Indyjscy islamiści chcieli zaatakować buddystów

Opublikowano: 09.12.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 503

Terroryści z organizacji Muzułmański Ruch Studencki w Indiach (Student’s Islamic Movement of India [SIMI]) zamierzali zaatakować pociąg z Delhi do Bodhgaja, popularny wśród buddyjskich turystów.

Dyrektor generalny policji indyjskiej ds. wywiadu, Mukesh Gupta, powiedział, że „podczas przesłuchania szef organizacji w regionie Chattisgarh, Umera Siddiqui i jego współpracownicy przyznali, że planowali atak na pociąg relacji Delhi – Bodhgaja, którym podróżują głównie turyści ze Sri Lanki, Japonii i innych krajów buddyjskich”.

Gupta dodał, że dżihadyści „ujawnili również plany ataków na miejsca kultu, takie jak meczet szyicki w Lucknow i świątynię buddyjską w Siripur”.

Siddigui, podejrzewany o odpowiedzialność za ataki 7 lipca w kompleksie świątyń w Bodhgaja – miejscu oświecenia Buddy – jest jednym z 13 domniemanych członków SIMI, którzy zostali aresztowani w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Policja skonfiskowała u aresztowanych dokumenty i materiały wideo o antyindyjskim charakterze. Były one podobne do tekstów propagandowych wykorzystywanych przez grupy terrorystyczne w Pakistanie.

Gupta powiedział, że „biorąc pod uwagę bezwzględny sposób, w jaki funkcjonują bojówkarze SIMI, można ich porównać do terrorystów z Laskhar-e-Tayyaba, Jaishh-e Mohammed i indyjskich mudżahedinów”. Dodał również, że „terroryści z SIMI planowali zbiec za granicę, aby po zbudowaniu sieci w Indiach prowadzić stamtąd dalsze działania. Znaleziono przy nich podania o wizy pakistańskie”.

Tłumaczenie: JK
Źródło oryginalne: www.abna.ir
Źródło polskie: Euroislam


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 09.12.2013 11:13

  w kazdej szkole przydalaby sie lekcja samodzielnego myslenia, a tak to ulegają ludzie manipulacji i propagandzie religijnej, rządowej i medialnej

 2. supertlumacz 09.12.2013 16:32

  Należy być ostrożnym w używaniu wobec wyznawców takich określeń jak terroryści czy bojówkarze.
  Wyznanie to z definicji kwestia drażliwa…

  Tym bardziej islamiści, dżihadyści – są to obraźliwe neologizmy utworzone przez żydowskich propagandystów.
  Często nie mają nawet odpowiedników w innych językach. Środowiska żydowskie wykorzystują niską kulturę prawną w Polsce, brak tradycji znaczących odszkodowań za zniesławienie przy jednoczesnej obsesji antysemityzmu. Polskojęzyczne wydawnictwa celują w używaniu takich określeń, zazwyczaj niezgodnych nie tylko z polską racją stanu ale i z dobrym smakiem czy ogładą towarzyską…

  Polska należy do nielicznych krajów gdzie nie sposób przeczytać Mein Kampf, salut rzymski może ściągnąć odpowiedzialność karną, a prokuratora wszczyna śledztwa z powodu określenia GARBATONOSY w przyśpiewkach stadionowych lub na sztandarach…To konsekwencja powojennego zdominowania prokuratury przez przybyłych z ZSRR Żydów. Do dziś prokuratorzy w Polsce cieszą się immunitetem który jest unikalnym w świecie atawizmem z czasów stalinowskich.

  islam – najliczniejsza w tej chwili religia w świecie pod względem liczby czynnych wyznawców
  muzułmanin – jej wyznawca
  dżihad – święta wojna, odpowiednik wyprawy krzyżowej
  mudżahedin – wojownik muzułmański, nieco archaiczne, ale mniej niż krzyżowiec. Wyróżnia się ubiorem i obyczajowością.
  islamista (?) – pogardliwie fanatyk muzułmański
  dżihadysta (?) – pogardliwie muzułmański półksiężycowiec realizujący wezwanie do dżihadu.

  Wobec ogólnego zastoju chrześcijaństwa (upadek protestantyzmu, zastój katolicyzmu, postęp tylko w prawosławiu) , judaizm upatruje główne zagrożenie w dynamicznie rozwijającym się islamie – wszystkie nurty. Tym bardziej że między islamem a chrześcijaństwem brak rażących sprzeczności doktrynalnych : Chrystus nie jest wprawdzie Bogiem, ale jest szanowanym prorokiem. W judaizmie jest uzurpatorem, podobnie jak Muhammad.

  Ostrożność jest zwłaszcza wskazana przy ocenie informacji z krajów dalekich, obcych kulturowo, o których Polacy mają mierne pojęcie. W przypadku Turcji z którą Polska miała wiele historycznych kontaktów wciskanie takich głupot byłoby bardziej kłopotliwe. Właśnie ta pustka intelektualna, polska pustynia intelektualna , była powodem powierzenia mnie, inżynierowi, tłumaczeń istotnych publikacji muzułmańskich.

 3. Hassasin 09.12.2013 17:19

  @supertlumacz …,,judaizm upatruje główne zagrożenie w dynamicznie rozwijającym się islamie ,,….nie do końca się z Panem zgadzam. żydzi posługują się Islamem w walce z religią chrześcijańską i kultura łacińską.
  Po za tym zgadzam się w całej rozciągłości, w tym że nie potrzebnie stajemy po stronie przeciw muzułmanom . My Polacy jesteśmy ( albo byliśmy ) przez nich szanowani jako ortodoksi, tyle że chrześcijańscy.

  Co do czasów stalinowskich gen. Kiszczak podczas okrągłego stołu na przycinek ze są stalinowcami odp: ,,Po waszej stronie siedzi więcej stalinowców,, ..no i teraz mamy to co mamy,ci do których się zwracał to tacy sami święci jak tfu prof. Bauman .

 4. supertlumacz 09.12.2013 21:44

  @kret
  nie wiąze się z artykułem?
  http://literat.ug.edu.pl/mariakon/008.htm
  A kompromitacja żydowskiej promocji pedofilii pochodząca z tego źródła euroislam?

  Głupi Polacy nie wiedzą że pierwsza żona Proroka , bogata wdowa Kadidża była od niego kilkanaście lat starsza.
  Ostatnia, Aisza, była dużo młodsza , żydzi zarzucają Mu pedofilię, ale dyplomatyczne źródła rosyjskojęzyczne podają jej wiek jako 16-17 lat

  Tymczasem w Talmudzie jest wyraźnie omówiona kwestia aranżowanych małżeństw i warunkiem ważności takiego związku jest aby oblubienica wyszła z wieku niemowlęcego i byla w stanie powiedzieć JA GO CHCĘ. Większość rabinów przyjmuje że oznacza to TRZY lata.

 5. supertlumacz 10.12.2013 02:39

  Omyłkowo podałem zły link. Link właściwy do żydowskiego paszkwilu:
  http://www.euroislam.pl/index.php/2013/12/arabowie-debatuja-o-malzenstwach-nieletnich/

 6. Herstoryk 10.12.2013 09:30

  @Supertłumacz.
  Nazwanie dżihadu świętą wojną jest nieprecyzyjne. Wielki Dżihad w tradycji muzułmańskiej to walka wewnętrzna o trzymanie się zasad moralności i drogi wytyczonej przez boskie nakazy. Zbrojna walka z wrogami wiary to Mały Dżihad, który według większości islamskich uczonych w piśmie powinien jednak ograniczać się do zwalczania prześladowań i ataków, czyli mieć charakter obronny.
  Podobnie jak z nakazami wszystkich innych religii, nakazy wiary w Islamie mogą być różnie interpretowane i wykorzystywane w polityce i propagandzie, w przypadku dżihadu przez terrorystów.
  Tak czy inaczej, muzułmanie są w pewnym stopniu usprawiedliwieni utrzymując że od 200 lat są ofiarami europejskiego kolonializmu, neo-kolonializmu i wyzysku. Co z kolei usprawiedliwia w ich oczach Mały Dżihad.
  Mniejszość muzułmańska w Indiach jest dyskryminowana i prześladowana, częste są pogromy (pisze o tym Pankaj Mishra), a gwałt gwałtem się odciska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.