Indie prześcigną Chiny pod względem liczby ludności

Opublikowano: 19.01.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1541

Indie mogą w bieżącym roku wyprzedzić Chiny pod względem liczby ludności. Tak wynika z badania opublikowanego w środę przez organizację statystyczną World Population Review.

Czy Indie prześcignęły Chiny pod względem liczby ludności? Wszystko wskazuje, że nawet jeśli jeszcze do tego nie doszło, to stanie się to już niedługo.

Według danych, dostarczanych w czasie rzeczywistym na portalu organizacji, obecna populacja Indii wynosi 1 422 706 266, a Chin 1 425 831 275. Jednak, jak zauważono w badaniu, pod względem wzrostu liczby ludności Indie wyprzedzą Chiny jako najbardziej zaludniony kraj na świecie w 2023 r.

Autorzy badania doszli do tego wniosku ze względu na fakt, że w 2023 roku roczne tempo wzrostu liczby ludności w Chinach wyniesie od minus 0,1% do minus 0,3%, to tempo wzrostu liczby ludności w Indiach wyniesie od plus 0,69% do plus 0,92%.

W badaniu zauważono również, że populacja Indii będzie rosła co najmniej do 2050 roku. Według prognoz do tego czasu w Indiach będzie mieszkać 1 670 490 000 ludzi. Ponadto przewiduje się, że populacja Chin spadnie do 1,2 miliarda do 2060 roku, podczas gdy populacja Indii wzrośnie do prawie 1,7 miliarda do tego czasu.

Zdjęcie: Linda De Volder (CC BY-NC-ND 2.0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 19.01.2023 15:48

    Co na to Czarownicy z Davos?

  2. replikant3d 19.01.2023 18:29

    ,,Kaczor3333,, Co oni na to? Ano na pewno wyszykują jakąś zarazę albo wojenkę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.