IPN bierze się za zbrodnie sądowe z czasów PRL

Opublikowano: 20.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1956

Instytut Pamięci Narodowej przygotował pierwsze siedem wniosków o uchylenie immunitetów sędziom i prokuratorom z okresu PRL. Ma to na celu umożliwienie postawienia ich przed sądem za bezprawne pozbawienie wolności osób w 1981 roku.

Według prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry chodzi o bezprawne pozbawienia wolności w okresie stanu wojennego.

Jeden wniosek już został skierowany do sądu dyscyplinarnego z uwagi na to, że dotyczy czynnego zawodowo sędziego. Cztery z kolei zostały skierowane do sądu dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym, bo dotyczą czterech byłych prokuratorów. Jeszcze dwa wnioski zostały skierowane do Izby Dyscyplinarnej SN, poinformował obecny na konferencji dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i zastępca prokuratora generalnego Andrzej Pozorski.

“Chcemy, by osoby, które dopuściły się niegodziwych czynów, odpowiedziały za te swoje zachowania” – podkreślił Ziobro. “Śledztwo IPN jest najobszerniejszym postępowaniem, jakie było prowadzone w historii Instytutu w stosunku do zarówno osób, które ewentualnie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej, jak i również pod względem przedmiotowym” – wyjaśnił prokurator Pozorski.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 20.03.2019 17:42

    Jak poczekają jeszcze z 10 lat to rozprawy będą się odbywać na cmentarzach. “politycy” walczą o wolne sondy, czyli takie którym nigdy się nie spieszy, nie spieszyło i spieszyć się nie będzie, aż do przedawnienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.