Instytucje w USA są przesiąknięte chińską agenturą

Opublikowano: 19.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 323

Stany Zjednoczone dopiero dziś zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że mają w swoich uniwersytetach i instytucjach naukowych wielu chińskich agentów. Pekin dokonał infiltracji wielu amerykańskich placówek badawczych i z łatwością może wykradać np. patenty technologiczne.

We wtorek w trakcie posiedzenia senackiej Komisji ds. Wywiadu, dyrektor FBI Christopher Wray ostrzegł przed działalnością chińskich szpiegów – naukowców profesorów i studentów. Obca agentura wpływu przeniknęła nie tylko kluczowe uniwersytety i ośrodki badawcze w najważniejszych miastach, ale także te mniejsze instytucje.

W trakcie posiedzenia stwierdzono, że chińscy agenci wykorzystują otwartość w sferze badań naukowych. Dodatkowo ich zadanie ułatwia fakt, że Amerykanie nie są świadomi tej działalności i stosunkowo łatwo mogą zostać pozyskani przez chińskie służby. Przypomina się również, że na amerykańskich uniwersytetach, spośród ponad miliona studentów zagranicznych, największą grupę stanowią Chińczycy – około 350 tysięcy osób.

FBI monitoruje działalność chińskiego Instytutu Konfucjusza, który zaangażowany jest w szereg projektów edukacyjnych na terytorium USA. Oficjalnie zajmuje się nauczaniem języka i kultury chińskiej, lecz zdaniem amerykańskich służb może tu również chodzić o szerzenie propagandy.

Podczas posiedzenia Komisji ds. Wywiadu zwrócono również uwagę na dwie chińskie firmy telekomunikacyjne Huawei i ZTE, które należą do wiodących graczy na rynku globalnym i również mogą zostać wykorzystane przeciwko Stanom Zjednoczonym. Chińczycy z pomocą swojej siatki agentów mogą wykradać amerykańskie patenty technologiczne i nie tylko.

Chiny stosują metody niekonwencjonalne, aby zniszczyć Stany Zjednoczone od wewnątrz bez konieczności wypowiadania wojny i angażowania się w konflikty zbrojne. Zgodnie z opracowaną w starożytności sztuką wojenną Sun Zi, Pekin uderza w najsłabsze cele Amerykanów, aby obalić imperium i stać się nowym światowym mocarstwem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Tak to jest, że mocarze staraja sie wyeliminowac konkurentów…. Jedni staraja sie tego dokonac brutalna siła, wszczynając wojny 'zastepcze”, albo napadając na inne kraje, 'wysysając” z nich dobra, i wykorzystując tania siłe robocza, inni, jak chińczycy robia to wykorzystując inteligencję, i błedy przeciwników. Usa, wykradając całemu swiatu ludzi o wiekszym potencjale intelektualnym, musza sie liczyc, że częśc z nich zrozunmie, że pracując na potencjał usa, moga przyczyniac sie do zabijania swoich rodziców, i rodzine , która pozostała w karaju pochodzenia. Zaczynaja rozumieć, że trzeba powstrzymac hegemonistyczne zapedy. Dlatego nie trzeba wysyłac tam szpiegów, sami sie zgłaszaja…