Hakerzy grożą ujawnieniem sekretów zamachu na WTC

Opublikowano: 03.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2671

Hakerzy z grupy The Dark Overlord przygotowali noworoczny „prezent” w postaci kilkunastu tysięcy prywatnych dokumentów, nawiązujących do tajemniczych wydarzeń z 11 września 2001 roku, które rozegrały się w Nowym Jorku. Hakerzy grożą, że jeśli nie otrzymają okupu, świat ujrzy kompromitujące dane.

W ostatnich latach, wspomniana grupa zyskała popularność, gdy dokonała ataków hakerskich na centrum produkcyjne Netflixa oraz liczne korporacje i centra medyczne w Stanach Zjednoczonych. Strategia cyberprzestępców z The Dark Overlord polega na wykradaniu newralgicznych informacji i szantażowaniu swoich ofiar.

W poniedziałek, hakerzy udostępnili komunikat na portalu “Pastebin”, w którym zagrozili wywołaniem międzynarodowej afery. Grupa cyberprzestępców wykradła dane, które pochodzą między innymi od wielkich firm ubezpieczeniowych, takich jak Hiscox Syndicates Limited i Lloyd’s of London, które ubezpieczyły słynne wieże World Trade Center.

Osoby stojące za grupą The Dark Overlord zamieściły link do 10-gigabajtowego archiwum, w którym są dane, nawiązujące między innymi do ataku na WTC, którego rzekomo dokonali arabscy MacGyverzy. Zestaw danych został podzielony na pięć zaszyfrowanych części. Hakerzy domagają się okupu w postaci Bitcoinów od firm ubezpieczeniowych i ludzi, do których te dane nawiązują. W przeciwnym wypadku, cyberprzestępcy będą powoli udostępniać klucze do każdego zestawu, a piąty jest podobno najbardziej kompromitujący.

Hakerzy już ujawnili niektóre mało istotne informacje, ale grożą udostępnieniem kolejnych. Dane, które zostały wykradzione, dotyczą ataków na wieże WTC i nawiązują nie tylko do firm ubezpieczeniowych, ale też do licznych agencji rządowych, w tym FBI, CIA, Federalnej Administracji Lotnictwa i Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu.

Hakerzy z The Dark Overlord ogłosili, że jeśli nie otrzymają zapłaty w Bitcoinach to cały świat ujrzy prawdę o tamtych wydarzeniach, które rząd USA nazywa zamachami terrorystycznymi. Cyberprzestępcy twierdzą, że dla nich liczy się wyłącznie zarobek, dlatego zaoferowali również sprzedaż tajnych dokumentów każdej zainteresowanej stronie – islamskim terrorystom, Chinom lub Rosji.

Być może wkrótce poznamy wreszcie prawdę o tym, co wydarzyło się 11 września 2001 roku. Informacje w tej sprawie z pewnością są na wagę złota, więc możemy tylko przypuszczać, ile hakerzy zażądali Bitcoinów za milczenie. Jeśli jest to astronomiczna kwota, to albo dane zostaną upublicznione, albo hakerzy zostaną na czas schwytani i osądzeni jak najwięksi przestępcy naszych czasów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Motherboard.vice.com, Pastebin.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. donkey 03.01.2019 13:25

    Mają jaja. W USA mogą ich trzymać pod kluczem bez wyroku ile chcą.

  2. Dorota Nawigatorka 04.01.2019 11:21

    “Jeśli jest to astronomiczna kwota, to albo dane zostaną upublicznione, albo hakerzy zostaną na czas schwytani i osądzeni jak najwięksi przestępcy naszych czasów.” Jest więcej możliwości. Np. dostaną, czego chcą. W końcu, jeśli ktoś ma “drukarkę” do drukowania kasy, to co mu za różnica, ile za co zapłaci? inna możliwość, że zapłacą podatnicy w strefie wpływów, czyli wasale. Sporo ich, więc skończy się jakąś niewielką inflacją. Jeszcze inna możliwość, że będzie to katalizator przyspieszający wieszczących przez wielu rozkład i upadek systemu finansowego.
    Wszystko oczywiście w zależności od tego jak astronomicznej kwoty zażądali hakerzy. Czy i kto za nimi stoi. Pozdrawiam noworocznie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.