Odznaki”. Należą do nich imprezy w pomieszczeniach zamkniętych z udziałem ponad 100 osób, na których podawany jest poczęstunek lub na których dochodzi do spotkań między gośćmi, takich jak taniec.

4. Przykładami wydarzeń, które wymagają posiadania „Szczęśliwej Odznaki” są wesela i inne uroczystości, koncerty na stojąco, przyjęcia i konferencje.

„Happy Badge” została przyjęta po spotkaniu premiera Naftalego Bennetta, ministra gospodarki Orny Barbivay i kilku właścicieli hal imprezowych w zeszłym tygodniu.

„Naszym celem nie jest zapobieganie weselom i uroczystościom w halach” – powiedział wtedy Bennett. „To byłoby najłatwiejsze i najbardziej szkodliwe, ponieważ wtedy będą pirackie wesela bez nadzoru. Naszym celem jest określenie, jak je organizować w czasach pandemii, z minimalną szkodą dla sektora imprez i maksymalną ochroną obywateli Izraela”.

Tłumaczenie i opracowanie: statystyk
Źródło oryginalne: JPost.com
Źródło polskie: NEon24.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.