iPhone ma nową „złowrogą” funkcję

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 407

Nowy system operacyjny dla iPhone’a iOS 14 ma funkcję rozpoznawania dźwięków otoczenia. Opowiedział o tym amerykański technobloger Marquez Brownley.

W nowym oprogramowaniu możliwe będzie włączenie powiadomień informujących o dzwonku do drzwi lub alarmie przeciwpożarowym. „Załóżmy, że grasz w słuchawkach, a do drzwi ktoś dzwoni. Twój telefon zapala się i informuje o tym, aby nie przegapić dostawy” – wyjaśnił Brownley. Dodał, że możliwości iOS 14 będą szczególnie przydatne dla użytkowników niedosłyszących.

Jednocześnie mobilny system operacyjny nie zawsze poprawnie analizuje dźwięki i czasami daje dziwne wyniki. Bloger pokazał, że kilka razy z rzędu na ekranie jego smartfona pojawiło się powiadomienie, że woda płynie gdzieś w pobliżu. „Tak mógłby się zaczynać horror w 2020 roku” – napisał na Twitterze. „Wiesz, co byłoby naprawdę przerażające? Jeśli jesteś sam w pokoju, a telefon mówi, że gdzieś w pobliżu płacze kobieta”, napisano w komentarzach.

Użytkownicy dodali, że byliby przerażeni, gdyby zobaczyli na ekranie iPhone’a wiadomość o „krzyczącym lub śmiejącym się maniaku” w pobliżu.

Na stronie internetowej „Reddit” również poskarżono się na nieprawidłowe rozpoznawanie obcych dźwięków. Użytkownik o pseudonimie u/spliffsandsunsets udostępnił zrzut ekranu z informacją o płaczu dziecka, chociaż nikogo nie było w jego domu. Komentatorzy zauważyli, że przypomina to scenariusze filmów grozy. „Może. Proszę upewnijcie się jutro, że wciąż żyję”, zażartował u/spliffsandsunsets.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 30.06.2020 10:30

    “Twój telefon zapala się” to na pewno o iPhone? Bo mnie to wygląda na Samsunga.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.