Gronkiewicz-Waltz jednak się wywinie?

Opublikowano: 26.10.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 643

Hanna Gronkiewicz-Waltz uniknie odpowiedzialności za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną badającą przekręty reprywatyzacyjne w stolicy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji mówiące o karze grzywny.

To jednak nie koniec. Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki obwieścił już zamiar złożenia odwołania się do Najwyższego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ignorowała spotkania komisji jako strona postępowań, utrzymując przez kilka miesięcy, że komisja jest niekonstytucyjna. Złożyła również wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, akcentując, że w Polsce są obecnie dwa organy do spraw reprywatyzacyjnych – komisja oraz prezydent miasta – i w związku z tym nie ma możliwości, by prezydent był stroną w komisji.

Naczelny Sąd Administracyjny wydał jednak wyrok niekorzystny dla niej, uznając, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.W komunikacie zawierającym uzasadnienie podano, że warunkiem zaistnienia sporu kompetencyjnego jest zarówno materialnoprawna, jak też procesowa tożsamość sprawy. Po weryfikacji wniosków NSA stwierdził, że „wskazywana w nich sytuacja dotyczy dwóch różnych postępowań prowadzonych w ramach odrębnych kompetencji przypisanych przez ustawodawcę dwóm różnym organom, a zatem nie odnosi się do tej samej sprawy w znaczeniu procesowym” – czytamy w oświadczeniu. „Stąd też nie ma podstaw do kwalifikowania takiej sytuacji jako sporu kompetencyjnego w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnym” – ogłosił NSA.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. jacekstu 26.10.2017 14:37

  a czy pani HGW jest konstytucjonalistą, że orzeka czy komisja jest zgodna z konstytucją czy też nie?

 2. Collega 26.10.2017 22:20

  Nie przyszła, bo nie jest stroną. Ja tam wobec tych polityków jestem neutralny, ale tak z prawnego punktu widzenia: Czy bez względu na to nie powinna się stawić wezwana jako świadek?

 3. maj cher 27.10.2017 10:47

  -“Hanna Gronkiewicz-Waltz uniknie odpowiedzialności”-wręcz przeciwnie to męczennik ,bohaterka do naśladowania(nie tylko ona) po 89r. wzór tych czasów dla niektórych.

 4. rumcajs 27.10.2017 11:16

  Jakie jest nasze “sundownictwo”, własnie się dowiedzielismy. Raz sąd stwierdza, że ta pani ma obowiazek stawiac sie przed komisja, a zaraz potem zwalnia ja z kary, za…niestawienie sie…
  Prędzej czy później ta pania dorwie sprawiedliwość, a pis prowadzi z nia gre, która ma ja całkowicie skompromitowac, a raczej gre obliczona na jej samokompromitacje…

 5. robi1906 28.10.2017 17:17

  Nie po to się jest “Wielkim Nochalem”, by iść siedzieć za łupienie tubylców,
  swoi zawsze ją wybronią (no chyba że pałka się przegnie i trzeba będzie dać jej jakąś symboliczną karę, ale prawdziwej “krzywdy” zrobić jej nie pozwolą).

  Patryk Jaki sprawia pozytywne wrażenie, ale czy jest uczciwy, bo jest uczciwy, czy jest uczciwy bo takie sprawiać trzeba wrażenie?, ale to jest już inne pytanie.

  PiS wpadł w pułapkę swojej retoryki polskości która stoi w przeciwieństwie do proniemieckiej Platformy, i stąd tam trochę Polaków (pisałem to parę razy),
  ale,
  ale,
  to pisdowaty minister finansów, cieszy się jak szczerbaty do sucharów, że jeden z największych grabieżców świata (w tym i nas, bo parę lat temu oszabrował naszą złotówkę i sam się do tego przyznał),
  otwiera u nas swoją filię, żeby było bliżej, do boga Golda.

 6. robi1906 28.10.2017 20:02

  Panie O, reprywatyzacja to nie jest skandal,
  to jest szabrowanie.

  Warszawa została zniszczona co do cegły, to dlaczego oddawano całe kamienice?,
  zresztą z tego co wiem w ogóle nie sprawdzano stanu przedwojennego zadłużenia
  (nie tylko kamienic ale i gruntów w całej Polsce).

  To co zrobił Bierut może i było niesprawiedliwe, ale dla większości, to było dobre rozwiązanie,
  a teraz jest odwrotnie,
  dla nielicznych (nochalów) wraca się do rozwiązań antyspołecznych, po co?,
  aby zarobili,
  i moim zdaniem, żadnej reprywatyzacji w ogóle nie powinno być, pod żadną postacią.

  Panie O,
  PiS, to nie jest moja bajka, tak zresztą ja: PO,PSL,SLD, czy inne bandy łupieżcze, jeśli coś mi wpadnie w ręce, to to napiszę,
  jeśli chodzi ci o Maciarewicza,
  to jest to jeden z założycieli KOR-u, on dla mnie zawsze będzie żydowskim zdrajcą (jeśli w ogóle żyda można nazwać zdrajcą, bo dla nich, tylko Izrael jest ojczyzną).

 7. Fenix 29.10.2017 07:17

  Ziemia sprzedawana i kupowana , od tego zaczęła się nieprawość ludzi, z tym należy skończyć raz na zawsze! Ziemia i jej bogactwa są dobrem wspólnym, każdemu należny równy udział , DOK. Wszyscy ludzie mieszkańcy Ziemi obywatelami Ziemi , świata bez granic.
  Ziemia to nie własność.
  Co stworzysz na Ziemi, to twoje. Ziemie dzierżawisz pamiętaj człowieku!

 8. robi1906 29.10.2017 12:34

  Panie o,
  tysiąc lat temu, jakbyś sie spytał Polaka, Lechitę, czy jakkolwiek nazwiemy naszych przodków,
  czy ty jesteś lewicowcem czy prawicowcem, czy jesteś anarchistą czy faszystą, czy jesteś czerwońcem czy czarniowcem,
  to co, by taki człowiek odpowiedział?.
  Nic,
  bo to są podziały sztuczne, nieprawdziwe,
  a wiesz co jest prawdziwe?.

  Podział ludzi na tych, co pracują na swoje życie, włanymi rękami,
  oraz na pasożytów.

  To jest podział prawdziwy i rzeczywisty,

  Ty,
  propagujesz program sztuczny, rozdzielasz i dzielisz,
  prawda jest jedna, wszystkie społeczeństwa biednieją,
  żywimy się plastikowym żarciem,
  pieniądze których używamy, pomnażają bogactwa pasożytom,
  a nam zostaje wieczna harówka.

  Wiesz czego takie zjeby pasożytnicze się boją?,(i czego ty się boisz),
  ani żadnej rewolucji (bo tym sterują),
  ani żadnej wojny, która według legendy restartuje wszystkie długi (bo wojnami też sterują),
  tylko,
  tylko, boją sie wiedzy,
  obnażania ich kłamst i manipulacji.

  Możesz,
  szyderczo drzeć mordę ze śmiechu, ale nigdy nie napisałem tu kłamstwa, więc twoje śmichi-chichy nie robią na mnie wrażenia, a o żydach to ja mam kilka opinii, w tym i kilka pozytywnych, ale tylko o “ortodoksach”( bo tylko oni zachowują się prawdziwie).

  A reszta żydów,
  którzy udają Polaków, czy chrześcijan i tak dalej, po to tylko,
  aby “wtopić się w tłum” i robić swoją krecią robotę,
  to o takich żydach będę pisał,
  tak jak o Hejce Walc, która 20 lat temu chrześcijanom wmawiała, że ma kontakty z Duchem Świętym,
  tak jak żyd nazwiskiem Bugajski, który nakręcił film o żydowskiej morderczyni o pseudonimie “Brystygierowa”, z której zrobił fanatyczną chrześcijankę a przez to i Polkę, bo według “propagandy” (którą ty propagujesz), nie ma żydów którzy udają ani Polaków ani chrześcijan.

  Odnieś się do tego Panie o, a nie do lodówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.