Historia mojej emigracji – Jacek Zamorski

Opublikowano: 22.07.2016 | Kategorie: Audycje

Nasz kolejny gość to pan Jacek Zamorski – syn Kordiana Józefa Zamorskiego, generała dywizji Wojska Polskiego i Komendanta Policji Państwowej z 1939 roku. Znał osobiście marszałka Piłsudskiego, uciekał z rodzicami i z bratem do Rumunii po wybuchu wojny w 1939 roku. Brał udział w bitwach kierowanych przez generała Władysława Andersa m.in. pod Monte Cassino. Po wojnie wyjechał do Kanady. Na poniższym zdjęciu Jacek Zamorski z ojcem.

Źródło: HistoriaMojejEmigracji.com

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.