Historyczna naprawa internetu

Opublikowano: 03.06.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 662

W tym odcinku podcastu „Panoptykon 4.0” Katarzyna Szymielewicz rozmawia z europosłanką Różą Thun o tym, jak wygląda europejska polityka „od zaplecza”. Pretekstem do rozmowy było zakończenie prac nad nowymi regulacjami internetu – aktem o usługach cyfrowych (Digital Services Act) i aktem o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act). Kogo słucha polityk? Jak wyglądają negocjacje między europejskimi instytucjami? Co powoduje, że przełomowe zmiany w prawie, chroniące interesy konsumentów przed zakusami globalnych korporacji, są w ogóle możliwe? Róża Thun – od 2009 posłanka do Parlamentu Europejskiego we frakcji Odnówmy Europę (Renew Europe). Pracuje w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów oraz Komisji Wolności Obywatelskich. To właśnie ta pierwsza koordynowała prace nad DSA w Parlamencie Europejskim.

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.