Grzegorz Braun jest niewinny!

Opublikowano: 09.01.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 578

Znany z niepoprawnych politycznie filmów reżyser Grzegorz Braun jest niewinny – orzekł sąd po 3,5-letnim śledztwie. Braun był oskarżony o pobicie policjanta.

W 2008 roku na manifestacji środowisk narodowych Grzegorz Braun został poturbowany przez policjantów. Sprawę zgłosił do prokuratury. Zaraz po tym, podobny wniosek wpłynął z rąk policji, która oskarżyła go o znieważenie oraz pobicie funkcjonariusza.

Proces Brauna trwał 3,5 roku i ostatecznie prawicowy reżyser został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów. Po ogłoszeniu wyroku przez sąd, Braun zapytał sędziego, czy nie interesują go kłamstwa oraz matactwa prokuratury.

Komentując wyrok dla “Gazety Polskiej”, Braun powiedział, że przez ten czas był nękany przez organa ścigania. Przypomniał, że grożenie osobie pozbawieniem wolności również jest przestępstwem.

Opracowanie: Radzio
Źródło: Nowy Ekran


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. senseimarcel 09.01.2012 10:45

  Gorzej jak w średniowieczu.

 2. fm 09.01.2012 18:31

  “..Zaraz po tym, podobny wniosek wpłynął z rąk policji, która oskarżyła go o znieważenie oraz pobicie funkcjonariusza..” – powtarzalność zachowań organów ścigania / niesprawiedliwości jest powalająca. Standard ten jest stosowany zazwyczaj, kiedy ktoś zgłosi sprawę do sądu lub prokuratury.

  Zastraszanie. Wymuszanie. Naciski i szykany. Polecam:
  http://aferyprawa.eu/

  Sam kiedyś obserwowałem taką sytuację. Byłem świadkiem.
  Po “interwencji” straży miejskiej w sytuacji z parasolem 🙂 … nastąpił taki zwrot wydarzeń (zachowania strażników), że od parasola i przejścia przez jezdnię z parasolem doszliśmy znieważenia / naruszenia nietykalności i wielu innych. Zeznania 3 osób były nad wyraz niespójne.. po prostu każdy mówił co widział ze swojej perspektywy. Prawdziwie.

  Zeznania straży miejskiej (wezwano kolejne samochody jako świadków – wtedy przeciwko obywatelom zeznaje duża grupa) – były nad wyraz takie same. W 100%.

  Tak na prawdę dwóch moich znajomych latało z parasolem po chodniku bo mieli wesoły dzień.. przeszli przez jezdnię przed maską straży miejskiej.. w granicach 10 metrów od przejścia dla pieszych.. duma strażników osiągnęła apogeum.. no jak mogli 10 metrów od przejścia przed ich maską.. i do tego z parasolem w słoneczny dzień..

  Zrobiły się z tego wyroki / kary pieniężne, godziny do odpracowania i oczywiście zawiasy..

  Krzywdy nikt nikomu parasolem nie robił.. samochody stały w korku. Nikt się nie poruszał.. przejście dla pieszych było tuż..

  Sam słyszałem na własne uszy kiedyś, jak policjant pytał się drugiego:
  – poświadczysz mi coś tam coś tam…
  – tak, oczywiście, możesz na mnie liczyć.. byłem , widziałem..

  Moja mina – paranoiczna… koleżeńskość nie zna granic..

 3. maleczka 09.01.2012 19:33

  nie ma to jak czlowiek czlowiekwi… ,,czlwiekiem,,

 4. ARTUR 10.01.2012 03:25

  Należy zbierać dokumenty takich procesów ,nazwiska policjantów ,sędziów ,prokuratorów bo zawsze przychodzi taki czas że system się zmienia i tacy ludzie muszą trafić do więzienia za swoje przestępstwa .Zbrodnie przeciw narodowi nie przedawniają się .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.