Hiszpania wprowadzi dochód podstawowy?

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1204

Hiszpańska minister gospodarki Nadia Calvino nie wyklucza wprowadzenia przez rząd gwarantowanego dochodu podstawowego. Na początek konieczne będzie przeprowadzenie testów w postaci programu pilotażowego, ale jest szansa, aby po jego pozytywnych rezultatach został on wprowadzony na stałe, a nie jedynie na czas kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Władze Hiszpanii podkreślają, że w chwili obecnej analizują wiele możliwości pomocy ekonomicznej, ale ich celem jest pomoc jak największej liczbie swoich obywateli. W tej chwili pod względem liczby zakażać koronawirusem Hiszpania znajduje się na niechlubnym miejscu zaraz po Stanach Zjednoczonych, stąd chorobę wykryto na tę chwilę u ponad 135 tys. osób.

Rządzący zdają sobie sprawę z gospodarczych skutków izolacji obywateli, dlatego pracują między innymi nad wprowadzeniem gwarantowanego dochodu podstawowego, który mógłby funkcjonować nawet po zakończeniu pandemii. W tym celu potrzebne jest jednak przeprowadzenie pilotażowego programu, a dopiero po jego powodzeniu rozwiązanie byłoby rozszerzone na cały kraj.

Wcześniej lewicowy rząd Pedro Sancheza wprowadził zakaz zwalniania pracowników podczas przestoju związanego z epidemią, przy czym pracę straciło i tak ponad 833 tys. osób zatrudnionych na doskonale znanych z Polski „umowach śmieciowych”.

Na podstawie: Elpais.com, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

“Wcześniej lewicowy rząd Pedro Sancheza wprowadził zakaz zwalniania pracowników podczas przestoju związanego z epidemią, przy czym pracę straciło i tak ponad 833 tys”. Czyli pracodawca ma nie jeść, ale płacić. Komuchy nadal myślą, że ten kto daje pracę, to potencjalny bandyta i trzeba go zniszczyć. Przy okazji oczywiście straca pracę pracownicy, ale cóż. Nigdy komuniści nie myśleli o biednych ludziach… mieli tylko sztandary, a łupili kraje równo.

SirNick
Użytkownik
SirNick

Radek odleciałeś w kosmos z tym komentarzem jako trafnym pod treść artykułu. Ale tak to jest jak ktoś jest zaślepiony jedynie słuszną ideologią sprzeczną wprost z inną i nie dostrzega plusów i minusów w każdej z nich.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

@SirNick Czy to to ten SirNick z KOP?

Radek
Użytkownik
Radek

@SirNick. Znacznie lepiej by było jakbyś polemizował na temat, a nie pisał na mój temat, bo tego nie dotyczył artykuł. Ciekawe jestem Twojego poglądu. Dlaczego go tak ukrywasz? Może nie chcesz zdradzać, masz jakieś naprawdę fajnie pomysły na system społeczny? A może jesteś również zaślepiony ideologią komunistyczno/kapitalistyczną? Ja nie patrzę na świat dualistycznie: dobro i zło.

JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] Globalny system upada i masowe aresztowania; Reset nieunikniony

https://meditation539.com/?p=12811

lboo
Użytkownik
lboo

Automatyzacja produkcji, nadmierne wykorzystanie zasobów, czy obciążenie środowiska już dawno sygnalizują potrzebę zmiany sytemu ekonomicznego na bardziej wydajny i mniej zasobożerny. Koronawirus daje możliwość przekonania społeczeństw do BDP, czy ograniczenia czasu pracy.
BDP to tylko narzędzie i może zostać wykorzystany z korzyścią dla społeczeństwa jak i może być narzędziem zniewolenia. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
Pozytywnym jest że w końcu wali się coś co już dawno nie działa. Może uda nam się stworzyć coś lepszego.