Home office ma sporo wad

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Najnowsze badania wskazują, że osobom pracującym z domu brak odpowiedniego sprzętu, zachowania granicy pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, a także relacji społecznych ze współpracownikami.

Jak informuje portal Pulshr.pl, Antal oraz Cushman & Wakefield przedstawiły wyniki badania „Elastyczność specjalistów i menedżerów w dobie zmiany”. Okazało się, że pomimo wielu plusów home office, pracownikom brakuje relacji społecznych. Odczuwają również brak równowagi między życiem prywatnym a zawodowym – przy tym samym stole jedzą, pracują, spędzają czas wolny z rodziną.

42 proc. respondentów deklaruje, że na pracę poświęca więcej czasu niż zwykle. Narzekają także na brak wyspecjalizowanego sprzętu (skaner, drukarka, duży ekran), szybkiego internetu czy wyposażonych profesjonalnie pomieszczeń. Kiedy w warunkach kontrolowanego eksperymentu przeniesiono część pracowników na home office, to niektórzy deklarowali wysoki poziom dyskomfortu psychicznego związanego z wykonywaniem pracy w samotności.

Okazało się także, że home office wpływa negatywnie na… możliwość awansu. Ci, których szef „nie widzi” na co dzień w biurze, mieli mniejszą szansę awansu niż ci, którzy – choć pracowali gorzej – byli pod ręką szefa.

Fotografia: StartupStockPhotos (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o