Gwałty podczas kwarantanny w Kanadzie

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1995

Trzej federalni konserwatywni ministrowie z gabinetu cieni wezwali w środę wieczorem rządzących liberałów do zawieszenia obowiązkowej kwarantanny hotelowej dla przybywających międzynarodowych podróżnych po tym, jak media doniosły o przypadkach napaści seksualnej w jednym z takich hoteli.

„Jesteśmy głęboko rozgoryczeni, słysząc doniesienia o przemocy seksualnej mającej miejsce podczas kwarantann dokonywanej przez osoby, które mają chronić zdrowie publiczne … Wzywamy liberałów do zawieszenia wymogu kwarantanny hotelowej do czasu wprowadzenia środków zapewniających bezpieczeństwo Kanadyjczyków” – głosi oświadczenie Michelle Rempel Garner, Shannon Stubbs i Jag Sahota.

CTV donosi, że niejaki Robert Shakory jest oskarżony o jeden przypadek napaści na tle seksualnym, jeden przypadek włamania oraz jeden przypadek molestowania w związku z incydentem z 17 lutego jaki miał miejsce w hotelu kwarantanny w Montrealu.

W innym incydencie funkcjonariusz kontroli kwarantanny, rzekomo miał zażądać pieniędzy od kobiety, a następnie dokonał napaści seksualnej na kobietę podczas sprawdzania wymogów kwarantanny w jej domu w Oakville 18 lutego.

Oskarżony poinformował ofiarę, że naruszyła nakaz kwarantanny i zażądał zapłaty grzywny w gotówce” – twierdzi policja w Halton. „Kiedy ofiara odmówiła zapłaty, została wykorzystana seksualnie przez oskarżonego”.

27-letni mężczyzna z Hamilton został oskarżony i zwolniony za kaucją. Jest on pracownikiem jednej z czterech prywatnych firm ochroniarskich zatrudnionych i przeszkolonych przez Kanadyjską Agencję Zdrowia Publicznego.

Policja przypomniała mieszkańcom Halton, że oficerowie kwarantanny zatrudnieni przez Kanadyjską Agencję Zdrowia Publicznego nie są policją i nie mogą wystawiać mandatów ani dokonywać aresztowań.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.