Izrael przechwytuje statki z pomocą dla Gazy

Opublikowano: 06.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Izraelskie siły po raz drugi zatrzymały w ostatnich dniach statek z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, zatrzymując przebywających na nim aktywistów. Jednocześnie coraz częściej słychać o stale pogarszającej się sytuacji na tym palestyńskim terytorium. Brakuje bowiem na nim leków i żywności, państwo od wielu miesięcy nie wypłaca wynagrodzeń, natomiast w ostatnim czasie zmniejszono dostawy prądu oraz benzyny.

Statek Flotylli Wolności pływający pod hasłem „Wolności dla Gazy” pływał pod szwedzką banderą, a na jego pokładzie było dwanaście osób. Został jednak przechwycony przez izraelskie służby, które odprowadziły go do portu w mieście Aszdod, zatrzymując jednocześnie załogę do dalszego dochodzenia. Według relacji organizatorów wyprawy z pomocą, kapitan statku został uderzony w głowę przez izraelskich bezpieczniaków, zanim nakazali oni wpłynąć mu na izraelskie wody terytorialne.

Kilka dni wcześniej syjonistyczne wojsko przechwyciło statek pływający pod norweską banderą, na którym przebywały 22 osoby w tym izraelscy obywatele. Rząd Norwegii zażądał wyjaśnień w sprawie podstawy prawnej zatrzymania jego obywateli, z kolei dwóch Izraelczyków zatrzymanych na łodzi zostało szybko wypuszczonych na wolność.

Obie jednostki przewoziły na swoim pokładzie pomoc humanitarną dla Strefy Gazy, która pogrąża się w coraz gorszym chaosie i w ubóstwie. Od miesięcy Autonomia Palestyńska nie wypłaca bowiem wynagrodzeń osobom zatrudnionym w sektorze państwowym, brakuje leków i żywności, a w ostatnim czasie także benzyny. Izraelczycy dodatkowo coraz częściej ograniczają dostawy prądu na palestyńskie terytoria.

Na podstawie: PressTv.com, VaticanNews.va/pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Państwa arabskie już powili się dogadują, więc w końcu zmiotą ten sztuczny syjonistyczny twór raz na zawsze, to tylko kwestia czasu.