Izrael przechwytuje statki z pomocą dla Gazy

Opublikowano: 06.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 384

Izraelskie siły po raz drugi zatrzymały w ostatnich dniach statek z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, zatrzymując przebywających na nim aktywistów. Jednocześnie coraz częściej słychać o stale pogarszającej się sytuacji na tym palestyńskim terytorium. Brakuje bowiem na nim leków i żywności, państwo od wielu miesięcy nie wypłaca wynagrodzeń, natomiast w ostatnim czasie zmniejszono dostawy prądu oraz benzyny.

Statek Flotylli Wolności pływający pod hasłem „Wolności dla Gazy” pływał pod szwedzką banderą, a na jego pokładzie było dwanaście osób. Został jednak przechwycony przez izraelskie służby, które odprowadziły go do portu w mieście Aszdod, zatrzymując jednocześnie załogę do dalszego dochodzenia. Według relacji organizatorów wyprawy z pomocą, kapitan statku został uderzony w głowę przez izraelskich bezpieczniaków, zanim nakazali oni wpłynąć mu na izraelskie wody terytorialne.

Kilka dni wcześniej syjonistyczne wojsko przechwyciło statek pływający pod norweską banderą, na którym przebywały 22 osoby w tym izraelscy obywatele. Rząd Norwegii zażądał wyjaśnień w sprawie podstawy prawnej zatrzymania jego obywateli, z kolei dwóch Izraelczyków zatrzymanych na łodzi zostało szybko wypuszczonych na wolność.

Obie jednostki przewoziły na swoim pokładzie pomoc humanitarną dla Strefy Gazy, która pogrąża się w coraz gorszym chaosie i w ubóstwie. Od miesięcy Autonomia Palestyńska nie wypłaca bowiem wynagrodzeń osobom zatrudnionym w sektorze państwowym, brakuje leków i żywności, a w ostatnim czasie także benzyny. Izraelczycy dodatkowo coraz częściej ograniczają dostawy prądu na palestyńskie terytoria.

Na podstawie: PressTv.com, VaticanNews.va/pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Państwa arabskie już powili się dogadują, więc w końcu zmiotą ten sztuczny syjonistyczny twór raz na zawsze, to tylko kwestia czasu.