Grzegorz Braun zgasił gaśnicą świece chanukowe w Sejmie

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 7169

Wczoraj w polskim Sejmie doszło do niezwykłych wydarzeń i wcale nie chodzi o desygnowanie na premiera Donalda Tuska. Wszystkich przyćmił poseł Grzegorz Braun, który zagasił na korytarzu sejmowym chanukowe świece za pomocą gaśnicy proszkowej.

Sejm RP stał się areną kontrowersyjnego incydentu związanego z obchodami Chanuki, żydowskiego święta świateł. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun użył gaśnicy do ugaszenia menory chanukowej, co wywołało przerażenie miejscowych polityków, którzy chętnie gardłują nad potrzebą wprowadzenia świeckiego państwa, ale jak przychodzi co do czego, okazuje się, że ma być to państwo wolne od katolicyzmu, ale z obecnymi świętami judaizmu. Grzegorz Braun oświadczył zszokowanym ludziom, że byli uczestnikami „satanistycznego obrzędu”.

Miejmy nadzieję, że incydent ten wywoła szeroką dyskusję na temat miejsca i znaczenia obchodów różnych świąt religijnych w oficjalnych instytucjach państwowych. Czy ktoś przypomina sobie obchody ramadanu, albo neopogańskich szczodrych godów? Dlaczego uprzywilejowany ma być wyłącznie judaizm?

Chanuka, znana również jako Święto Świateł, jest żydowskim świętem trwającym osiem dni, obchodzonym na pamiątkę ponownego poświęcenia Świątyni Jerozolimskiej w II wieku p.n.e. Święto to upamiętnia cud zachowania świecy menory, która mimo małej ilości oliwy, płonęła przez osiem dni, zamiast jednego. Tradycyjnie, w każdym domu zapala się świece na specjalnym świecidełku – menorze, dodając jedną świecę każdego wieczoru święta.

Obchody Chanuki w polskim Sejmie mogą być postrzegane jako brak szacunku i tolerancji dla innych religii. Choć społeczność żydowska w Polsce jest obecnie stosunkowo mała, jej wpływ na nasz kraj pozostaje znaczący. To właśnie z tego powodu wszyscy politycy poza Konfederacją zawyli z przerażenia, gdy Grzegorz Braun uniemożliwił ich szefostwu zwyczajowe manifestowanie swojej pozycji.

Po incydencie związanym z ugaszeniem menory chanukowej w Sejmie, przeciwko posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi zostaną podjęte poważne działania. Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, zapowiedział, że przeciwko niemu zostanie skierowany wniosek do prokuratury, najprawdopodobniej na podstawie paragrafu mówiącego o zakłóceniu obrządku religijnego. Dodatkowo poseł Braun został wykluczony z obrad Sejmu​​​. Prezydium Sejmu podjęło też decyzję o nałożeniu na posła Brauna kar finansowych, polegających na odebraniu połowy jego uposażenia na trzy miesiące oraz całej diety poselskiej na pół roku. Kancelaria Sejmu została upoważniona do złożenia zawiadomień do prokuratury w tej sprawie​.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

73 komentarze

 1. KubaD. 13.12.2023 13:44

  I dziwią się, że powstają nastroje antyżydowskie…

  Teraz cała Polska powinna mu być wdzięczna bo obnażył obłudę polskiej władzy. Chyba bardziej się już nie da udowodnić komu służy polski rząd.

 2. Denisrozrabiaka 13.12.2023 14:31

  @KubaD – władza ustawodawcza w Polsce to sejm i Senat, czyli braun też, miał 4 lata i się nie wykazał.
  Niezły cyrk, niezły chlew a Polacy bez przemysłu, na kredytach 460 wybrańców ma resztę głęboko w nosie

  A dwa ta zagrywka ma na celu wydalenie z Konfederacji samego brauna aby konfederacja nie mogła składać projektów ustaw, której motto brzmi” nic nie możemy zrobić “

 3. rici 13.12.2023 14:45

  Jezeli ci cos nie wychodzi, to zawsze musisz miec plan B i C i nastepne.

 4. WeLeS 13.12.2023 15:00

  Jak zwykle tematem rozmów i dyskusji bio-robotów jest zajście, wydarzenie lub działanie, nie zaś jego następstwa i skutki. Większość zawsze jest zaabsorbowana “AKCJĄ”, nie zdając sobie sprawy jaką “REAKCJĘ” – kolejność tych działań ze soba przyniesie w przyszłości, czemu to służyło, komu i dlaczego właśnie teraz. Trzeba pamiętać, że polityka – teatr dla widzów i oczekiwanie na ich reakcję, a reakcją jest ZAWSZE PODZIAŁ, na tych którzy są “za” i tych “przeciw”. Podział, to jest istota systemu władzy na całym świecie.

 5. pikpok 13.12.2023 15:10

  Możliwe, że to nie żadni ateiści a zwyczajni sataniści. Sługusy sekty Rothschilda, kabalistyczni wyznawcy Baala?
  ,,Baal to imię największego z bogów czczonych w starożytnym Kanaanie i Fenicji. Kult Baala przedostał się do żydowskiego życia religijnego w czasach Sędziów (Księga Sędziów 3,7) i rozprzestrzenił się w Izraelu za panowania Achaza (1 Ks. Królewska 16,31-33), co również miało wpływ na Judę (2 Ks. Kronik 28,1-2).” https://www.gotquestions.org/Polski/baal.html

 6. Stanlley 13.12.2023 16:05

  A wg. mnie ta szopka miała coś przykryć… może chodziło o pacyfikację protestu przewoźników rękami polskich służb?

 7. rici 13.12.2023 16:54

  Byla taka przepowiednia; ze wszystko zacznie sie w Polsce i caly swiat bedzie to nasladowal. Moze to jest wlasnie to? symbolicznie, ale zawsze.

 8. adambiernacki 13.12.2023 17:31

  Ludzie to ewidentne działanie służb na zamówienie żydostwa amerykańskiego, które to wychwala wspaniałe swastyki i esesy na ciałkach banderowskich nazistów oficjalnie. Krucjata Brauna da im teraz okazję do pokazywania palcem, że to nie banderowcy są nazistami tylko Polacy. Dodatkowo Braun nawiedzony kaznodzieja jest wyraźnie kojarzony z Chrześcijaństwem a konkretnie z katolicyzmem i jego wyczyn w ten katolicyzm uderza. Uderza jego szarża żałosna także w legendę i pamięć po nieistniejącej Rzeczpospolitej. Sprawy tego typu prowokacji żałosnych chuiwnukowych załatwia się po cichu i w białych rękawiczkach. Oczywiście musiał Braun palnąć coś o satanistycznym tym czy tamtym jako gwóźdź występu a raczej do trumny – naszej trumny. Żydostwo świętuje właśnie rozradowane i uśmiane do łez. Teraz tzw wyborcy niech poczekają na dzieło Hołowni. Nad dołami śmierci zacznie ta populacja myśleć dopiero niestety. Gaśnice tą przyniósł sam rebe zapewne razem z gotową legislacją. Zaraz po nowym roku albo w Wigilię o północy będzie też uchwalona czystka czarnoprochowa bo po coś maksymilianowy wyczyn służb był.

 9. Janusz 13.12.2023 17:49

  Czyli, że Braun wtargnął do bożnicy i tam dokonał zakłócenia obrządku religijnego. Teraz rozumiem czym jest siedziba polskiego parlamentu.

 10. MasaKalambura 13.12.2023 18:22

  W tej strefie, w której Braun zaatakował wg siebie samego Kabałę, zwykle i zwyczajowo dokonuje się celebrowanie świąt religii występujących w Polsce. Dzisiaj to żydowska chanuka, za 1,5 tygodnia będzie to święto bożonarodzeniowe, a za jakiś czas później koniec ramadanu. Taki parlamentarny zwyczaj.

 11. Denisrozrabiaka 13.12.2023 18:55

  @ eeeee eeee a ja miałem taki sen, taką przepowiednię, że Braun wyjechał do rodziców w Ameryce, a amerykanie z Izraelem wjechali do Polski w ramach kontyngentu rozjemczego, gdzie dwa plemiona ukr i pl się ze sobą pogryzły…

 12. rici 13.12.2023 19:05

  To jest akurat przepowiednia Ossowieckiego, a jego przepowiednie sie sprawdzaja.

 13. Dandi1981 13.12.2023 19:22

  Mowia ze od 14 lat zydzi pala swiece w sejmie jak to mozliwe? Toleracja tolerancja ale zeby rytualy nie polskiej religi w sejmie ktory sposoruja polacy , niech sobie w synagogach pala ale nie w sejmie to uwlacza polaka jak by do zydow sejm nalerzal.

 14. Dobroca 13.12.2023 20:01

  Tak na marginesie, co to za jeden ten Hołownia? To Żyd? Ukrainiec? Nazwisko wskazuje na pochodzenie od „odartus alias hołota”, w czym zawierali się również Polacy. Ale nie chcę insynuować, że może mieć jakieś związki z Polską, tzn. choćby krztę polskiego pochodzenia. Dlatego wolę dopytać.

 15. adambiernacki 13.12.2023 20:47

  Doborca on ma pochodzenie z WSI 🙂

 16. chaldejczyk 13.12.2023 21:08

  Popieram Brauna co do intencji.
  Konstytucja mówi wszak o oddzieleniu …
  Z budynku Sejmu należy usunąć wszystkie symbole religijne (łącznie z krzyżem).
  Jak ktoś nie rozumie lub chciałby zobaczyć neutralność zapraszam do Reichstagu (cokolwiek by się o sąsiadach z zachodu nie pisało).

  @pikpok
  Pana źródło pisze bzdety. Proszę przeczytać książkę Artura Lalaka by nabrać jakiegoś dystansu do Tory. Z wielu wczesnych źródeł wynika, iż Pięcioksiąg jest plagiatem tychże – podrasowanym, by tymi “dobrymi” byli Izraelici. Czy dla Pana Izraelici i Żydzi to to samo?

  @Dandi1981
  Pan jest Polakiem? Na pewno? Po tych wypocinach nie widać. I jeszcze dyskutuje Pan o tym co polskie.

 17. Denisrozrabiaka 13.12.2023 21:10

  @ nie znam ossowskiego. Moja opinia : Braun robi chlew i nic go nie obchodzi prócz własnej kieszeni, na ipptv tam ich pastor mówi jakie to kontakty szukał braun w zboże(kosciele) protestanckim, jest też wideo jak braun “baja” słuchaczy. Przed poprzednimi wyborami był (braun) rozpracowany/przeanalizowany – ja nie dowierzałem jak pierwszy raz go wybrali, a dwa nie dowierzam , że Tusk wrócił do polskiej polityki- czas goi rany hehe

 18. Denisrozrabiaka 13.12.2023 21:16

  *chaldejczyk – a co jak w innej religii swięte będą stoły, w innej wyświetlacze LCD to też będziesz to niszczył/ wynosił? Czepiacie się świeczki, która nie ma żadnego znaczenia magicznego, świętego po prostu nic, ozdoba jak obraz na ścianie. Z wyglądu ma wartość co abramsy 80 groszy za kilogram!

 19. pikpok 13.12.2023 21:46

  @chaldejczyk, dla mnie Stary Testament to historia jednego narodu. Natomiast wyznawcy Baala mieli dość specyficzne zwyczaje i wartości. A czy starożytni Izraelczycy(nie mylić ze współczesnymi) nie byli jednym z plemion semickich potocznie nazywanych dziś żydami ?

  @Denisrozrabiaka, ważne w jakiej intencji ma być zapalona i co ma upamiętniać, np.taka swastyka dla jednych symbol słońca i szczęścia, a dla innych nazizmu.

 20. chaldejczyk 13.12.2023 21:58

  @Denisrozrabiaka
  Czy Pan zauważył jak podczas długiej historii odbywały się zmiany, czy jest na to za młody?
  Odkąd tylko powstało coś, co można (nawet z przymrużeniem oka) nazwać prawem zaczął działać mechanizm zachowawczy. Rządzący tak je ustawiali, by wysadzenie ich z posad było złamaniem prawa. Rewolucja francuska, Lepper i wysypywanie zboża, strajk (dziś symboliczna rocznica). Każdy krytykujący panującą władzę to wróg. Nie będę wymieniał całej listy przykrych rzeczy, które robiono takiemu gościowi (i jego rodzinie) skończywszy na śmierci. Jest rzeczą normalną, że nasze niezadowolenie, rozmowy, pisanie pism, buntowanie znajomych, potem innych jest pewnym procesem. Kto ma parę latek mógł to prześledzić na przykładzie Solidarności (nie ważne jak to potem pokierowano, hmm a kto? Czyż cała góra “S” to nie Świecznikowi?).

  Braun nie od wczoraj mówił o pewnych rzeczach – czy ktoś pamięta jego veto w sprawie umieszczenia w naszym parlamencie flagi Ukrainy i to po prawej stronie względem naszej (prawa strona jest ważniejsza). Mówiąc oględnie tego już było i się zaogniło.
  Czy ja popieram Brauna? Raczej jego dążenie do tego, by Sejm nie był tym, czym teraz jest.
  Mógłbym mu (obnoszącemu się katolikowi) udowodnić teologicznie, czym jest Kościół Katolicki, czy Wojtyła-papież przepraszał za darmo? Zażądać zdjęcia krzyża z Sejmu.

  —————————————-
  Czy Kościół Katolicki jest Jezusowy? Oczywiście, że nie. Gdyby był, to nauczałby tego, co Jezus przekazał. Tymczasem część doktryny KK jest inna niż przekaz Jezusa!

  Dotyczy to m.in. chrztu niemowląt, spowiedzi na ucho, nieomylności i autorytetu papieży, usunięcia 2 punktu dekalogu i kultu rzeczy materialnych, reinkarnacji, konieczności bycia w KK do zbawienia, modlenia się do świętych, Marii: niepokalanie poczętej, pośredniczki, wniebowziętej…

  Katoliccy cwaniacy DOGMATAMI pozmieniali przekaz Jezusa.
  Stawiają się ponad Bogiem, wiedzą LEPIEJ od Niego!

  Uważne przeczytanie obecnej Biblii pozwala dostrzec wiele doktrynalnych różnic względem Katechizmu KK. A co dopiero mówić o Biblii Synajskiej, w której tylko NT różni się od obecnego NT w ok 14800 miejscach. Ponad 14 tysięcy różnic, gdy jeden przecinek zmienia sens zdania. Biblia Synajska przeleżała gdzieś kilkanaście wieków, a obecną ciągle zmieniano (oczywiście by ją dostosować do bzdur wymyślonych przez KK). Istnieje prosta zasada: im starsze źródło (jest ich tysiące) tym bardziej różni się od dzisiejszej Biblii.

  De facto bycie katolikiem to WYPARCIE się Jezusa!

  Bo jak inaczej nazwać ŚWIADOME uczestnictwo w organizacji nauczającej, co innego niż przekazywał Mistrz/Bóg? Jak będąc katolikiem można mówić: Jezu ufam Tobie? Jak spojrzeć mu po tym w oczy? Należałoby się zapaść pod ziemię ze wstydu. To dosłownie książkowy przykład dwulicowości, faryzeizmu i obłudy.

  Niedostrzeganie tak prostych zależności pokazuje jak owieczki są zakręcone, oprogramowane, żyjące w iluzji, oderwane od podstawowej logiki.

  Albo jest się za Jezusem, albo za cwaniakami z KK – nie można dwóm Panom służyć.

  Kpiną, bluźnierstwem, grandą, cynizmem, absurdem, zniewagą, arogancją, draństwem, tupetem, plugastwem, nonszalancją, nikczemnością, zarozumiałością, szyderstwem jest to, że Kościół Katolicki, który WYPACZYŁ przekaz Jezusa, który złamał wszystkie możliwe punkty Dekalogu, który zabił więcej niewinnych osób niż dwie ostatnie wojny światowe bezczelnie udaje jego obrońcę, stronnika i przedstawiciela !!!

 21. kufel10 13.12.2023 22:40

  Taką ma pracę. Po proszkowej jest bardzo trudno posprzątać, wręcz jest to niemożliwe w zakamarkach i strasznie korodują stalowe elementy.

 22. chaldejczyk 13.12.2023 22:59

  @WeLeS
  Pan zaś ma się za kogoś wyżej? Chyba w swym, mniemaniu. Pan się już od razu urodził geniuszem, czy jednak trochę to zajęło? Samo się to stało: cud, czy był to trud (również kogoś, kto otworzył Panu oczy)?

  Są bioroboty, których nie zmienimy, ale są ludzie z wyższą wibracją, którzy są zdezorientowani, którym wystarczy czasem jedno celne zdanie by zaskoczyli. Dopóki jest dyskusja na argumenty jest OK. Podział na forum często jest iluzoryczny – wynika z trolli.
  Jeśli się uczciwie przedstawi argumenty to trafią do gotowych na zmiany, na zrozumienie.
  Niby gdzie mają zapoznać się z inna retoryką, może lepszym rozumowaniem niż ich?

  Każdy człowiek (biorobot też) ciągle ocenia. Takie jego prawo. Polega to na porównywaniu. Nie znaczy to jednak, że w dyskusji nie można dojść do jakiegoś konsensusu, nawet jak nie jest wyrażony w całości przez jedną osobę.

 23. Denisrozrabiaka 13.12.2023 23:03

  @chaldejczyk – jestem jednak za młody na rewolucję francuską. Ładnie pan napisał w drugiej części, widać, że była taka potrzeba wygadania się, rozumiem to i o czym mowa(II część)
  Mnie obchodzi dlaczego fabryka melexa przeszła w ręce dunczyków a potem Amerykanów a nie co wisi po prawej stronie obok wejścia do toalety w budynku gdzie nierobom rozdają najwyższy socjalne w Polsce

  “…Raczej jego dążenie do tego, by Sejm nie był tym, czym teraz jest.” – np śmietnikiem? Pogorzeliskiem? hehe

 24. Światowid 13.12.2023 23:09

  Nie wszystko złoto, co się świeci, moi drodzy.

  Niby fajnie, NIBY pan Braun pokazał towarzyszom koszernym “spartańskie” “tu jest Polska” itp. itd, nie będzie rabin pluł nam w twarz ni Sejmu nam c_h_a_n_u_c_z_y_ł, prawda?

  Tylko że chanuki wprowadził Lech Kaczyński, jeszcze w 2006, a od 2077 są coroczną “nową świecką tradycją” Knessejmu. Przez wszystkie lata rządów PiS pan Braun był posłem. Wówczas, gdy nie było ryzyka, że podobne wybryki wywołają LAWINĘ KAGAŃCOWYCH USTAW, zaostrzenia kar i orzecznictwa w sprawach “antysemickich” – przez 8 ostatnich lat – pan Braun nie fundował nam takich atrakcji.
  Aż tu nagle, jak tylko do władzy doszła ekipa osób wyznających RELIGIĘ TOLERANCJONIZMU, LGBTyzm, proimigrację i filosemityzm – wtedy pan Braun zdecydował się “bohatersko” bronić ŚWIECKOŚCI PRZESTRZENI PUBLICZNEJ I INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH.

  Nikogo to NIE DZIWI? Bo mnie na przykład cholernie dziwi. Do tego stopnia, że moje zdziwienia i wątpliwości spisałem w tekściku, którego fragment brzmi tak:

  —–
  Oczywiście ambitne „humanistyczne” plany obrony „uciśnionych mniejszości” (które są tworzone na siłę z NICZEGO, czyli z pieniędzy pana Sorosa i importowanego za nie mięsa kolorowych imigrantów, albo z „LGBTQ+”-mięsa płatnych lokalnych „aktywistów i aktywistek”, którym nie robi różnicy, czy udzielają się w lupanarze politycznym, czy erotycznym) wywołają ostry społeczny sprzeciw, który trzeba będzie jakoś spacyfikować. Aby ten sprzeciw spacyfikować należy go skompromitować moralnie (doprowadzić do takich zdarzeń motywowanych anty-politpoprawnymi pobudkami, by obrona motywów stała się, w świetle drastyczności skutków lub naganności samych działań, nie do obrony na gruncie ogólnie przyjętych zasad moralnych – standardowym zdarzeniem tego typu jest pobicie przez „nacjonalistycznych rasistów” biednego kolorowego imigranta albo innej „osoby LGBTQ+”).

  Oczywiście tej grupie, zmierzającej do zaostrzenia w POLINezji politpoprawnego zamordyzmu, prowokacja pana Grzegorza Brauna spadła jak gwiazdka Dawida z chanukowego nieba, niczym BRAUNOWY CUD PURIMOWY. W związku z udanym przedstawieniem pana Grzegorza Brauna POLINezyjskim tubylcom dostaną się następujące cudo-purimowe prezenty:
  —–
  Resztę można doczytać pod tym adresem (POLECAM, jako ODTRUTKĘ na jazgot w okupacyjnych mediach):

  https://swiatowid.video.blog/2023/12/13/braunowy-cud-purimowy-w-ramach-jakich-planow-grzegorz-braun-podpalil-chanukowy-reichstag/

 25. chaldejczyk 13.12.2023 23:13

  @Denisrozrabiaka
  Pan nie widzi związku przyczynowego między brakiem reakcji na szarogęszenie się a fabryką melexów. Gdy nie ma takich Braunów, Lepperów, Jezusów, proroków, itp oni biorą coraz więcej, czują się coraz pewniej, działają z coraz większym tupetem. A nas jest tylu, że …

  Zresztą Pan “Światowid” daleko nie odbiega, on zna pewne fakty (przyznaję), ale lubi tylko narzekać i krytykować. Nie zwróci innym uwagi, nie będzie roztrząsał publicznie acz wewnętrznie, ba nie zastanowi się NAD ISTOTĄ CZYNU Brauna. Nad tym jednym, nad tym przesłaniem. Bo reszta jest nieważna. Mam nadzieję, że nie jest z tych, którzy będą analizować to do końca swych dni.

  Powtarzam: liczy się pewien symbol, czyn, wiedza, wiara w wspólne działanie, a przede wszystkim wewnętrzna uczciwość.

  Stało się to w przededniu 13 grudnia, który nas też dużo nauczył. Działajmy razem mądrzejsi i słuchajmy sumienia.

 26. Denisrozrabiaka 13.12.2023 23:23

  @chaldejczyk (odp do @ WeleS ) – pańskie słowa są przekonywujące w przeciwieństwie do każdego działania Grzegorza B.

 27. chaldejczyk 14.12.2023 00:05

  @Janusz
  Uśmiałem się z Pana komentarza, zwłaszcza ze słowa “bożnica”
  To było dobre

 28. Denisrozrabiaka 14.12.2023 00:57

  @swiatowid zostawcie Grzegorza z jego problemami samego , niech się sam z nimi upora. Nie wiedział kim jest ale widocznie ktos go uświadamia, nazywa się to “wyparciem” – najpierw drzewko lgbt a teraz świeczki starozakonne. Także nie zdziwcie się kto będzie następnym chłopakiem posła biedronia, wiem wiem – teraz nie będzie niespodzianki

 29. nefalin 14.12.2023 03:15

  @chaldejczyk Dobrze prawisz bracie Chaldejczyku. Artur Lalak genialnie ułożył tą całą układankę historyczną.
  Natomiast badania cybernetyczne mówią, że obecnie największą nadzieją jest odbudowa naszej siły narodowej na fundamencie cywilizacji łacińskiej, której mamy szansę stać się narodem przewodnim. Niestety fundamentem cywilizacji łacińskiej jest katolicyzm, który obecnie jest jedyną religią w której można stosować metody naukowe i tym samym jest to religia na najwyższym poziomie w porównaniu do innych.
  Sam chętnie pozbyłbym się tych naleciałości, które powstały po podbiciu nas 1000 lat temu, ale najpierw trzeba dać ludziom coś w zamian katolicyzmu, co będą w stanie przyswoić i przy okazji nie upaść moralnie.
  Albo pogodzić się z tym, że katolicyzm musi zostać i odpowiednio go zmodyfikować, aby dobrze nam służył. Obawiam się, że nic innego nie przejdzie.

 30. pepcia28 14.12.2023 05:30

  @chaldejczyk No, to sobie Pan poużywał po kościele katolickim jak mało kto tutaj, choć nie on jest głównym bohaterem tego artykułu, nawet nie drugoplanowym. Jakim ignorantem trzeba być, by dopatrywać się wroga w tym kościele, który jest zaimplementowany na tej ziemi od tysiąca lat i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa i życia Polaków?
  Europa się islamizuje, jak Pan myśli, czy to faktycznie KK ze swoim przesłaniem jest realnym zagrożeniem dla Pańskich wolności?

 31. chaldejczyk 14.12.2023 08:28

  @nefalin
  Pan również dobrze rozumuje, nawet lepiej niż dobrze.
  Dla mnie tym, “w zamian katolicyzmu” są przekazy Zbyszka Popko.
  Zaangażowałem się, pracuję nad sobą i doświadczam pięknych chwil.
  Płynie z nich, a gdy się jest wyżej wibracyjnie od Opiekuna(ów), nauka, zrozumienie tego co jest i metody rozwiązania. Tego i podobnych pojedynku nie wygramy brutalnością i zabijaniem. To jest wojna energetyczna i by ją wygrać należy zacząć od siebie, starać się być uczciwym, a mówiąc pewnym językiem “świętym”. Łatwiej jest w grupie, gdzie można się wzajemnie wspierać gdy ktoś ma słaby dzień. Pozdrawiam

 32. chaldejczyk 14.12.2023 08:49

  @pepcia28
  Obecny KK jest zagrożeniem dla realnych wolności, przykład zakaz aborcji.
  Wymyślili obrazę uczuć religijnych po co? By zamknąć usta mówiącym prawdę o tej organizacji. Oprogramowali ludzi do niesłychanego stopnia, uzależnili, oderwali od boga. Jakim trzeba być ignorantem by twierdzić, że bóg stworzył coś niedoskonałego, grzesznego.

  Mógłbym tak długo. Czy uważa Pan, że gdy ludzie widzą zakłamanie, pazerność na kasę i wiele innych brzydkich rzeczy w KK to BUDUJE i wspiera społeczeństwo czy go degraduje?

  W tym używaniu jak Pan nazwał przedstawiłem prosto i jasno w jakim punkcie jest ta organizacja. Po prostu nie jest autorytetem. Zresztą nigdy nie była, tylko oprogramowała w dziecinny sposób: ludzie nie mieli wiedzy, więc starczy coś podszepnąć, a oni sami wtłoczą to do swego umysłu i jeszcze potem uważają za swoje. W przeciwnym razie miecz

  Ciemność i jej (bardziej zorientowane) sługusy dobrze znają mechanizmy energetyczne, dlatego tak łatwo rządzą. Dzięki Zbyszkowi Popko możemy je poznawać. Oni mają swoje atu my swoje.

  Proszę spojrzeć co media i trolle próbują zrobić ze zgaszenia świec przez Brauna. Zwykły odruch veta. Nie sprzeciwiasz się? Nawet nie zauważysz jak będziesz poruszał się na smyczy na 4 kończynach. Czy ktoś może zrozumieć jaka to była GRANDA jak Jezus wszedł do ich świątyni i rozganiał sprzedających, ba wywalał im towar na ziemię?

  Talmud w Biblii jest nazywany “tradycją starszych” i Jezus to potępiał wytykając, iż usunęli przykazania boże a wprowadzili swoje wymysły.

  Gdyby chciał Pan dyskusji na bolący temat aborcja to bardzo chętnie przedstawię mój punkt widzenia.

 33. Dandi1981 14.12.2023 09:49

  Przestancie sobie panowac jak jakies stare dziady.
  Kosciol jest fundamentem spoiwem panstwa , tacy zydzi nie przemienlili sie w inne narody dzieki religii.
  Pozatym chrzescijanstwo w porownaniu do judaizmu czy islamu jest lightowe.
  Tak jestem patryiota mam oczy i widze ze afera fooz w ktorej wsi nie 200mld ale 1,5 bln zlotych zajumalo na umocnienie wladzy agenturalnej w polsce , tworzac wszystkie partie, agentow wplywu, zagarniajac media stad te niewyjasnione samobojstwa. Niewykrywanie afer, np Amber gold pare lat wiezienia dla pionkow z rozgrywki a pieniedzy nie ma .
  Budzet panstwa na 5 lat 400-600 mld zl do tego co 5 lat dlugu tak przynajmiej 300mld zl przez 5 lat po wydaniu kwoty podstawowej i taki rudy powie ze pieniedzy na nic nie ma to komu oni sluza?
  Ps jakis kolega zydek niezadowolony z twierdzen ze judaizm nie jest polska religia, nie ma nic z polskosci w judaizmie , chanba jest przyznanie miejszosci niemieckiej miejsca w sejmie , gdzie polska miejszosc takiego nie posiada, chanba jest odprawianie obrzedow religijnych ktore nie maja nic wspolnego z polskoscia podczas zmiany parti obslugujacej zaborcow.
  Jak mysla o polin to sie jeszcze zdziwia polska to nie palestyna. Na pohybel zdrajca ojczyzny, sprzedawczyka i szkodnika , niech zyja patrioci i wiara w odrodzenie sie niezalezej wladzy w polsce dbajacej o jej interesy.

 34. adambiernacki 14.12.2023 09:57

  @pepcia28 – No właśnie! W kompetencje mi wlazł! Ja tu jestem od warczenia na KK! 😉

  Braun kreuje się na wizytówkę KK !!!

  Proszę Pani KK zawsze stanowił zagrożenie dla Polaków bo to kościół watykański. Sugeruje Pani, ze lepsze jest mniejsze zło? Ciekawe od kiedy to ucieczka od świadomości nie stanowi zagrożenia w naturze? Facet prawdę pisze, że jest to kościół obłudy. KK to wielka firma z najgenialniejszym biznesplanem w historii świata. Dlaczego nie chowają za darmo? Dlatego, że jest to wielka firma pogrzebowa z czaszkami i grobowym klimatem, która zarobi na strachu, żalu, śmierci i wojnie, która zarobi zawsze chociażby używając informacji, które gromadzi. Jest pełnym i absolutnym zaprzeczeniem nauk Jezusa, którego uśmierciła jak przestępcę w oczach ignorantów, którzy nie wiedzą co znaczy Bar Abba. Jest krwawym złotym cielcem odzianym w babilońskie szaty. KK usypia i hipnotyzuje jak wąż by tworzyć ofiary. KK to wypaczenie duchowości, która nie może istnieć bez mądrości a tą zakrzykują dogmatem. KK owce (parafianin – «człowiek zacofany i ograniczony» ) na rzeź prowadzi. KK wpaja bierność wobec zła. KK penalizował naturę a więc Boga samego i rościł sobie doń prawa patentowe. KK utrzymywał w ciemnocie masy i robi to nadal siermiężnie po średniowiecznemu. KK to groźny przeżytek. Należy stworzyć jeśli już nową strukturę chrześcijańską bo nawet Kościół Polskokatolicki, który jest o niebo lepszy to za mało.

  Niestety prawda jest taka, że ucieczka od odpowiedzialności za świat za rzeczywistość, której kreowanie zostawiliśmy zwyrodnialcom wszelkiej maści to największy grzech czy błąd jaki możemy popełnić. Odurzanie się wiarą i mamrotanie w kącie modlitw niczego nie zmienia prócz nastroju. Jest Pani córką Boga i od Boga dostała Pani boską moc czyli wolną wolę i wszelkie uprawnienia do reprezentowania Boga w tym świecie. Tak! Pani nie watykańska oligarchia! W świecie materialnym Bóg potrzebuje materialnego ciała by działać siłą materialną na siłę materialną. Jest Pani ręką Boga. Jest Pani białą krwinką posłanniczką ma Pani zadania do wykonania. Jest Pani częścią składową układu odpornościowego i ma Pani min fizycznie zwalczać patogeny. Jako dzieci Boga oddaliśmy świat we władanie złu tłumacząc swoją bierność dogmatem o nadstawianiu drugiego policzka. Nie! Kiedy zła jest za dużo nie da się go wchłonąć i strawić bo powstaną toksyczne matabolity, które wywołają raka. Dlatego nie wolno czekać aż patogeny rozmnożą się nadto. Upojna wiara o ucieczce w modlitwy daje spokój bardzo przyjemny owszem znam ten stan. Zła od tego niestety jedynie przybędzie. Nie wolno tolerować zła w organizacji tylko dlatego, że daje ona możliwość jako takiego ukojenia bolączek.

 35. chaldejczyk 14.12.2023 10:19

  @Dandi1981
  Wolę być kulturalnym “starym dziadem” niż usłyszeć zarzut-pytanie: od kiedy jesteśmy na TY. Szanujmy naszą kulturę – to w Niemczech, Francji, Rosji … mówi się WY.

 36. rici 14.12.2023 10:47

  chaldejczyk; nie dotyczy to Niemiec. Niemcy to federacja kilkunastu landow-krajow, gdzie panuja rozne zwyczaje i rozne prawa i rozna mowa, np. typowy Osi nie zrozumie Bayer. Te landy jeszcze ponad 100 lat temu to byly osobne krolestwa, czy ksiestwa, ktore sie nawet nienawidzily.
  Typowe powiedzenie Bawarczyka “ich bin Bayer, ich dutze” – “jestem Bawarczykiem i wszystkim mowie na ty”

 37. WeLeS 14.12.2023 11:00

  chaldejczyk 13.12.2023 22:59

  @WeLeS
  Pan zaś ma się za kogoś wyżej? Chyba w swym, mniemaniu. Pan się już od razu urodził geniuszem, czy jednak trochę to zajęło? Samo się to stało: cud, czy był to trud (również kogoś, kto otworzył Panu oczy)?

  Są bioroboty, których nie zmienimy, ale są ludzie z wyższą wibracją, którzy są zdezorientowani, którym wystarczy czasem jedno celne zdanie by zaskoczyli. Dopóki jest dyskusja na argumenty jest OK. Podział na forum często jest iluzoryczny – wynika z trolli.
  Jeśli się uczciwie przedstawi argumenty to trafią do gotowych na zmiany, na zrozumienie.
  Niby gdzie mają zapoznać się z inna retoryką, może lepszym rozumowaniem niż ich?

  Każdy człowiek (biorobot też) ciągle ocenia. Takie jego prawo. Polega to na porównywaniu. Nie znaczy to jednak, że w dyskusji nie można dojść do jakiegoś konsensusu, nawet jak nie jest wyrażony w całości przez jedną osobę.

  To, że ktoś się czuje obrażony nie oznacza, że go obraziłem, jedynie ukazuje, że jemu brakuje więcej informacji, a informacje można zasięgnąć samemu, wystarczy tylko zainteresowanie, cel, dążenie, których bio-robotom brak. Ja jako obserwator, przedstawiłem jedynie stan faktyczny względem ” zajścia “i jedną z podstawowych celi takich “akcji”, pozostały “wachlarz” wdrażanych instrumentów w wyniku “reakcji” pominąłem i miałem w tym swoj cel.

 38. rici 14.12.2023 12:16

  Wedlug mnie to najwazniejsze jest pytanie, kto i dlaczego i za czyja zgoda zapalil te swiece?
  Na swiece obchodzi sie to “swieto” w zasadzie od 50 lat.
  Czyzby pokazywano ze faktycznie jestesmy kolonia Usraela?
  A co powiedza ci tzw. “patrioci”, chociaz lepiej juz powiedzec zydowscy niewolnicy, czyli goje lub zwierzeta w ludzkiej skorze?
  Jedna z najwazniejszych rzeczy dla prawdziwego czlowieka jest zadawanie pytan i szukanie na nie odpowiedzi.

 39. adambiernacki 14.12.2023 16:31

  Chanuka – święto ośmiodniowego gwałcenia i mordowania. W roku jakimś tam przed naszą erą 168 chyba Żydzi urządziły sobie rzeź i orgie brutalne z mordowaniem. 3 lata rebelii najpierw bo król Syrii i Palestyny Antioch IV w swym kraju tolerancji religijnej na prośbę Greków, których też żyło tam dużo pozwolił im czcić swoich Bogów. Pełni tolerancji jak zwykle w tym tolerancyjnym królestwie Żydzi wzniecili rebelię trwającą trzy lata i zakończoną ich zwycięstwem po którym rozpoczęli ośmiodniową rzeź z najbrutalniejszymi gwałtami. Uwielbiali wtedy orgietki. Chanuka upamiętnia ośmiodniowe brutalne mordowanie ludności a głównie jak to u nich zwyczajem przyjęte kobiet i dzieci. Tego wikipedia Wam nie powie. JKM zaś powie, że to takie święto dla dzieci światełka takie.

 40. Aseca 14.12.2023 17:37

  Nie obrzućcie mnie hejtem – to moje stanowisko

  Nie zagłosuję nigdy na Pana Brauna gdyż z 99% pewnością, zaplanował tą akcję i wybaczcie ale ją spartolił ponieważ dobry polityk zaszachuje retoryką i ma przynajmniej 2 scenariusze awaryjne.

  Polską powinni rządzić politycy nie tylko z przekonaniami ale także z machiawelicznym charakterem – a mamy co ?

  Partacza z przekonaniami – wybaczcie ale z takimi politykami nasza Polska zginie i to prędko.

 41. pikpok 14.12.2023 18:04

  I ponownie zapalili, ale co tym upamiętnili to nie powiedzą. Jakiemu bogu, komu oni służą?
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9381684,rabin-schudrich-w-sejmie-nie-moga-zgasic-naszego-swiatla-poniewaz-st.html

 42. chaldejczyk 14.12.2023 21:15

  Początki Talmudu i Prawo Chazaka (nie mylić z Chanuka)
  https://www.youtube.com/watch?v=BX8VT3BO9E8

 43. MasaKalambura 15.12.2023 00:10

  Można powiedzieć, a raczej mam wrażenie że Braun, oprócz tego co zasugerowałem w innym wpisie, mógł wyrazić opinię często słyszaną u nas na WM, że talmudyczna wiara niektórych sekt judaistycznych jest bliższa czczeniu bożków przeciwnych Bogu, w którego wierzy Braun. Inaczej że czczą prędzej szatana niż Stwórcę. I gotów jest o tym dyskutować.

  Wielu, nawet powyżej komentujących tak bardzo często pisze o dzisiejszym Izraelu. Że ich Bóg to szatan.

  W związku z tym Bóg monoteistyczny generalnie i ogólnie to szatan. Czego Braun nie powiedział, ale mówi tu często conajmniej jeden tak.
  I co niekoniecznie jest prawdą. Dla mnie nie jest tak z pewnością.

  Historycznie chanuka to piękne święto.
  Święto namiotów przerwane atakiem też ciekawe, lecz w Sejmie nie da się go prawidłowo wykonać. Ani tym bardziej zakłócić.

  Co można odpowiedzieć na taki zarzut.

  Pośród żydów jest 71 różnych sekt i tylko jedna z nich jest Drogą Prostą do Boga JHVH, reszta to drogi szatana.
  Pośród chrześcijan jest 72 różnych sekt i tylko jedna z nich jest Drogą Prostą do Boga Eloy, Abba-Ojca. Pozostałe z nich to drogi szatana.
  Pośród muzułmanów są 73 różne sekty i tylko jedna jest Drogą Prostą do Allah, Boga Jedynego. A pozostałe to drogi prowadzące do Gehenny przez szatana.

  Pośród pęków tych trzech Dróg jest Droga Wspólna, Droga Prosta.
  I jest nią Islam.

 44. chaldejczyk 15.12.2023 10:27

  @MasaKalambura
  Nie wiem skąd Pan wydobył dwa zdania z liczbami 71 i 72, ale są BZDURĄ.
  Islamu nie znam, więc się nie wypowiadam, co polecam Panu – nie zabierać głosu w sprawach, o których ma się małe pojęcie.

 45. MasaKalambura 15.12.2023 17:17

  Nie zna pan islamu, to panu wytłumaczę, że cyfry te i cała fraza to hadis sahih, i nie mają one być odbierane dosłownie. W czasach powstawania Islamu w Arabii 70 oznaczało po prostu wiele, dużo. Należy to rozumieć tak, że w religii żydowskiej powstało bardzo wiele sekt, a tylko jedna z nich to droga właściwa. W chrześcijaństwie powstało jeszcze więcej sekt i tylko jedna to droga do Stwórcy. i że w Islamie powstało jeszcze więcej sekt, i tylko jedna to Droga Prosta.

 46. chaldejczyk 15.12.2023 18:47

  ————- @adambiernacki
  Chętnie poznam źródła opisu Chanuka jaki Pan przedstawił. Znam trochę “okolice” Powstania Machabeuszy, ale Braun przywołał do tablicy … Właściwie to z przyjemnością pooglądałbym sprawę sądową, pozwany będzie przecież udowadniał satanizm … ale myślę, że to utajnią.

  ———— @rici
  Pisze Pan najważniejsze jest … Hmm.
  Dla mnie najważniejsze w całym tym zdarzeniu jest PRZESŁANIE, jest krzyk Grzegorza: POBUDKA!
  Każdy myślący rozumie miejsce, w którym jesteśmy. Wie, że jest źle, czasem pokrytykuje, ponarzeka… Ale czy ktoś chce ryzykować jak Braun, jak tysiące tych odważnych, czasem bezimiennych? Nie i poda przykłady jak to się kończy. Rozumiem to, więc zadam pytanie: wie ktoś jak to zmienić?
  …………………………
  Według mnie metoda jaką proponuje Zbyszek Popko jest odpowiednia.
  …………………………
  Nikt z uczestniczących w proponowanych zmianach nie musi ginąć (wręcz przeciwnie, będzie mu się dobrze powodziło – również finansowo), tego w wymiarze społecznym w naszych czasach jeszcze nie próbowaliśmy, Zbyszek i Edeńczycy już zaczęli. Sprawdzić, może przypadnie do gustu.

  Nie zrazić się ogromem wiedzy i pojęć. Wynika to z tego, że nastąpił rozwój cywilizacyjny, nauka poszła do przodu dużo szybciej niż my, wprowadziła całe mnóstwo słów i określeń, dzięki czemu można celniej i dokładniej nazwać dany element niż za czasów Jezusa.

 47. chaldejczyk 15.12.2023 19:13

  @MasaKalambura
  Nie za bardzo Pana rozumiem: w religii żydowskiej nie ma sekt, a nawet gdyby były, nie ma możliwości by któraś prowadziła do boga. Dlatego (o czym mówił Jezus), że ich PODSTAWA czyli Talmud jest ludzkim wymysłem! jest oderwaniem się od praw boga.
  Polecam krótki filmik, którego link podałem 14 grudnia o godzinie 21.15.

  Może myśli Pan o religii Izraelitów czyli Mojżesza zwanej mozaizmem.
  Tak przy okazji: nie ma czegoś takiego jak judeo-chrześcijaństwo, gdyż JUDEO wskazuje na religię żydowską bazującą na Talmudzie a chrześcijaństwo bazuje na Starym (i Nowym) Testamencie.

  Ktoś specjalnie tak miesza, by niezorientowani uważali, że “Żydzi” to ktoś wybrany (a tfu). Aby było weselej w 1948 roku państwo nazwali Izrael.

 48. adambiernacki 16.12.2023 08:18

  @ chaldejczyk

  “Tanach” (“Biblia hebrajska”) nie opisuje zwycięstwa Żydów nad Grekami. Zapis tej historii znany jest wyłącznie z deuterokanonicznych Ksiąg Machabejskich. Opisują one również ustanowienie tego święta. Sporo tego typu wiedzy wpadło mi z powodu znajomości z archeologami.

 49. MasaKalambura 16.12.2023 11:35

  Chaldejczyk zdecydowanie jest bardzo wiele sekt żydowskich:

  To efekt wyszukiwania Barda:

  Różnice w kulcie sekt żydowskich

  Karaimi

  Odrzucają Talmud i inne późniejsze pisma żydowskie.
  Uważają się za jedynych prawdziwych spadkobierców judaizmu biblijnego.
  Ich kult skupia się na czytaniu i studiowaniu Biblii.
  Mają swoje własne modlitwy i obrzędy.

  Chasydyzm

  Podkreślają osobistą relację z Bogiem.
  Znaczą wagę przywiązują do modlitwy, pieśni i tańca.
  Ich kult jest często bardzo emocjonalny i ekspresyjny.

  Ortodoksyjny judaizm

  Starają się zachować tradycyjne zasady i praktyki judaizmu.
  Uważają, że Talmud jest autorytetem w kwestiach religii i prawa.
  Ich kult jest bardzo formalny i rytualny.

  Reformowany judaizm

  Podkreślają uniwersalne wartości judaizmu.
  Akceptują zmiany w tradycji.
  Ich kult jest bardziej liberalny i otwarty na nowe idee.

  Konserwatywny judaizm

  Starają się zachować równowagę między tradycją a zmianą.
  Uważają, że Talmud jest cennym źródłem nauki, ale nie jest autorytetem w kwestiach religii i prawa.
  Ich kult jest bardziej tradycyjny niż reformowany, ale bardziej liberalny niż ortodoksyjny.

  Rekonstrukcjonizm

  Podkreślają znaczenie judaizmu jako kultury i tradycji.
  Nie wierzą w Boga w tradycyjnym sensie.
  Ich kult jest bardziej skupiony na historii i kulturze judaizmu niż na jego religijnym wymiarze.

  Neohasydyzm

  Starają się łączyć tradycyjny chasydyzm z nowoczesnością.
  Uważają, że Talmud jest ważnym źródłem nauki, ale nie jest jedynym źródłem prawdy religijnej.
  Ich kult jest bardziej nowoczesny niż tradycyjny chasydyzm, ale bardziej tradycyjny niż reformowany judaizm.

  Humanistyczny judaizm

  Podkreślają znaczenie indywidualnej odpowiedzialności i moralności.
  Nie wierzą w Boga w tradycyjnym sensie.
  Ich kult jest bardziej skupiony na etyce i moralności niż na religijnym wymiarze judaizmu.

  Judaizm laicki

  Podkreślają znaczenie kulturowego dziedzictwa judaizmu.
  Nie wierzą w Boga w tradycyjnym sensie.
  Ich kult jest bardziej skupiony na kulturze i tradycji judaizmu niż na jego religijnym wymiarze.

  Różnice w kulcie tych sekt można podzielić na następujące kategorie:

  – Stosunek do tradycji: Niektóre sekty, takie jak ortodoksyjny judaizm, bardzo silnie podkreślają znaczenie tradycji. Inne, takie jak reformowany judaizm, są bardziej otwarte na zmiany.
  – Stosunek do Talmudu: Niektóre sekty, takie jak ortodoksyjny judaizm, uważają, że Talmud jest autorytetem w kwestiach religii i prawa. Inne, takie jak reformowany judaizm, nie wierzą, że Talmud jest ostatecznym źródłem prawdy religijnej.
  – Stosunek do Boga: Niektóre sekty, takie jak ortodoksyjny judaizm, wierzą w Boga w tradycyjnym sensie. Inne, takie jak humanistyczny judaizm, nie wierzą w Boga w tradycyjnym sensie.
  – Stosunek do kultu: Niektóre sekty, takie jak ortodoksyjny judaizm, mają bardzo formalny i rytualny kult. Inne, takie jak reformowany judaizm, mają bardziej liberalny i otwarty na nowe idee kult.
  Oczywiście, te różnice nie są sztywnymi i jednoznacznymi. Istnieje wiele przypadków, w których sekty, które są teoretycznie zbliżone pod względem doktryny, mają różne praktyki kultowe.

  Należy tu dodać ze sekty te są wewnętrznie jeszcze bardziej rozdrobnione, i że jest tego znacznie więcej. Która z nich mogłaby być tą właściwą, nie wiem. Z mojego punktu widzenia (a ja uznaję za właściwy sunnizm większościowy w islamie) najbliżej byliby żydzi ortodoksyjni. Może w którymś najbardziej przyjaznym islamowi odłamie. Choć byłbym tutaj ostrożny, bo nawet AI rozpadł się w tym punkcie i nie był w stanie pomóc mi odnaleźć taką grupę będącą jednocześnie przyjazną Islamowi i muzułmanom. Sprawdziłem mozaizm, i rzeczywiście również oni mogą być ta grupą. Zawsze mam tez w sercu karaimów, bo poznałem osobiście, a jest to grupa pochodząca biologicznie od pokolenia Dawida, no i mieszka nadal w Polsce.

  Z twojego punktu widzenia zaś, wejrzyj w apokalipsę i racz zobaczyć, że tam jest napisane, że nawet w najczarniejszej dla ludzkości godzinie kiedy Gniew Boży zacznie spływać na ludzkość bez ograniczeń, Bóg ocali resztę z Izraela. 144000 wybranych, z pokoleń Izraela, wymienionych z Nazwiska. Wiem, że wedle wielu sekt chrześcijańskich chodzi tu o tzw”nowego Izreaela”, sprawiedliwych w Bogu, ale ja mam tutaj zdanie odrębne. Jest to wyraźne stwierdzenie, że w Oczach Stwórcy zawsze znajdzie się miejsce dla kilku wiernych żydów, sprawiedliwych w swej wierze i dokonaniach, spośród masy takich, dla których usprawiedliwienia nie znajdą. Podobne zdania znajdziemy również w ST.

  Psalm 145:8-9
  “Pan jest dobry dla wszystkich i lituje się nad wszystkim, co żyje. Pan wysłuchuje wszystkich, którzy Go wzywają, a wszystkich proszących o pomoc wybawia.”

  Izajasz 55:7
  “Niech bezbożni zarzucą swe bezbożne uczynki i niech niesprawiedliwi odejdą od swej niesprawiedliwości. Niech przyjdą do Pana i niech proszą Go o miłosierdzie, niech się odwracają od swych grzechów, a On im przebaczy.”

  Jeremiasz 3:12
  “Jeśli powrócicie do Mnie, Ja do was powrócę, mówi Pan Zastępów. Podnieście wysoko swoje ręce, które są opuszczone, i podnieść swoje upadłe kolana.”

  Ezechiel 33:11
  “Jeśli mój gniew zapali się przeciwko nim, a Ja ich ukarzę, to wtedy, gdy się nawrócą i odejdą od swoich grzechu, Ja pożałuję zła, które im wyrządzę.”

  Psalm 34:17-18
  “Prawi wołają, a Pan ich wysłuchuje, i ratuje ich ze wszystkich ich kłopotów. Pan jest blisko tych, którzy mają złe serce, i ratuje ich od zguby.”

  To samo z resztą dotyczy chrześcijan i muzułmanów.

 50. rici 16.12.2023 13:46

  Masa; czyli Dawid byl Mongolem, poniewaz Karaimi mieszkajacy w Polsce to polscy Tatarzy. Nie mow mi ze tatarzy sa semitami czy zydami.
  Ktos tu ma troche po…… ty albo ten twoj nowy bog SI.

 51. chaldejczyk 16.12.2023 21:41

  @MasaKalambura
  Nie będziemy się zbytnio rozpisywać w nieodpowiednim miejscu.
  Problem polega na zrozumieniu czy ktoś pisze o Żydach jako rasie, czy ludziach określonej religii.

  Rasa:
  W książce “Starożytności żydowskie” Józef Flawiusz pisze (myślę, iż jest miarodajny), że Żydzi byli narodem innym i odrębnym od ludu Jahwe – Izraela, mimo że pośród nich żyli. Żydzi byli narodem kananejskim mieszkającym w Palestynie, zanim Izrael wszedł na ziemię obiecaną, którzy nie zostali wypędzeni. Ten kananejski lud, i wymieszani potomkowie małżeństwami z Izraelitami, mogli zostać na tym terenie płacąc wysokie podatki.
  W (J 10:14,26-27) Jezus wyraźnie mówi, że Żydzi nie byli z plemion Izraela.

  Religia:
  Żaden Żyd według religii nie istniał przed powrotem z niewoli babilońskiej.
  Były główny rabin USA Stephen F Wise, powiedział: „Powrót z Babilonu i wprowadzenie Talmudu Babilońskiego oznacza koniec hebraizmu (albo mozaizmu, czyli religii mojżeszowej) i początek judaizmu”.

  Sekta to nie jest coś TOTALNIE różnego od oryginału i by nią mogła być musi zachować główny “rys”. W judaizmie jest nim Talmud. Ponieważ Talmud jest LUDZKIM WYMYSŁEM oderwanym od Prawa lub go modyfikującym czy usuwającym określone jego części (Mk 7,6-13), dlatego napisałem: nie ma możliwości by jakaś jego sekta prowadziła do boga.

  Gdyby przeczytał Pan książkę Artura Lalaka przeżyłby szok i resztę życia poświęcił na udowadnianie, iż się myli (bez rezultatu). Ona rozwala wszystkie religie Abrahamowe. 🙂

  Ja nie chcę na udry, chcę by spojrzano na Brauna jak na głos wołający na pustyni i zastanowiono się czy metoda Zbyszka Popko jest ok by zacząć zmieniać ten świat w odpowiednim kierunku – nic na siłę.

 52. MasaKalambura 16.12.2023 22:02

  Rici, długo nad tym myślałem, i jedyne co mi do głowy przychodzi to obieg informacji DNA mitochondrialnych. Które, jako specyficzna forma życia wewnątrz komórkowa, zajmująca się dystrybucją energii elementarnej wielu istot żywych Ziemi – ssaków również – rozmnażają się jedynie w kobietach.

  Zaś te u mężczyzn nie mają możliwości przeskoku do kolejnego pokolenia. Zatrzymują się w mężczyźnie i z nim umierają.

  Dlatego właśnie żydowskość dziedziczy się po matce.

  Dlatego nie to, co widać, ani to co się afiszuje ma znaczenie w byciu z Pokoleń, ale strumień informacji mitochondrialnej. Kobiecość żydowska, semicka, kobiecość Ewy. Oraz szczera wiara.

  To co w nas najpiękniejsze ma łączność z Jedynym ponad czasem. A tym co bardziej jest w czasie, jest to, co męskie. To co Adama.

  A jeśli tak, to i z rasy mongolskiej wyjść mógłby nie jeden opieczętowany.
  To by mogło wyjaśniać odwieczną przyjaźń Rzeczypospolitej Dwóch a potem wielu Narodów z Tatarami i Krymem, i dzięki nim z Arabią.

  Szczerze, to też może wyjaśnić tę Iskrę, co ma wyjść z tej Ziemii. Bo od czasów Czingis Hana minęło wiele stuleci. I wiele więcej narodów się tu przewinęło.

  Jednakże mylisz się o kierunku rekonstrukcji. To Dawid wpłynął na Mongołów, a właściwie matka Dawida w kierunku Karaimów. Nie na odwrót. Ale zważywszy na szybkości przepływu tej energii, nie ma to znaczenia. Tak łączy się początek pokolenia i pokoleń koniec.

  DNA mitochondrialnymi i w modlitwie śpiewu energią żyjących do Żyjącego.

 53. pikpok 16.12.2023 22:06

  chaldejczyk, zapewne znasz historie Izraela. Jakub(co znamienne oszust- Rdz 27,1-35,19) tak się nazwał po rzekomym pokonaniu ich boga – jakiego boga?

 54. MasaKalambura 16.12.2023 22:24

  chaldejczyk, Talmud to inaczej uczyć się, budować intelekt. To obowiązek wiernego we wszystkich religiach monoteistycznych. W nim, w Talmudzie poznaje się, jak ludzkość po Torze, Psalmach, Mądrościach Salomona, czy przejściach Hioba rozumiała przekaz boski. A także historie poboczne głównej treści Ksiąg. Odrzucać to, to jak odrzucać historię narodową. Wymaganie srogie.

  Koran opowiada kilka historii z Talmudu, na przykład tę o kruku czy gawronie uczącym pierwszego mordercę, jak pochować ciało. Zatem nie wolno mi nadać wszystkim znającym i rozumiejącym Talmud łatki satanisty.

  Tych Talmudów też jest kilka rodzajów, i są takie, jak te, o których pisał Braun. Goizujące ludzkość i odzierające z człowieczeństwa nieżydowskość. Dlatego znajomość historii sekt żydowskich jest konieczna, by nie być, rozmawiając o tym, posądzonym o anty – ickość. Jak to teraz jest robione posłowi RP.

  pikpok – Isra El. Mocujący się, zmagający z Bogiem, z El. Nazwa adekwatna dla historii Izraela.

  Czymś adekwatnym jest Dżihad. Zmagać się na Drodze Boga.

  Jak kiedyś potomkowie Izaaka i Iszmaela się dogadają, to ich królestwo będzie tylko do Salomonowego porównywane i porównywalne.

 55. chaldejczyk 17.12.2023 10:13

  @MasaKalambura
  Czytałem Talmud, więc proszę sobie darować wykład.
  Książka, która traktuje nieżydów jako podludzi – to jest moje wrażenie.
  I to jest skandal, tu nie widzi się czynów zabronionych, ba karalnych a mamy je i w Talmudzie i w Biblii: krzewienie pogardy wobec gojów, promowanie okradania i oszukiwania gojów przez Świecznikowych, gloryfikację judaistycznego (żydowskiego) szowinizmu, szerzenie nienawiści, propagowanie totalitaryzmu w Biblii, etc.

  Skoro jest Pan nieŻydem (co do religii) to proszę sobie przeczytać (Iz 61,5-6) a zwłaszcza (Iz 49, 22-23). “Twarzą do ziemi oddawać pokłon żydom i lizać kurz z ich nóg”.

  Tak właśnie się kręci ludźmi: nie, NASZ Talmud jest inny, my jesteśmy cacy.
  Jest to coś wymyślone PRZEZ LUDZI, służy manipulacji i nie ma nic wspólnego z boskim Prawem. Mówił o tym jasno Jezus (dla Pana ponoć prorok, choć mniejszy niż Mahomet).

  Na tym bym zakończył dyskusję o Talmudzie

 56. chaldejczyk 17.12.2023 10:27

  @pikpok
  ///Izrael = Jakub, który pokonał ich boga – jakiego boga?///

  Pan prosi o ostrą dyskusję czyli mnie prowokuje, ale to nie ten dział i nie chcę by stracono VETO Grzegorza Brauna z widoku.
  Ja grzecznie odsyłam do książki Artura Lalaka – szok gwarantowany (być może nawet zmiany w życiu).

  Gdybym Panu odpisał dosadnie to mój dyskutant MasaKalambura by się obraził, a tego nie chcę.

  Ale spróbuję odpisać

 57. chaldejczyk 17.12.2023 10:49

  @MasaKalambura
  Pisanie przez Pana, że coś jest OBOWIĄZKIEM wszystkich religii jest nadużyciem (tu budowa intelektu). Przeczytać: (Mk 12,30-31) Poza tym: intelektu się nie buduje, on jest przejawem …

  Cyt: “W nim, w Talmudzie poznaje się, jak ludzkość po Torze, Psalmach, Mądrościach Salomona, czy przejściach Hioba rozumiała przekaz boski.”
  To już PRZESADA! Zaczyna Pan mówić jak Świecznikowy (słowo “ludzkość”). Ani to małe plemię ani Talmud to nie ludzkość, to nie cały świat. To zaczyna mieć znamiona głoszenia ich wymyślonej historii. Tu stawiam VETO. Dlaczego wymyślonej? ponieważ Stary Testament jest plagiatem duuużo starszych dzieł z innych części kuli ziemskiej.

  Teraz włączamy logikę:
  W Muzeum Brytyjskim w Londynie pod numerem (BM 90920) znajduje się Cylinder Cyrusa.
  W liniach 34-35 czytamy, że Cyrus czcił boga Marduka!
  Jeśli połączymy to z (Ezdr 1.2) i (Iz 44.24-28) to mamy: JHWH = Marduk.

  Czyż Marduk to nie dużo wcześniejsza Babilonia? To tylko malutki, maluśki przykładzik

  ————–
  @pikpok
  To też dla Pana

 58. chaldejczyk 17.12.2023 10:59

  @ Admin WM
  Czy jest możliwość użycia jakiegoś (jakiego) linka by przekierować tą dyskusję na dział religijny? dziękuję

 59. pikpok 17.12.2023 11:13

  Masa: ,,Czymś adekwatnym jest Dżihad. Zmagać się na Drodze Boga.”
  Właśnie dlatego podejrzewam, że Mahometa nie żaden anioł a żydzi nauczali. A może jednak “anioł” np. taki Baphomet?

  ,,Jak kiedyś potomkowie Izaaka i Iszmaela się dogadają, to ich królestwo będzie tylko do Salomonowego porównywane i porównywalne.”
  I pewnie to im się obecnie marzy, do tego dążą. Tylko tym razem na skalę globalną.

 60. chaldejczyk 17.12.2023 11:31

  @pikpok
  Ludzie przeczytajcie Artura Lalaka i nie piszcie banialuk, iż królestwo Salomona to był fakt. Chłopak pisał swą książkę 10 lat, nie będę więc metodą kopiuj-wklej udostępniał jego ciężkiej pracy.

  Dochodzimy tu do kwestii/problemu jaki przedstawiają Przewodnicy Zbyszkowi Popko, a on nam. Ludzie chcą wszystko na tacy i za darmo. Tylko zastanówmy się: czy potem takie coś szanują? Nie. Tylko coś, co zdobyliśmy swym działaniem, wysiłkiem, musieliśmy zapłacić cenimy.

  Jeśli w KK otrzymuje się rozgrzeszenie z dziecinną łatwością, to jest to mobilizacja do pracy nad sobą?

 61. chaldejczyk 17.12.2023 12:18

  JHWH = “Bóg Ojciec” (Stwórca), pierwsza osoba “Trójcy”

  ————– jest niesłowny, niesprawiedliwy, stosuje odpowiedzialność ZBIOROWĄ
  * (Rdz 12,11-17) A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu. Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcajnie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy. PAN JEDNAK DOTKNĄŁ FARAONA I JEGO OTOCZENIE WIELKIMI KARAMI ZA ZABRANIE SARAJ, żony Abrama.
  * karze ludzi za grzech Adama i Ewy w Edenie =co mają czyjeś czyny do mojej duszy?
  * (Wj 20:5) jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia
  =niesprawiedliwe kary za błędy przodków z ciała, skoro każdy ma swoją duszę, czystą ponoć przy urodzeniu, ponieważ utworzoną na obraz i podobieństwo Boga
  * (Iz 6.10) “Zatwardź serce tego ludu, znieczul jego uszy, zaślep jego oczy, iżby oczami nie widział ani uszami nie słyszał, i serce jego by nie pojęło, żeby się nie nawrócił i nie był uzdrowiony.”
  =tu widać jak wygląda “miłość” Jahwe, raz mówi, że kocha swe dzieci, a za chwilę macie być zagubieni, ograniczeni w postrzeganiu jak barany i cierpieć
  * (Wyj 10,1) “I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, ponieważ UCZYNIŁEM TWARDYM SERCE JEGO I JEGO SŁUG, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich.”
  =potem każe faraona i egipcjan za twarde serca, powód: by pokazać swoje ja.
  * (Pwt 2,30) Lecz Sichon, król Cheszbonu, nie zgodził się na nasze przejście obok niego, gdyż Pan, twój Bóg, uczynił nieustępliwym jego ducha i twardym jego serce, aby go oddać w twe ręce, jak to jest dzisiaj.
  * (Joz 11,18-20) Przez długi czas Jozue walczył z tymi wszystkimi królami. Żadne miasto nie zawarło pokoju z Izraelitami prócz Chiwwitów mieszkających w Gibeonie. Wszystkie zostały zdobyte zbrojnie. Taki był zamiar Pana, który UCZYNIŁ UPARTYMI ich serca, tak że prowadzili wojnę z Izraelem i popadli pod klątwę bez miłosierdzia aż do wyniszczenia, jak rozkazał Pan Mojżeszowi.
  =bo tak się Jahwe zawidziało (miał taki zamiar) i realizując ten zamiar łamie wolną wolę ludzi. Gdzie indziej są peany, tryumfy i glorie jaki to Jahwe jest wspaniały, stały, wierny i słowny … Hmm jakoś zapomiał, że dał nam wolną wolę.
  * (Hi 9,22-24) Na jedno więc, rzekłem, wychodzi, prawego ze złym razem zniszczy. Gdy nagła powódź zabija, drwi z cierpień niewinnego; ziemię dał w ręce grzeszników, sędziom zakrywa oblicza. Jeśli nie On – to kto właściwie?
  * (Hi 9,17-20) On może zniszczyć mnie burzą, bez przyczyny pomnożyć mi rany. Nawet odetchnąć mi nie da, tak mnie napełni goryczą. O siłę chodzi? To mocarz. O sąd? Kto da mi świadectwo? On i prawym zamknie usta, mam słuszność, a winnym mnie uzna.
  * (Przysłów 16,4) “Wszystko celowo uczynił Pan, także grzesznika na dzień nieszczęścia”
  =jak można CELOWO uczynić grzesznika? Albo łamiąc jego wolną wolę, albo narzucjąc na niego ciężary i pokusy ponad siły. W innym miejscu, a jakże Jahwe mówi, że każdemu przydziela takie ciężary jakie znieść może.

  —————- nakazuje łamanie praw, które sam ustanowił
  * Dekalog: nie zabijaj
  * (Rdz 9,6) [Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga.
  (Ez 9,5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!
  =Niektórzy nie chcą zabijać nawet mordercy, niech zrobi to sam Jahwe, a nie wciąga ludzi do czegoś czego zabronił w dekalogu. Co więcej, znajdziemy nakazy zabijania za śmieszne rzeczy: praca w szabat, nieposłuszeństwo syna wobec rodziców, cudzołóstwo, wiara lub czczenie innego Boga np Serapisa opisane w (Wj 32:26-29)
  * nie zabijaj – a każe Abrahamowi zabić swego syna Izaaka (Rdz 22,1-19)
  *(Jer 48,10) Przeklęty ten, co wypełnia dzieło Pańskie niedbale! Przeklęty ten, który swój miecz powstrzymuje od krwi
  * zabrania cudzołóstwa, ba każe taką kobietę kamieniować – a w (Oz 3. 1) każe Ozeaszowi poślubić prostytutkę

  ————— kapryśny, niesłowny, niestały
  * (Wyj. 33,19) „Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż ja wyświadczam łaskę, komu chcę i miłosierdzie komu mi się podoba”
  =i gdzie tu potwierdzenie niezmienności, stałości, powagi, majestatu Boga? Kto czci taką istotę? Tylko zastraszeni i zaprogramowani. A gróźb w ST jak grzybów po deszczu

  ————— wpada w gniew nawet wieczny, jest złośliwy, zazdrosny, mściwy, nie znosi konkurencji
  * (Pwt 5.9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą.
  * (Jer 17,4) Będziesz musiała się wyrzec dziedzictwa swego, które ci dałem. Będziesz w niewoli u twoich wrogów w ziemi, której nie znasz. Albowiem rozpaliliście ogień mojego gniewu – będzie on płonął na wieki.
  * (Pwt 13:7-12) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
  =Przecież gdyby tak było, to dziś byłaby tylko 1 religia ze wszystkimi jej przepisami i zakazami (niektórymi durnymi do potęgi). Każdy odstępca byłby zabity.

  —————- porywczy i próżny
  * (Lb 14,12) „Zabiję ich zarazą i zupełnie wytracę”
  =Lud Izraela po wysłuchaniu opowieści zwiadowców, zląkł się warownych miast i potężnych mieszkańców ziemi obiecanej i postanawia wrócić do Egiptu. Psychopata od razu zareagował
  * (Lb. 14,15-16) „Gdy więc ten naród wybijesz do ostatniego męża, narody, które o tym posłyszą, powiedzą o tobie: Pan nie mógł sprawić, by ten naród wszedł do kraju, który mu poprzysiągł, i dlatego ich wytracił na pustyni”
  =Mojżesz wykorzystuje próżność Jahwe i ratuje lud.

  —————- despota, tyran, władca absolutny, groźby kar, utrzymywanie w strachu
  * (Wyj 15,26) “I powiedział: «Jeśli wiernie będziesz słuchał głosu Pana, twego Boga, i będziesz wykonywał to, co jest słuszne w Jego oczach; jeśli będziesz dawał posłuch Jego przykazaniom i strzegł wszystkich Jego praw, to nie ukarzę cię żadną z tych plag, jakie zesłałem na Egipt, bo Ja, Pan, chcę być twym lekarzem”
  =prawo bezwzględnego posłuszeństwa wymuszonego groźbą kar. Masz się bać. Nie ma tu miłości, nie ma współczucia. Nic z tych rzeczy. Słowa Jahwe gdy nie było jeszcze dekalogu

  ————— akceptacja kazirodztwa
  * (Rdz 19.30-38) “Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, rzekła starsza do młodszej: Ojciec nasz wprawdzie już jest stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego. Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego. Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.” =wszystko bez kary od Jahwe

  —————– dyskryminacja kobiet, traktowanie ich jako przedmiot
  * (Pwt 21,10-14) Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją – możesz ją sobie wziąć za żonę i wprowadzić do swego domu. Ona ogoli swą głowę, obetnie paznokcie i zdejmie z siebie odzież branki. Zamieszkawszy w twym domu opłakiwać będzie swego ojca i matkę przez miesiąc. Potem pójdziesz do niej, zostaniesz jej mężem, a on twoją żoną. Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli.
  * (Wyj 20, 17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego»
  =żona jest “własnością” męża, obok domu, niewolników, wołów i innych rzeczy. Izraelitka pozostaje stale pod władzą mężczyzny, ojca, męża lub dorosłego syna.
  Małżeństwo jest zrzeczeniem się władzy nad kobietą jednego mężczyzny na korzyść drugiego, stąd 6 przykazanie było inaczej rozumiane
  * (Rdz 3,16) Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą»
  * (Pwt 24,1) Jeśli mężczyzna poślubi kobietę i zostanie jej mężem, lecz nie będzie jej darzył życzliwością, gdyż znalazł u niej coś odrażającego, napisze jej list rozwodowy, wręczy go jej, potem odeśle ją od siebie
  =kobieta do wzięcia wykorzystania i wyrzucenia jak przedmiot, to mąż decyduje co jest odrażające
  * (Rdz 12,11-15) “A gdy się już zbliżał [Abram] do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: «Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu». Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona”
  =kobieta jest po to by mężowi się dobrze żyło
  * (Wyj 21,7) “Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy.”
  =popieranie niewolnictwa + brak możliwości wykupienia córki, syna można wykupić i nie jest traktowany jako niewolnik (patrz Kpł 25,40)
  * (Rdz 19,6-8) Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»
  * (Rdz 2,18) Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc»
  =kobieta jest do pomocy nie równorzędna
  * (Lb 30,14) “Mąż może unieważnić lub potwierdzić wszelkie śluby i przysięgi żony”
  =gdy kobieta jest niezamężna unieważnić jej przysięgę czy słowo może ojciec (Lb 30,5
  * (Rdz 2,22) Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę, mężczyzna powiedział: «Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
  Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta».
  =kobieta jest ostatnią rzeczą, jaką stworzył Pan Bóg i to z żebra mężczyzny
  * (Syr 25,24) Początek grzechu przez kobietę i przez nią też wszyscy umieramy
  * (Koh 7,26) I przekonałem się, że bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli
  * kobietom przypisywano całe mnóstwo wad, zwłaszcza żądzę władzy, zmysłowość, wyuzdanie, plotkarstwo, czary, kłamliwość, intryganctwo (Prz 6,24; 7,5; 9,13; 11,22;
  19,13; 21,9; 25,24; 27,15; Syr 25,16nn; 19,2; 9,3nn)
  * (Rut 4,5) W dniu, kiedy wykupisz pole z rąk Noemi – dodał Booz – weźmiesz również i Rut Moabitkę, żonę zmarłego, aby utrwalić jego imię na jego dziedzictwie
  =kobieta nie dziedziczy po mężu (jest dodatkiem dla przejmującego pole byłego męża)
  * (Lb 27,8) =córka nie dziedziczy po ojcu gdy są synowie
  * kobieta nie mogła dotykać zwojów Tory nawet gdyby miały się spalić
  * (Rdz 30,2) Jakub rozgniewał się na Rachelę i odparł: «Czyż to ja, a nie Bóg, odmawiam ci potomstwa?» =kobieta bezpłodna to hańba
  * bezwzględnej wierności małżeńskiej wymagano tylko od kobiety, Abraham seksuje się z nałożnicą Hagar, Jakub używa z niewolnicami (Bilha i Zilpa), a przed Namiotem Spotkania czekają rytualne prostytutki (1 Sm 2, 22)
  * przybytek, ofiary, kapłaństwo – nie były dla kobiet
  * hardcore tysiąclecia o tym jak traktowano kobiety: Sdz 19, 25-29. To nie jest odosobniony przypadek – to norma akceptowana przez JHWH. Patrz (Rdz 19,1-8)

 62. chaldejczyk 17.12.2023 12:18

  ——————- zezwala swojemu ludowi na uprawianie lichwy oprócz Żydów.
  * (Wj 22,25) (Pwt 15,6) Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują.
  * (Pwt 23, 20-21) „Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent. Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść. ”

  —————– popiera grabież, czystki etniczne i zabór ziemi, jest ludobójcą
  * (Rdz 7,21) Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. [potop – ludobójstwo]
  * (Wj 12,36). “Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób Izraelici złupili Egipcjan.”
  * (Pwt 13.16) “Mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą.”
  * (Pwt 2, 30-35) “Lecz Sichon, król Cheszbonu, nie zgodził się na nasze przejście obok niego, gdyż Pan, twój Bóg, uczynił nieustępliwym jego ducha i twardym jego serce, aby go oddać w twe ręce, jak to jest dzisiaj. Wtedy tak rzekł mi Pan: “Patrz, zacząłem oddawać na twój łup Sichona i jego ziemię. Zacznij zajmować, bierz w posiadanie jego kraj!” I wyszedł przeciw nam Sichon i cały naród jego na wojnę do Jahsy. Pan, Bóg nasz, wydał go nam i pobiliśmy jego samego, synów jego i cały jego lud. W tym czasie zdobyliśmy wszystkie jego miasta i klątwą obłożyliśmy każde miasto, mężczyzn, kobiety i dzieci, nie oszczędzając niczego oprócz zwierząt, któreśmy sobie pobrali, i łupu z miast przez nas zajętych.”
  * Inne cytaty: (Joz 11.10-15) (Pwt 7.1) (Pwt 3, 2-7) (Joz 6, 17-21)
  =klasyczne rasistowskie czystki etniczne [zwane też ludobójstwem] połączone z grabieżą z pomocą Jahwe

  —————— jest kusicielem, źródłem, przyczyną zła, bólu, cierpienia i śmierci
  * (Pwt 32,39) …Patrzcie teraz, że JA JESTEM, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia.
  * (Oz 6,1) …”Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże.”
  * (Iz 45,7) …”Ja tworzę światło i stwarzam ciemność, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko”.
  * (Mt 6,13; Łk 11,4) “i nie wódź nas na pokuszenie” …
  * (Am 3,6) “Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Pan tego nie sprawił?”
  * (Lm 3.38; patrz Wj 32.14) “Czy z ust Najwyższego nie pochodzi zarówno złe, jak i dobre?”
  * (Jr 45,5) “oto sprowadzę nieszczęście na wszelkie ciało, mówi Pan”
  * (1 Sam 18:10-11) A oto nazajutrz duch, zesłany przez Boga, opanował Saula, który popadł w szał wewnątrz swojego domu. Dawid tymczasem grał na cytrze, tak jak każdego dnia. Saul trzymał w ręku dzidę. I rzucił Saul dzidą, bo myślał: «Przybiję Dawida do ściany». Lecz Dawid dwukrotnie tego uniknął.

  —————– kłamliwie obiecuje wielki Izrael, jest bezduszny:
  * (Rdz 15,18) “Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat, wraz z Kenitami, Kenizytami, Kadmonitami, Chetytami, Peryzzytami, Refaitami, Amorytami, Kananejczykami, Girgaszytami i Jebusytami”
  =kłamstwo, za parę lat w Izraelu będą większością Arabowie i demokratycznie wybiorą swoich do władzy. Żydzi dali Kwaśniewskiemu oficjalną propozycję, iż przeniosą się do Polski. On odmówił – źródla oficjalne prezydenckie. Teraz Żydzi kupili Patagonię i pchają się do Ukrainy.
  =traktuje część dzieci jak przedmioty, nie liczy się z ich uczuciami, mógł wskazać inne miejsce osiedlenia się zarówno Izraelitom jak i mieszkańcom rdzennym Palestyny

  ——————— nie jest jedynym Bogiem, nie jest Bogiem wszystkich
  * (Sdz 11,24) [Jefte mówi do króla Ammonitów]
  “Czyż nie posiadasz tego wszystkiego co Kemosz Elohim twój pozwolił ci posiąść ? Tak samo i my posiadamy wszystko co YHWH Elohim nasz pozwolił nam posiąść”
  =Kemosz bóg Moabitów jest równorzędny z Jahwe bogiem Izraelitów (Elohim w obu przypadkach). Ile razy w ST Jahwe mówi PAN, BÓG IZRAELA? Bardzo dużo. A ile razy nazywa się Stwórcą Wszechświata?
  * (Pwt 5,7) “Nie będziesz miał Bogów innych oprócz mnie”
  * (Wyj 34,14) „Gdyż nie będziesz się kłaniał innemu bogu. Albowiem Pan, którego imię jest ‘Zazdrosny’, jest Bogiem zazdrosnym”
  * (Pwt 32,16-17) Bogami obcymi do zazdrości Go pobudzają i gniewają obrzydliwościami. Złym duchom składają ofiary, nie Bogu, bogom, których oni nie znają, nowym, świeżo przybyłym – nie służyli im wasi przodkowie”
  * (Joz 22.22) (Est 4.8) JHWH – „król bogów” =było więcej bogów?
  * (Pwt 18.20) Jeśli prorok … wystąpi w imieniu bogów obcych musi ponieść śmierć
  * (Pwt 5,6) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli
  = początek dekalogu, jasno i wyraźnie: Jahwe jest bogiem Żydów (ich wyprowadził z niewoli)

  ——————– nie jest wszechwiedzący, popełnia błędy, żałuje swych czynów
  * (Rdz 18, 20-21) Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się»
  =Bóg musi zstąpić, pójść i zobaczyć Sodomę
  * (Rdz 6,5) “Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się”.
  * Rdz 8,21) “Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości”
  * (Jer 42:9-10) i powiedział do nich: «To mówi Pan, Bóg Izraela, do którego mnie posłaliście, bym przedstawił Mu waszą prośbę. Jeżeli będziecie nadal mieszkać w tym kraju, wzmocnię was, a nie zniszczę, zasadzę was, a nie wyrwę; ogarnął Mnie bowiem żal nad nieszczęściem, jakie wam uczyniłem.
  =Jahwe popełnia pomyłki, zmienia zdanie a nawet negocjuje z człowiekiem (Mojżesz)

  ———— nie jest wszechmogący
  (Wyj 21:23)
  JHWH nie potrafi ochronić Mojżesza przed szkodliwym działaniem Chwały Pana (czytaj wimany) z bliska i każe mu schować się za skałę gdy będzie się nią poruszał

  ———— popiera niewolnictwo, zakatowanie niewolnika na śmierć i zabijanie ludzi
  jako ofiary dla niego
  * (Kpl 25,44) Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.
  * (Wyj 21,02-06) Jeśli kupisz niewolnika – Hebrajczyka, będzie ci służył sześć lat, w siódmym roku zwolnisz go bez wykupu. Jeśli przyszedł sam, odejdzie sam, a jeśli miał żonę, odejdzie z żoną. Lecz jeśli jego pan dał mu żonę, która zrodziła mu synów i córki, żona jak i dzieci będą należeć do pana, a on odejdzie sam. A jeśliby niewolnik oświadczył wyraźnie: Miłuję mojego pana, moją żonę i moje dzieci i nie chcę odejść wolny, wówczas zaprowadzi go pan przed Boga i zawiedzie do drzwi albo do bramy, i przekłuje mu pan jego ucho szydłem, i będzie niewolnikiem jego na zawsze.
  * (Wyj 21.7-11) Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. Jeśli zaś przeznaczył ją dla syna, to niech uczyni z nią, jak prawo nakazuje obejść się z córkami. Jeśli zaś weźmie sobie inną, nie może tamtej odmawiać pożywienia, odzieży i wspólnego mieszkania. Jeśli nie spełni wobec niej tych trzech warunków, wówczas odejdzie ona wolna bez wykupu.
  * (Wyj 21,20-21) Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.
  * (Kpł. 25,55) „Moimi bowiem niewolnikami są Izraelici. Oni są moimi niewolnikami, ci, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, wasz Bóg”
  =tak wygląda wybraństwo, niewolnik Jahwe – jednocześnie sam mający niewolników
  * (Kapł 27,29) Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on zostać zabity.

 63. chaldejczyk 17.12.2023 12:19

  ——————– nakazuje krwawy kult – były to hektolitry krwi zabitych zwierząt
  (Kpł. 4,4-7) „Przyprowadzi cielca przed wejście do Namiotu Spotkania, przed Pana, położy rękę na głowie cielca, i zabiją cielca przed Panem. Potem namaszczony kapłan weźmie trochę z krwi cielca i wniesie do Namiotu Spotkania. I umoczy kapłan palec we krwi i pokropi siedem razy przed Panem, to jest przed zasłoną Miejsca Świętego. Następnie pomaże kapłan krwią rogi ołtarza wonnego kadzenia, który stoi przed Panem w Namiocie Spotkania. Całą resztę krwi cielca wyleje na podstawę ołtarza ofiar całopalnych, który stoi przed wejściem do Namiotu Spotkania”
  =mięsa z ofiar i ew. wojen musiało starczyć dla 55 tysięcy !! kapłanów (Księga Kapłańska)

  ——————– MAGIA i okultyzm
  * (Kapł 14,49-57) Aby oczyścić dom, kapłan weźmie dwa ptaki, kawałek drzewa cedrowego, nitki karmazynowe i hizop. Zabije jednego ptaka nad naczyniem glinianym, ponad wodą żywą. Potem weźmie kawałek drzewa cedrowego, hizop, nitki karmazynowe i ptaka żywego, umoczy je we krwi ptaka zabitego i w wodzie żywej, i pokropi dom siedem razy. W ten sposób oczyści dom krwią ptaka, wodą żywą, drzewem cedrowym, hizopem i nitkami karmazynowymi. Ptaka zaś żywego wypuści poza miasto, na pole. W ten sposób dokona przebłagania za dom i będzie on czysty. To jest prawo odnoszące się do wszelkiej plagi trądu i grzybicy, trądu ubrania i domu, nabrzmienia, wysypki i białej plamy, aby pouczyć, kiedy coś jest czyste, a kiedy nieczyste. To jest prawo odnoszące się do trądu.

  ————- JHWH był widziany przez wielu ludzi
  * (Rdz 32:31) Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie. [Cielesny Jakub wygrywa pojedynek z cielesnym Bogiem] Rdz32.29
  * (Rdz 12:7) Pan, ukazawszy się Abramowi, rzekł: Twojemu potomstwu oddaję właśnie tę ziemię. Abram zbudował tam ołtarz dla Pana, który mu się ukazał.
  * (Lb 12,8)(Pwt 34,10) (Wj 33:11) – A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem. Potem wracał Mojżesz do obozu, sługa zaś jego, Jozue, syn Nuna, młodzieniec, nie oddalał się z wnętrza namiotu.
  * (Wj 24:9-11) Wstąpił Mojżesz wraz z Aaronem, Nadabem, Abihu i siedemdziesięciu starszymi Izraela. Ujrzeli Boga Izraela, a pod Jego stopami jakby jakieś dzieło z szafirowych kamieni, świecących jak samo niebo. Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.
  * (Lb 14,14)(Pwt 5,3-4) Nie zawarł Pan tego przymierza z ojcami naszymi, lecz z nami, którzy tu dzisiaj wszyscy żyjemy. Spośród ognia na Górze mówił Pan z wami TWARZĄ W TWARZ.

  ———– wyróżnia jedne swe dzieci nad inne, każe je wykorzystywać jak niewolników
  * (Rdz 17,8) „Ziemię do której przybywasz jako przychodzień… dam tobie i twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”
  * (Iz 61,5-6) „I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzoziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami, a Wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą ; zużyjecie bogactwa narodów i w ich sławę odziewać się będziecie.”
  * (Iz 49, 22-23) „Tak mówi Pan Bóg: „Oto skinę ręką na pogan i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą. I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.”
  =goje (czyli my) będą oddawć pokłon do ziemi Izraelitom !!! jedne dzieci drugim
  * (Iz 45, 14) „Przyjdą do Ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą padać i mówić do ciebie błagalnie.”
  * (Pwt 7, 2) „Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi”
  * (Księga Jubileuszów -apokryf 32, 18-19) „Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo. Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie, gdzie tylko dojdą ludzkie ślady. Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami, tak jak będą tego pragnęli…”
  =jedyny cytat spoza biblii, ale ukazuje to samo co reszta

  ———————————- Podsumowując JHWH:
  * jest niesłowny /zwykły kłamca/
  * łamie wolną wolę ludzi według widzimisię, tyran, despota, ciągle grozi karami
  * jest niesprawiedliwy, wybiera jedno dziecko i pozwala by gnębiło i zabijało inne
  * manipuluje ludźmi
  * stosuje odpowiedzialność zbiorową,
  * jest porywczy, wpada w gniew -bywa, że wieczny według Biblii
  * jest mściwy do czwartego pokolenia
  * nie znosi konkurencji, jest zazdrosny i pogardliwy dla wierzących w innego Boga
  * szczuje ludzi przeciw sobie
  * jest pyszny, pała żądzą czci, chwały, adoracji, władzy, terytoriów
  * daje wykluczające się nakazy,
  * popiera gwałty na wojnie
  * popiera grabież i lichwę,
  * popiera NIEWOLNICTWO i sprzedaż własnych dzieci
  * popiera bicie niewolnika aż do zakatowania
  * traktuje kobietę jako niższą kategorię, często jak przedmiot
  * nakazuje ZABIJANIE za: błędy, inne poglądy, by przejąć czyjeś terytorium
  * żąda śmierci niewinnych dzieci – cherem
  * ma ciało fizyczne ( i faktycznie przegrał pojedynek z Jakubem)
  * widziało go mnóstwo ludzi twarzą w twarz
  * ciągle nazywa się: Pan, Bóg Izraela by potem udawać Stwórcę i Boga wszechświata

  Gdyby nie ludzie odważni, światli, prawdziwie kochający drugiego człowieka to co mielibyśmy dzisiaj? Śmierć za pracę w szabat, niewolnictwo, kapłański zamordyzm 100 razy większy niż mamy, konieczność zabicia swego pierworodnego jako cherem, ponieważ 3 tys lat temu krwawa bestia zwana JHWH tak powiedziała. Kobiety miałyby prawa niewiele większe od zwierząt. Krótko mówiąc: nasze społeczeństwo niewiele różniłoby się od islamskiego.

  Jak rozpoznać prawdziwego Boga? Jeśli człowiek 100 razy zrobi coś dobrze i raz źle to trudno jest niedoskonały. Ale prawdziwy Bóg nie popełnia pomyłek, ani joty, ani krzty, ani odrobinki. On jest nieskazitelny, On jest doskonałością, wzorem, kryształem a NAJMNIEJSZY uszczerbek-niedoskonałość sprawiłyby, że dzieło stworzenia by się zinihilowało i rozpadło

  JHWH to istota podobna do człowieka (UFO-l) posiadający technologię przekraczającą naszą, o moralności urągającej znanym nam normom i tym co czujemy wewnątrz (vel ludobójstwo i niewolnictwo).

  Trzeba mieć tupet lub być bardzo zaprogramowanym by twierdzić, że ta żądna krwi, psychopatyczna, zwyrodniała kreatura czyli ludobójca JHWH jest Bogiem Stwórcą wszechświata.

  ===============
  To tylko analiza samej Biblii, a z powodu zachowania przyzwoitej wielkości pominąłem całe mnóstwo cytatów, które jeszcze bardziej potwierdzają przedstawione lematy/tezy.

 64. chaldejczyk 17.12.2023 12:21

  @pikpok
  Poprzednie 3 komentarze to odpowiedź dla Pana dotycząca “boga” z jakim siłował się Jakub.

  Kieruję się opisanymi w Biblii działaniami i zdarzeniami, a nie patosami jakie pisali ludzie po jakichś ziołach, płynach, totalnie oprogramowani czy kapłani mający w tym interes.
  Bez obrazy
  Nie da się powiedzieć prawdy by kogoś nie urazić.

 65. pikpok 17.12.2023 12:43

  Wniosek: Człowiek to ,,zdolna bestia”, a naród “wybrany” bo często przez Boga w d… kopany.

 66. MasaKalambura 17.12.2023 13:09

  Chaldejczyk, rozpisałeś się do tego stopnia, że nie podejmuję się wszystkiego tu odkręcać. Robiłem takie rzeczy dawniej, z innymi tu piszącymi. Dokładnie te same zarzuty, straszny, krwawy Bóg. Bla bla bla.

  Jak już powiedziałem kilka razy, ale nie pod tym artykułem, biorą sobie wierzenia i interpretacje ludów pierwotnych sprzed 4000 lat na temat Absolutu i Wszechmocy, podświetlają własną niewiedzą i ignorancją, i siekają tym na lewo i prawo dzisiejszych wyznawców Boga Absolutnego i Wszechmocnego, jakby nic przez tych 4000 lat się w tym temacie nie wyjaśniło.

  JHVH przeistoczony w odbiorze ludzkości (bo nie we Własnej Istocie, Którą pozostanie Niezmienny) w Boga Ojca i ostatecznie Allah, to potężny i sprawiedliwy Bóg, który nie pyta o zdanie ludzi i ma własną wizję Świata, którą narzuci w sposób Sobie tylko znany i możliwy, sprawiedliwie i strasznie, jeśli będzie trzeba. I co Mu zrobisz, ty, ja czy ona?

  Próbuje z Nim pogrywać sobie Izrael, i dostaje przez całą swoją historię sroga lekcję Gniewu i Miłosierdzia. Ludzkości poza żydowskiej taka lekcja też jest stale serwowana (popatrzmy na historię własnego kraju), zatem te rasistowskie bzdety, jakie wypływają z talmudycznych kręgów również otrzymają ( i na przestrzeni wieków otrzymywały) swą nagrodę. Jaka ona będzie? Nie spodziewałbym się głaskania.

  Jednak wszyscy niech mają w pamięci to ostrzeżenie: Uważaj jakim sądem sądzisz, ba takim samym sądem zostaniesz osądzony. Dlatego lepiej nie sądź wcale…

 67. pikpok 17.12.2023 14:10

  Coś na temat od Brauna – chanukę i purim nazywa świętem ludobójstwa
  https://www.youtube.com/watch?v=LvX62k2EDZc

 68. chaldejczyk 17.12.2023 14:56

  @MasaKalambura

  1- proszę nie mylić osądzania od oceniana – to robi każdy, cały czas (i nie może przestać, gdyż … np rozjechałby go samochód)

  2- To, kim są teraz ludzie wynika z wielu czynników, ale DECYDUJĄCYM była ingerencja UFO-li w nasze DNA (odcięto człowieka od bezpośredniego dostępu do wyższych wymiarów). Jesteśmy kolejną cywilizacją, kilka zniszczono, gdyż protestowali, gdyż odnaleźli ścieżkę i łączyli się ze Świadomością. Jesteśmy hodowani jak bydło, jesteśmy kosmicznymi niewolnikami. Prorocy jacy przychodzili (ci prawdziwi: Budda, Jezus, Prometeusz, Zeus, Henoch…) uczyli, korygowali błędy, leczyli, chrzcili czyli likwidowali blokady w dostępie do stanów wysoko-energetycznych etc. Niektórzy byli nawet więksi od Jezusa. Dlaczego nie ma ew./księgi Henocha w ST? Jak mówi Biblia był tak miły bogu, iż wziął go do siebie/nieba z ciałem.

  Obserwatorzy (religijni) wywnioskowali, interpretowali to odcięcie jako grzeszność – co za absurd.

  3- Bajki o jakimś złym czy krwawym bogu mnie nie obchodzą. Trzeba jednak próbować wytłumaczyć osobom na określonym poziomie w ich języku … czyli np na podstawie Biblii. Można też się odseparować, udawać mądralę i nazywać innych bioroboty. Zaprawdę powiadam to ostatnie może tylko zdegradować (brak współodczuwania, miłosierdzia, próby pomocy…). Należy to jednak robić umiejętnie, tego się dopiero zacząłem uczyć od Zbyszka Popko.

  4- Dajmy sobie spokój ze Starym Testamentem, Talmudem i innymi bajkami dla grzecznych owieczek.

  5- To co jest w Biblii jest prawdą w 5% – resztę zmanipulowano.

  6- Jak Pan chce mieć za boga ludobójcę, osobę uważającą niewolnictwo za coś normalnego, kogoś, kto sam mówi, że jest mściwy do 4 pokolenia to Pana sprawa, choć wpływająca na świat i we mnie rodząca współczucie.

  7- Proszę Pana, teksty typu:
  “Próbuje z Nim pogrywać sobie Izrael, i dostaje przez całą swoją historię sroga lekcję Gniewu i Miłosierdzia.”
  są nie na miejscu, pokazują niezrozumienie. Bóg z nikim z ludzi nie prowadzi wojny, żadnych emocji, odwetu etc. On jest ponad tym, ON JEST i kocha. Stworzył cały szereg Mechanizmów. Jednym z wielu i nie wiem czy najważniejszym jest karma. Określone zachowania wiążą się (dla istot cielesnych) z określoną wibracją. Niska wibracja powoduje określone efekty …

  Proszę nie uważać, że karma jest karą. Jest to powrót do czegoś co ktoś oblał, nie zaliczył klasy, często bolesny. Człowiek wraca np jako ktoś bity gdy w poprzedniej inkarnacji kogoś bił. Ból ma coś wypalić w “duszy”, ma doprowadzić by się zrozumiało nieprawidłowość, to musi zapaść głęboko, stać się czymś oczywistym i osobistym, niepodważalnym, naszą naturą

 69. Foxi 17.12.2023 17:06

  Sprawdźcie sobie samodzielnie co znaczy “Polska” po hebrajsku oraz po węgiersku. Te dwa znaczenia znam. Myślę że w innych językach też coś podobnego może być zaznaczone. To może być przyczyna-odpowiedź dlaczego te larwy demoniczne tu przypełzają i czegoś tu szukają.

 70. chaldejczyk 17.12.2023 22:57

  Dodatek do dopisku do punktu 2 mojego komentarza z 17.12.2023 14:56 .

  Te obserwacje nie wynikały tylko z cytowanego odcięcia.
  Pozbawiony łączności z górą (wskazówek z góry) człowiek popełniał błędy, zwłaszcza, że został oprogramowany, czynił “zło”. Nie mi oceniać ile było w tym woli człowieka. Niemniej te decyzje, spadek wibracji zostały zapisane w DNA i psychice/duszy, zdegenerowały je.
  W następnej inkarnacji w dorosłym życiu dawały znać jako pewne “ciągoty/predyspozycje” do złego. Zostało to nazwane grzesznością (czy raczej urodzeniem się człowieka grzesznym) przez ludzi bez wiedzy, piszących bajki typu Biblia.

  Wynika z tego jeszcze jedna kwestia. Jeśli człowiek nad sobą nie pracuje, to z inkarnacji na inkarnację traci zapisy (programy jak poprawnie funkcjonować) jakie otrzymał od Stwórcy. Gdy straci ponad 90% nie wraca do “poczekalni” ale jest przejmowany przez ciemność. Co ona może z nim zrobić to kolejny dłuższy temat. O wiele ciekawszym tematem jest to, co się dzieje jak człowiek podniesie swoje wibracje czy wręcz jak przyspieszyć ten proces, ominąć zasadzki …

  Polecam Zbyszka Popko.
  Jak to w życiu bywa jest wiele osób powielających (przynajmniej w części) przekazy Zbyszka, jednak ich energetyka jak i motywy są nieciekawe a wiedza żałosna. Bywa, iż dochodzi do ludzkich tragedii. Czasem Zbyszek niektórych poleca.

  Gdy pracujemy nad sobą mamy włączoną intuicję, sumienie i odruch pierwotny a niektórzy jasnosłyszenie. Korzystajcie z tego, sprawdźcie Zbyszka.

 71. MasaKalambura 17.12.2023 23:05

  chaldejczyk,
  7. Z tego co mi wiadomo, prowadzi wojnę z Lichwą. Zatem wibracje wibracjami, karmy karmami, bo Bóg owszem jest Cierpliwy. Ale jest też Potężny i czasem gwałtownie działa. Jednak nie każdemu dane jest zobaczyć, jak wybucha wulkan albo supernowa.

  6. Bóg, który dawał Prawo dotyczące niewolnictwa w świecie, w którym niewolnictwo było niemal nieusuwalną częścią składową, niemal wszystkich istniejących społeczeństw, lepszy jest od takiego, który tych spraw nie reguluje i się nimi nie zajmuje. W dzisiejszych czasach, kiedy niewolnik nawet nie wie, że jest niewolnikiem, brzmi to być może obrazoburczo. Jednak my ludzie lubimy niewolić innych ludzi dla własnej wygody. Religia dobra to taka, która najpierw wchodzi w społeczność, a potem dyskretnie, krok po kroku niewolnictwo usuwa, bez niepotrzebnych krwawych rewolucji, dając im, niewolnikom, choć odrobinę wytchnienia od okrucieństwa ludzi, którzy nadal pozostają bez wiary, ale mają szansę wyjść z niej, w czasie trwania procesu tej ewolucji społecznej. W Islamie najlepszym ze sposobów jałmużny, pokuty czy zadowolenia Stwórcy jest uwolnienie niewolnika.

  I skoro istnieją ludzie skłonni oddawać boską cześć, najwyższy poziom miłości, esencję uwielbienia w kierunku głazu, kawałka drewna czy malunku, to jest z pewnością jakieś straszne następstwo dla ich duszy, ich psyche i ich życia, kiedy w miejsce oddziaływania Dawcy Życia wpuszczają brud bałwana. Jakaś straszna karma na teraz. I Islam podpowiada że jest to zapalczywość, gwałtowność i łatwość wpadania w gniew jako immanentne cechy bałwochwalców. I skoro tak, to kiedy to spływa na bałwochwalcę, infekuje tych co z nim żyją, do czterech pokoleń, od dziadka do wnuka i syna wnuka. Ani kroku dalej. To chyba oczywiste. Nie ma tu przesady. Za to błogosławieństwa spływają na pokoleń tysiące. Proszę postarać się współczuć to.

  5. Radosne dane z powietrza. Pan powie 5% ja 95%, słowo przeciw słowu.

  4. Talmudu specjalnie nie polecam, bo czytania o niższości gojów winno się zakazać, ale ST warto znać, bez niego Ewangelia pozostanie niezrozumiała, bo Jezus przyszedł wypełnić prawo Tory, co wie każdy jako tako znający Ewangelię. Zatem skąd możesz wiedzieć co zrobił gdy jej nie znasz? I jak możesz nauczyć się z tego czegoś dla siebie?

  3. A także dlatego, by móc swobodnie rozmawiać z Ludźmi Księgi, warto ich Księgi znać.

  2. Nie wiem wiele o ingerencji UFAków w DNA, z pewnością działo się coś złego przed Potopem, apokryfy o Henochu sporo o tym piszą. I z pewnością odcięci od Światła naszego Stwórcy stajemy się podatni na niewolę i bycie eksploatowanymi. Zarówno fizycznie, jak i duchowo. Więc może warto spróbować o swą wolność zawalczyć. Zawsze warto jakąś wolną wolę mieć, i w niej swej wolności szukać.

  1. Ale czy wolnym jest człowiek, gdy zamiast do przodu wolnym iść, jak żona Lota w tył wciąż odwraca się, i rozpamiętuje, i osądzą i mściwości szuka? I jak słup soli tu pozostaje bez życia?

 72. chaldejczyk 18.12.2023 09:09

  @MasaKalambura

  “Bóg, który dawał Prawo dotyczące niewolnictwa w świecie” …

  Kończymy tą dyskusję

 73. MasaKalambura 18.12.2023 11:44

  Możemy ja przerwać, Ale uwierz mi, nie skończymy jej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.