Izrael i Arabia Saudyjska przygotowują atak na Iran

Opublikowano: 18.11.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 262

Do Izraela z trzydniową wizytą przyjechał prezydent Francji Francois Hollande. Głównym tematem rozmów jest irański program jądrowy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że omówi ten sam problem z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym, który przyjedzie do Izraela w piątek, a także z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Netanjahu przyleci do Moskwy we środę. Kolejna runda rozmów w sprawie irańskiego programu jądrowego rozpocznie się w Genewie 20 listopada. Izrael ostro krytykuje osiągnięcie ewentualnego porozumienia, uważając, że pewne złagodzenie stanowiska Teheranu jest hipokryzją i wybiegiem pozwalającym zyskać na czasie.

Francja, która wchodzi w skład sześciu międzynarodowych pośredników, nie dopuści do osłabienia presji na Iran, dopóki nie będzie pewna co do tego, że Teheran zrezygnował z planów opracowania broni jądrowej – powiedział prezydent Francji Francois Hollande, rozpoczynając wizytę w Izraelu. „Francja nie będzie tolerowała rozprzestrzeniania broni jądrowej. Dopóki nie będziemy pewni co do tego, że Iran zrezygnował z broni jądrowej, nasze żądania pozostaną w sile i zachowamy sankcje” – powiedział Hollande.

Izrael i Arabia Saudyjska opracowują wspólny plan ataku na Iran w przypadku, jeśli wyniki rozmów w sprawie irańskiego programu jądrowego będą niezadowalające – poinformowała gazeta „Sunday Times”, powołując się na anonimowe źródło. Izrael i Arabia Saudyjska nie są zadowolone z przebiegu rozmów. Oba kraje uważają, że potencjalne porozumienie z Iranem będzie niewystarczająco twarde i nie wykluczy możliwości opracowywania przez Teheran broni jądrowej. Rijad zgodził się na udostępnienie Izraelowi swoich baz lotniczych w przypadku ataku na Iran, a także zamierza wesprzeć go przy pomocy samolotów bezzałogowych, śmigłowców ratunkowych i samolotów transportowych.

Źródło: Głos Rosji
Kompilacja 3 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Francuzi wypowiadają się na temat hipokryzji w sprawie problemu w którym fundamentem jest ich hipokryzja. Kim oni są aby decydować kto może, a kto nie może mieć broni jądrowej.

dartan
Użytkownik
dartan

Precz chazarzy od Iranu!!!!!

mumin11215
Użytkownik
mumin11215

(Komentarz usunięty – nadużywanie WIELKICH znaków. Dobra rada: wyłącz Caps lock. Admin)

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Ale to jest sztuka. Wmówić francuskiemu prezydentowi że jest przeciwny broni jądrowej w posiadaniu Iranu, tak żeby wydawało mu się że to jego zdanie :)
Ten holande to w ogóle ciekawy gość, rwał się do Syrii, teraz do Iranu. I pewnie wydaje mu się że to jego pomysł :D

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Nie można inaczej nazwać judaizmu, jak psychopatologicznym „projektem politycznym”.

„Pokój”, który izrahell zamierza zaprowadzić na świecie, jest ni mniej ni więcej tylko masowym ludobójstwem, gwarancją dokonania egzekucji na całej ludzkości – z wyjątkiem tych, którym pozwolone będzie żyć, jako niewolnikom niższej kultury – Herve Ryssen

Hervé Ryssen, lat 46, członek francuskiego Frontu Narodowego i były profesor historii. Autor wielu książek, m.in. Les Espérances planétariennes (2005), Psychanalyse du judaïsme (2006), Le Fanatisme juif (2007), La Mafia juive.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/psychopatologia-judaizmu-2013-09

wolnyumysl
Użytkownik
wolnyumysl

Jakże idealnie pasują tu przysłowia:
-Złodziej krzyczy:łapać złodzieja.
-Punkt widzenia zależy od p-tu siedzenia.
-Pasuje też zasada:lis kurę może..,ale wilk lisa nie.