Horror w poznańskim ZOO

Opublikowano: 02.09.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 742

Głodzenie, dręczenie i mordowanie zwierząt. Zastraszanie i zwalnianie związkowców. Taki obraz działalności dyrektora poznańskiego ogrodu zoologicznego wyłania się z opowieści zrzeszonych w „Solidarności” pracowników. Możliwe, że zarządca zostanie zwolniony ze stanowiska.

Aleksander Niweliński został mianowany dyrektorem Starego ZOO w październiku ubiegłego roku. Zdaniem Radosława Nowaczyka, pielęgniarza zoologicznego i członka „Solidarności”, od tego czasu pracownicy są zmuszani do uśmiercania zwierząt, a ci, którzy odmawiają, są zastraszani i poniżani. Jako przykład podaje sprawę zabicia 35 żółwi czerwonolicych, które znajdowały się w stanie hibernacji, a przez władze ZOO zostały uznane za chore i przeznaczone do eutanazji. “Powiedział, że w schroniskach dla zwierząt też się tak robi. Zabite zostały zdrowe żółwie. Były zahibernowane, więc nie można było ocenić ich stanu zdrowia. Powiedziano nam, że trafią do zamrażarek” – stwierdził Nowaczyk. To, że zabicie żółwi było nieuzasadnione, potwierdza Jarosław Przybylski, weterynarz z doświadczeniem pięciu lat pracy w poznańskim ZOO. “To błąd w sztuce lekarskiej” – tłumaczy.

Według Piotra Arndta z „Solidarności” dyrektor Niweliński nakazał również odstrzelenie pięciu bezdomnych kotów, które zostały wcześniej schwytane przez pracowników oraz doprowadził do śmierci głodowej trzech z pięciu mundżaków (rodzaj niewielkich indyjskich jeleni), zabraniając pracownikom karmić tych zwierzęta owocami oraz drastycznie zmniejszając im porcje granulatu odżywczego. “Głodne mundżaki zaczęły jeść cisy, które rosną przy wybiegu. I otruły się. Gdy dostawały normalną ilość pokarmu, nie skubały tych cisów. Kiedy mundżaki zdechły, dyrektor kazał wykopać wszystkie cisy” – mówił Arndt.

Pracownicy, którzy mieli odwagę stanąć w obronie dręczonych zwierząt byli zastraszani i wyrzucani z pracy. “Z 22 związkowców zostało osiem osób” – wylicza Piotr Arndt. Personel ogrodu zoologicznego skarży się również na nieprawidłowości w rozliczaniu nadgodzin. “Od czasu kiedy rządzi Niweliński nie możemy odbierać sobie tych godzin w postaci czasu wolnego, co wcześniej było normą” – skarży się jeden z pracowników.

W ostatni piątek grupa związkowców z „S” złożyła skargę na działalność dyrektora w Urzędzie Miasta. “Z panem dyrektorem powinniśmy się rozstać od razu. W zoo krzywda dzieje się i ludziom, i zwierzętom” – mówi Katarzyna Kretkowska z SLD. Ostateczna decyzja należy jednak do odpowiedzialnego za ZOO wiceprezydenta Arkadiusza Stasicy. “Nie o wszystkich tych zarzutach wiedziałem. Przyjrzę się temu. W najbliższych dniach zapadną w tej sprawie decyzje. Biorę pod uwagę rozwiązanie umowy z dyrektorem” – zapowiada Stasica.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 02.09.2015 11:14

    Wystarczy, że to bydle jest z sitwy rządzącej miastem i mogą mu naskoczyć związki i zwykli ludzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.