Jan Śpiewak przegrał proces o zniesławienie

Opublikowano: 01.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1769

Aktywista Jan Śpiewak, działający od lat na rzecz praw lokatorskich i nagłaśniający kolejne skandale związane z reprywatyzacją, przegrał kolejny proces o zniesławienie. Będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych na cele charytatywne, ponieść koszty sądowe procesu i przeprosić byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza. Jak podaje „Onet”, przeprosiny mają być widoczne na profilu Śpiewaka przez miesiąc.

W 2016 roku „Gazeta Wyborcza” opisała tak zwaną aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, z którą powiązane były władze miasta, adwokaci, fikcyjni pełnomocnicy spadkobierców nieruchomości i politycy. Śpiewak od początku był zaangażowany w ujawnianie i nagłaśnianie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, o czym na bieżąco pisał w mediach społecznościowych jako prezes stowarzyszenia Miasto jest Nasze, a później Wolne Miasto Warszawa. Został za swoją działalność wielokrotnie pozywany, wczoraj padł kolejny wyrok skazujący.

„Rok później napisałem post podsumowujący dymisje w ratuszu z powodu afery reprywatyzacyjnej. Wymieniłem w nim Wojciechowicza i napisałem, że został zwolniony w związku z udziałem w aferze reprywatyzacyjnej. W ten sposób o zwolnieniu Wojciechowicza mówił sam zainteresowany, ale w ten sposób pisało również wiele mediów. Jakie było moje zdziwienie, gdy dostałem pozew oskarżający mnie o zniesławienie za łączenie dymisji Wojciechowicza z aferą reprywatyzacyjną” – napisał Śpiewak w swoich mediach społecznościowych.

Niedawno zapadł wyrok za tę wypowiedź- Śpiewak musi opłacić koszty sądowe, przeprosić i wpłacić 10 tysięcy złotych na Hospicjum dla Dzieci.

„Cała ta sytuacja polegała na tym, że znalazła się fantastyczna okazja, żeby mnie z tym połączyć. A ci, którzy ją znaleźli, to ludzie, którym zależało na tym, by mnie wyeliminować z polityki. To byli właśnie ludzie pokroju Śpiewaka, będącego tego typu osobą, z którą każdy przyzwoity człowiek wolałby mieć jak najmniej wspólnego” – powiedział Wojciechowicz w rozmowie z Onet komentując wyrok skazujący Śpiewaka.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.