Home Depot przekazywał informacje o klientach do Meta

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1619

Zgodnie z nowym raportem kanadyjskiego organu nadzorującego prywatność, Home Depot nie uzyskał zgody klienta przed udostępnieniem danych osobowych firmie Meta, która obsługuje gigantów mediów społecznościowych „Facebook” i „Instagram”.

Komisarz ds. prywatności Philippe Dufresne opublikował wyniki swojego ostatniego dochodzenia w czwartek rano. Okazało się, że Home Depot zaczął udostępniać Meta dane z elektronicznych paragonów w 2018 roku – w tym zakodowane adresy e-mail i informacje o zakupach w sklepie – bez wiedzy i zgody klientów. Firma poinformowała, że ​​przestała udostępniać Meta informacje o klientach w październiku 2022 r.

Kanadyjski oddział Home Depot korzystał z usługi świadczonej przez giganta mediów społecznościowych o nazwie „konwersje offline”. Zgodnie z raportem dotyczącym prywatności informacje przesłane do Meta zostały wykorzystane do ustalenia, czy klient ma konto na Facebooku. Jeśli tak, Meta porównała zakupy w sklepie danej osoby z reklamami Home Depot, aby ocenić ich skuteczność.

Warunki umowy programu zezwalały również Meta na wykorzystywanie informacji o klientach do własnych celów biznesowych, w tym profilowania użytkowników i reklamy ukierunkowanej niezwiązanej z Home Depot. „Chociaż szczegóły zakupów w sklepie danej osoby mogły nie być wrażliwe w kontekście Home Depot, mogą być bardzo wrażliwe w innych kontekstach, gdzie ujawniają na przykład informacje o zdrowiu lub seksualności danej osoby” – głosi raport komisarza.

Rzecznik Home Depot dodał, że w ramach programu Meta wykorzystywane były tylko niewrażliwe informacje, takie jak dział, w którym dokonano zakupu. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Dufresne powiedział, że nawet wiedza o tym, kiedy i jak często dana osoba kupuje przedmiot, może ujawnić dane osobowe. „Im więcej masz informacji na temat danej osoby, tym lepiej możesz stworzyć jej wizerunek. I dlatego jest to coś, co absolutnie musi być traktowane poważnie przez organizacje” – powiedział.

Była komisarz ds. prywatności w Ontario, Ann Cavoukian, powiedziała, że ​​każdy rodzaj danych osobowych może zostać wykorzystany w sposób, który nie zawsze jest oczywisty. „Dane umożliwiające identyfikację osoby w niepowołanych rękach mogą zostać wykorzystane do różnych celów, które nigdy nie byłyby brane pod uwagę”. „To jest dla mnie zdumiewające, że firmy myślą, że mogą robić, co chcą, z informacjami swoich klientów, a ich klienci nie będą się tym przejmować” – dodała.

Home Depot prowadzi około 180 sklepów w całym kraju. W 2014 roku Home Depot ujawnił masowy wyciek danych, który dotknął 56 milionów kart debetowych i kredytowych. W takim przypadku firma z Atlanty powiedziała, że ​​hakerzy początkowo uzyskali dostęp do jej sieci za pomocą nazwy użytkownika i hasła zewnętrznego dostawcy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.