Hejtokla

Opublikowano: 03.03.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 768

Lafirynda, dzban, ropucha to łagodna wersja hejtu, który na co dzień wylewa się na forach internetowych. Tylko takie słowa mogły paść na zamienionym w teatralną scenę korytarzu szkoły podstawowej nr 10 w Puławach. Uczniowie i nauczyciele zagrali samych siebie, wypowiadając głośno to, co na co dzień pozostaje ukryte na grupach internetowych. Każde słow, któremu towarzyszy ostre światło wybrzmiewa mocno i powoduje trudne do opisania emocje. Hejtoka spektakl autorski Jarosława Figury to kanwa audiodokumentu, w którym ciche zazwyczaj ofiary odzyskują głos. Realizacja akustyczna Jarosław Gołofit. Audiodokument zawiera słowa powszechnie uznane za obraźliwe i może mieć negatywny wpływ na słuchających.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. flipper 03.03.2024 16:41

  Poj…..ło wszystkich z tym hejtem. Gdzie do kó…. nędzy jest ta pier… granica między krytyką a mową nienawiści(?) Nie da się tych emocji przecież stłumić .

  Jak ta reklama Uniqi, i te chmurki komentarzy co wyskakują, czy to już hejt (?), przecież tam jest wyłącznie prawda napisana(!) – … i co powinniśmy pozamykać wszystkich co jej prawdę mówią ??
  (https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uniqa-hejt-sara-james-igo-loczniki)

  oj, w złą stronę to wszystko zmierza

  W zdrowym organizmie i dla zdrowego organizmu krytyka/alias hejt jest potrzebny. To jak sprzężenie zwrotne które mówi nam co powinniśmy naprawić, poprawić czy zmienić/dopasować.
  To połowa równania dzięki któremu nasza osoba się rozwija/uczy czy tworzy. Bez tego wpadamy w patologię.

 2. rozrabiaka 03.03.2024 17:17

  Zapomnieli dodać-
  ” ładnie wyglądasz, fajna koszulka ” – molestowanie sensualne, postawa patriarchalna- zwracanie uwagi na koszulkę podtekst ” biust”
  -“schudłaś?” Zwracanie uwagi na figurę (wagę odbiorcy)
  -“co ty opowiadasz?” – zranienie uczuć religijnych
  -wróciłem wczoraj z wakacji” – poniżanie kogoś, przemoc materialna
  -“czy możesz przeparkować samochód, zastawiłeś wyjazd? – obraźliwa uwaga raniącą uczucia kierowcy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.