ISIL oficjalnie wydało wojnę Palestyńczykom

Opublikowano: 09.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 279

Jak informuje SITE – amerykańsko-izraelska organizacja wywiadowcza, która śledzi i dostarcza zachodnim mediom i publiczności komunikaty Państwa Islamskiego (ISIL) i innych radykalnych grup islamskich, 3 stycznia ISIL na egipskim Synaju w specjalnym wideo wydało wojnę Palestyńczykom w graniczącej z Synajem Strefie Gazy. To może znacznie pogorszyć położenie mieszkańców Strefy zamkniętej przez Izrael 10 lat temu.

Prowincja Synaj, tj. egipska organizacja ISIL, umieściła na swoich stronach 20-minutowe wideo, w którym otwarcie deklaruje wojnę rządzącemu w Gazie Hamasowi, najbardziej zorientowanej religijnie, palestyńskiej, polityczno-zbrojnej organizacji ruchu oporu, jak też wszystkim palestyńskim szyitom i chrześcijanom. Zarzut wobec Palestyńczyków wyznania muzułmańskiego w większościowej wersji sunnickiej to „apostazja” – odstępstwo od „prawdziwej religii”, czyli sunnickiego, saudyjskiego wahhabizmu wyznawanego przez ISIL.

W wideo występuje znany na Synaju duchowny ISIL Abu Kazim al-Makdisi, który wyjaśnia, że Hamas i Palestyńczycy zwalczają ISIL i używają broni przemycanej z Egiptu „niezgodnie z przykazaniami boskimi”. Zarzuca Hamasowi i innym politycznym organizacjom palestyńskim udział w „grze demokratycznej”. Według saudyjskiego wahhabizmu, wybory są niezgodne z islamem.

Wreszcie na wideo zarejestrowano egzekucję członka palestyńskiego Hamasu oskarżonego o próbę przemytu broni do Strefy Gazy.

Egipska Prowincja Synaj ISIL już wcześniej wydawała liczne deklaracje antypalestyńskie, lecz deklaracja wojny nie ma precedensu. Palestyńczycy obawiają się, że działania ISIL w Egipcie utrudnią przemyt do Strefy Gazy artykułów żywnościowych i innych potrzebnych do życia, w sytuacji, gdy premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał do ostatecznego zamknięcia oenzetowskiej agencji pomocy uchodźcom palestyńskim UNRWA. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump kilka dni temu ogłosił, że jego kraj przestanie ją współfinansować.

Strefa Gazy, zamieszkana przez 2 miliony palestyńskich uchodźców i ich potomków, przechodzi właśnie pod władzę Autonomii Palestyńskiej, która według ISIL jest „gorsza od diabła”, ze względu na deklarowany laicyzm. Ekstremalnie trudne warunki życia w zamkniętej Strefie w najbliższym czasie nie mają żadnych widoków na polepszenie.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

No proszę a zastanawiałem się gdzie też te krasnoludki się podzieją po spartolonej robocie …
Ciekawe kto na tym skorzysta najbardziej …?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Przedziwne. Jak kiedyś niechcący ISIS ostrzelało wojsko Izraela, to oficjalnie za to przeprosiło. Teraz, jak Trump zarządza przeprowadzkę dla stolicy a Palestyna reaguje reakcją zrozumiałą, ISIS zajmuje się oblężonymi Palestyńczykami. Doprawdy nieprawdopodobne zbiegi okoliczności.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Idę o zakład że za raz wprowadzą się do Pakistanu …
no chyba że się okaże raptem że tam praw kobiet nie przestrzegają a to już grubsza sprawa …

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Te bandziory strzelają sobie w stopę, chociaż już dawno mordowali sunnitów – chociażby masowo w Syrii to tym razem będą mieli za sojuszników jedynie reżim Saudów.