Ultimatum w Niemczech dla Google

Opublikowano: 20.04.2013 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 782

Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich (VZBV) wystosowała wobec Google’a ultimatum, domagając się, by koncern podpisał zobowiązanie, że będzie odpowiadał na e-maile wysyłane przez użytkowników swoich usług. Podpisanie takiego zobowiązania oznaczałoby, że Google musiałby płacić grzywnę, gdyby złamał warunki umowy. VZBV grozi, że jeśli Google nie podpisze zobowiązania, sprawa trafi do sądu.

Niemieckie prawo zobowiązuje firmy do udostępniania adresu e-mail, pod którym można się z nimi kontaktować. Google co prawda udostępnia taki adres, ale użytkownicy nie otrzymują odpowiedzi. “Nie wystarczy dostarczyć e-mail, który nic nie wnosi. Użytkownik powinien mieć możliwość komunikowania się za pośrednictwem tego adresu. Wysyłanie automatycznych odpowiedzi do użytkowników nie wystarczy” – mówi Carola Elbrecht z VZBV.

Użytkownicy usług Google’a mogą wysłać swoje zapytanie e-mailem, w odpowiedzi otrzymują jednak informację, że Google nie obsługuje indywidualnych zapytań tą drogą. Użytkownik kierowany jest na fora i witryny z pomocą techniczną Google’a. Zdaniem VZBV brak możliwości kontaktu za pośrednictwem e-maila jest złamaniem prawa. Organizacja dała Google’owi czas do 6 maja.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: PC World
Źródło: Kod Władzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.