Google nasila ideologiczną cenzurę w Internecie

Opublikowano: 12.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1787

Korporacja Google (do której należy m.in. YouTube) ogłosiła, że wkrótce zabroni reklamowania treści, które „zaprzeczają ustalonemu konsensusowi naukowemu w sprawie istnienia i przyczyn zmian klimatycznych”. Oznacza to, że filmy takie, jak ten poniżej, nie będą mogły być promowane.

Zakazy reklamowe Google, które zostaną wprowadzone w przyszłym miesiącu, mają na celu eliminowanie „treści, które postrzegają zmiany klimatyczne jako mistyfikacje lub oszustwo”. Zabronione będą twierdzenia negujące, że długoterminowe trendy wskazują na ocieplenie klimatu na świecie oraz, że emisje gazów cieplarnianych lub aktywność ludzi nie przyczynia się do zmian klimatu.

Innymi słowy Google zablokuje reklamy promujące „zaprzeczanie zmianom klimatycznym”. „W ostatnich latach słyszeliśmy bezpośrednio od rosnącej liczby naszych partnerów reklamodawców i wydawców, którzy zgłaszali obawy dotyczące reklam towarzyszących lub promujących nieprawdziwe twierdzenia dotyczące zmian klimatycznych” – twierdzi Google w oficjalnym oświadczeniu.

Gigant internetowy zaznacza, że użyje zarówno ludzkiej analizy, jak i zautomatyzowanych narzędzi do egzekwowania nowej zasady, zauważając, że skonsultował się z ekspertami z Międzyrządowego Zespołu ONZ ds. Oceny Zmian Klimatu i innych „autorytatywnych źródeł” przy opracowywaniu zasad nowej polityki firmy opartej na ideologii klimatycznej promowanej przez ONZ.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 12.10.2021 10:30

  Liczba populacji plus ilosc miesa jaka pozera( zwierzeta hodowane w olbrzmich ilosciach wytwarzaja co2) sprawia ze tyle co2 ta planeta jeszcze nie widziala.
  Jak patrzymy na ewolucje szczatki malpoludow to gdyby doszly to fazy wyprostowanej to byla by to planeta malp chyba ze czlowiek by je wybil do nogi.
  Mozliwe ze ludzkosc najpierw byla na marsie niszczac atmosfere wojna nuklearna ale byli na Tyler zawansowani ze byli w Stanle wyslac misje zalogowe na ziemie z marsa.
  Historia lubi sie powtarzac nasz gatunek jest przewidywalny tylko ze tym razem nie ma gdzie wyslac misji zalogowej bo marsa juz zniszczylismy.
  Nike nie jest zainteresowany tym zeby plastikowe torby zniknely ze sklepow I zastapily je szmaciane lub zeby napoje byly w szkle lub puszce wylacznie.

 2. KubaD. 12.10.2021 19:04

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5b. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.