Historia mojej emigracji – Jacek Zamorski

Opublikowano: 22.07.2016 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1958

Nasz kolejny gość to pan Jacek Zamorski – syn Kordiana Józefa Zamorskiego, generała dywizji Wojska Polskiego i Komendanta Policji Państwowej z 1939 roku. Znał osobiście marszałka Piłsudskiego, uciekał z rodzicami i z bratem do Rumunii po wybuchu wojny w 1939 roku. Brał udział w bitwach kierowanych przez generała Władysława Andersa m.in. pod Monte Cassino. Po wojnie wyjechał do Kanady. Na poniższym zdjęciu Jacek Zamorski z ojcem.

Źródło: HistoriaMojejEmigracji.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.