Irlandia pragnie wolności od mutantów

Opublikowano: 15.06.2007 | Kategorie: Ekologia i przyroda

Liczba wyświetleń: 164

Zaraz po tym, jak Partia Zielonych weszła do irlandzkiej koalicji rządowej, ogłoszono plan proklamowania tego kraju wolnym od upraw modyfikowanych genetycznie (GMO) – informuje portal GM WATCH.

Utworzenie rządowej koalicji spotkało się z żywym przyjęciem ze strony rolników i producentów żywności, którzy przez ostanie 9 lat lobbowali za wprowadzeniem zakazu stosowania pasz i żywności genetycznie modyfikowanej. Lider partii Trevor Sargent komentuje: “Ogłoszenie Irlandii jako kraju wolnego od GMO oraz utworzenie stref wolnych od GMO to przedsięwzięcie na którym bardzo mi zależy. To kwestia najwyższej wagi, zważywszy na fakt, iż producenci żywności poszukują przede wszystkim produktów wolnych od genetycznych modyfikacji, a jeśli stracimy status kraju wolnego od GMO, nie będziemy już tego mogli odwrócić”.

Jednocześnie sieć GM-free Ireland zaprosiła organizacje farmerów do rozmów z największym eksporterem soi wolnej od GMO z Brazylii w celu zapoczątkowania dyskusji na temat wycofania użycia GMO w paszach dla zwierząt w rolnictwie. Przedstawiciel sieci Michael O’Callaghan pogratulował nowemu rządowi przyjęcia polityki zmierzającej do objęcia zakazem uprawy GMO całej Irlandii.

Czekamy na kolejne zwycięstwa rozsądku w Europie!

Źródło: “Obywatel”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o