Głód na Madagaskarze – miejscowi jedzą glinę

Opublikowano: 21.12.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1558

Na dotkniętym suszą południowym Madagaskarze, aby poradzić sobie z głodem, ludzie są zmuszeni wypychać brzuchy białą glinką zmieszaną z owocami tamaryndowca. Ponad rok bez deszczu doprowadził mieszkańców na skraj głodu.

Podstawowe produkty, takie jak owoce kaktusa, nie mogą rosnąć z powodu suszy. Mieszkańcy dotkniętego głodem regionu twierdzą, że gdyby mieli coś do jedzenia to nigdy nie jedliby gliny, ale to jedyna metoda, aby ciągle nie czuć głodu.

W okolicznych wioskach wciąż ludzie umierają z głodu. Są dziesiątki ofiar. Wiele z nich to dzieci. Nie którzy jedzą dwa razy w tygodniu. Mieszanka gliny i tamaryndowca jest szczególnie trudna do strawienia dla dzieci. Według Światowego Programu Żywnościowego (WFP) takie “jedzenie” często powoduje wzdęcia. Agencja ONZ stwierdziła, że ​​połowa populacji regionu południowego na Madagaskarze, pilnie potrzebuje pomocy żywnościowej.

Sytuację pogarsza epidemia koronawirusa. Ludzie nie mogli opuścić swoich domów z powodu samoizolacji. Taksówki, autobusy, ciężarówki, które woziły ich do pracy, przestały się poruszać z powodu kwarantanny, a ludzie byli zamykani w domach. Rosnący brak bezpieczeństwa i kradzieże żywego inwentarza zaostrzyły ubóstwo i skomplikowały pomoc dla ludzi głodujących w tym regionie świata.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.