Hiszpania wprowadzi dochód podstawowy?

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 420

Hiszpańska minister gospodarki Nadia Calvino nie wyklucza wprowadzenia przez rząd gwarantowanego dochodu podstawowego. Na początek konieczne będzie przeprowadzenie testów w postaci programu pilotażowego, ale jest szansa, aby po jego pozytywnych rezultatach został on wprowadzony na stałe, a nie jedynie na czas kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Władze Hiszpanii podkreślają, że w chwili obecnej analizują wiele możliwości pomocy ekonomicznej, ale ich celem jest pomoc jak największej liczbie swoich obywateli. W tej chwili pod względem liczby zakażać koronawirusem Hiszpania znajduje się na niechlubnym miejscu zaraz po Stanach Zjednoczonych, stąd chorobę wykryto na tę chwilę u ponad 135 tys. osób.

Rządzący zdają sobie sprawę z gospodarczych skutków izolacji obywateli, dlatego pracują między innymi nad wprowadzeniem gwarantowanego dochodu podstawowego, który mógłby funkcjonować nawet po zakończeniu pandemii. W tym celu potrzebne jest jednak przeprowadzenie pilotażowego programu, a dopiero po jego powodzeniu rozwiązanie byłoby rozszerzone na cały kraj.

Wcześniej lewicowy rząd Pedro Sancheza wprowadził zakaz zwalniania pracowników podczas przestoju związanego z epidemią, przy czym pracę straciło i tak ponad 833 tys. osób zatrudnionych na doskonale znanych z Polski „umowach śmieciowych”.

Na podstawie: Elpais.com, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Radek 08.04.2020 15:51

  “Wcześniej lewicowy rząd Pedro Sancheza wprowadził zakaz zwalniania pracowników podczas przestoju związanego z epidemią, przy czym pracę straciło i tak ponad 833 tys”. Czyli pracodawca ma nie jeść, ale płacić. Komuchy nadal myślą, że ten kto daje pracę, to potencjalny bandyta i trzeba go zniszczyć. Przy okazji oczywiście straca pracę pracownicy, ale cóż. Nigdy komuniści nie myśleli o biednych ludziach… mieli tylko sztandary, a łupili kraje równo.

 2. SirNick 08.04.2020 19:20

  Radek odleciałeś w kosmos z tym komentarzem jako trafnym pod treść artykułu. Ale tak to jest jak ktoś jest zaślepiony jedynie słuszną ideologią sprzeczną wprost z inną i nie dostrzega plusów i minusów w każdej z nich.

 3. Szurnięty Mędrzec 09.04.2020 04:44

  @SirNick Czy to to ten SirNick z KOP?

 4. Radek 09.04.2020 05:44

  @SirNick. Znacznie lepiej by było jakbyś polemizował na temat, a nie pisał na mój temat, bo tego nie dotyczył artykuł. Ciekawe jestem Twojego poglądu. Dlaczego go tak ukrywasz? Może nie chcesz zdradzać, masz jakieś naprawdę fajnie pomysły na system społeczny? A może jesteś również zaślepiony ideologią komunistyczno/kapitalistyczną? Ja nie patrzę na świat dualistycznie: dobro i zło.

 5. JP 09.04.2020 08:53

  [Benjamin Fulford] Globalny system upada i masowe aresztowania; Reset nieunikniony

  https://meditation539.com/?p=12811

 6. lboo 10.04.2020 17:30

  Automatyzacja produkcji, nadmierne wykorzystanie zasobów, czy obciążenie środowiska już dawno sygnalizują potrzebę zmiany sytemu ekonomicznego na bardziej wydajny i mniej zasobożerny. Koronawirus daje możliwość przekonania społeczeństw do BDP, czy ograniczenia czasu pracy.
  BDP to tylko narzędzie i może zostać wykorzystany z korzyścią dla społeczeństwa jak i może być narzędziem zniewolenia. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
  Pozytywnym jest że w końcu wali się coś co już dawno nie działa. Może uda nam się stworzyć coś lepszego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.